PDA

Zobacz pełną wersję : przygotowanie ścian i podłogi pod glazurę



sprytnie
21-03-2014, 17:02
WItam
Remontuję a raczej zaczynam remont łazienki, pod starym tynkiem jest cegła i ją chce otynkować na nowo ( niestety cegły nie są prosto ułożone i muszę tynkować m.in. żeby klejem nie nadrabiać za dużo). Do tynkowania po długim namyśle zamierzam użyć zaprawy tynkarskiej atlas prestige. I tu 1sze pytanie:
czy przed tynkowaniem gruntować ścianę czy robić obrzutkę?
Przed kładzeniem glazury tynk już trzeba zagruntowac więc tu kolejne pytanie. Chce zaoszczędzić na materiałach ale nie iśc w totalne dziadostwo więc jeśli chodzi o grunt czy lepiej np na 1szą wartwe dać zwykły unigrunt a 2gą warstwę np ceresitu czy obie warstwy ceresitem ale 1sza zrobić z rozcieńczeniem- a może nie bawić się w dwie warstwy.
I trzecia sprawa: na podłodze pod płytkami mam posadzkę ala beton na klatkach schodowych i wszystko byłoby dobrze gdyby nie to że jest duży spadek ok 2-3 cm różnicy więc klejem tego nie będę równać tylko trzeba najpierw zrobić wylewkę, ale nie wiem czy najprostszą wylewkę samopomoziującą czy jakąś solidniejszą (różnica w cenach waha sie od 6 do 50 zł więc dużo)

jar.os
21-03-2014, 19:10
Cegłę zagruntuj raz i zrób obrzutkę , potem tynkuj ,tynk zagruntuj -raz wystarczy , posadzkę zagruntuj i wylewka samopoziomująca ale nie anhydrytowa ale cementowa ....i tu muszę trochę Ci popsuć humor bo ta wylewka jest dość droga , może być z Mapei - Ultraplan Maxi

sprytnie
22-03-2014, 06:59
a wylewka KREISEL sobie nie poradzi? to dosyć dobra firma a cenowo można kupić worek za ok 30 zł
dodam że wylewka nie musi kryć spadku na całej posadce ale na ok 3/4 i myślę intensywnie nad tym czy nie zachować spadku ok 2 mm już na glazurze żeby w razie awarii hydrauliki woda mogła chociaż częściowo uciec do kratki a nie na mieszkanie

sprytnie
25-03-2014, 09:48
ktoś mógłby się odnieśc do mojego pytania? Proszę.

fighter1983
25-03-2014, 10:16
a moze dokladniej podaj .... kreisel ma kilka / kilkanascie produktow do tego zastosowania.

sprytnie
25-03-2014, 12:39
dokłdani o ten produkt
Wylewka samopoziomująca cementowa RENOGRUNT 412 KREISEL
wiem że podane jest do 2 cm ale może robiąc 2 warstwy dałoby się osiągnąc ok 2,5 cm