PDA

Zobacz pełną wersję : Co zamiast kostki brukowej lub granitowej ?



yarosh
22-03-2014, 20:12
Witajcie

Poradźcie mi co zamiast kostki granitowej na podjazd domu.
Założenie jest takie kostka brukowa mi nie odpowiada. Chiałbym kostke granitową ... ale czas układania ... ( blokada podjazdu) i cena nieco mnie przeraża. Znacie coś ... jakąś alternatywę ?

End_riu
23-03-2014, 12:30
Kamień, żwir, ażur, a nawet drewno pod osobówki. Ograniczeniem jest fantazja i technologia wykonania niektórych materiałów.

aniqa1982
23-03-2014, 12:39
My robimy krawężniki i wysypujemy kamieniem . gruby na spód i drobniejszy na górę.

End_riu
23-03-2014, 12:45
@aniqa1982 w Twoich okolicach fajnym rozwiązaniem jest zrobienie obrzeży tak jak piszesz i wysypanie wierzchu płukanym granitem.
Widziałem kilkadziesiąt takich posesji i bardzo mi się podoba takie rozwiązanie.

yarosh
23-03-2014, 22:11
Luźny materiał ... niekoniecznie ... wolałbym coś bardziej stałego. Kiedyś w bieszczadach widziałem całe podwórko wyłożone takimi płaskimi kamieniami ... ale skąd wziąć takie płyty ? ... Jak to było układane ... Dzięki za podpowiedzi ... szukam dalej.

End_riu
24-03-2014, 08:34
To mogły byc zwykłe płaskie łupane kamienie, albo betonowe imitacje (dośc drogie). Układa się jak granit. Tylko dużo, dużo szybciej. :)
Koszt podobny do ceny kostki brukowej. Dostępny np. na allegro.
Fajnie do takiego kamienia wyglądają obrzeża zrobione z kantówek, pomalowanych lakierobejcą. Albo postarzane.
Nie mam już niestety zdjęc, bo bym Ci pokazał jak to się komponuje ze starym domem.

yarosh
24-03-2014, 20:01
bonia: mozaika strzegomska ... hmmm wygląda nieźle. Szukałem coś o tym Gran-art ale chyba nowa firma. Jutro sobie do nich zadzwonię i pogadam. jak będą konkurencyjni cenowo to kto wie :). DZIĘKI WIELKIE za cynk.

End_riu : możliwe że to łupane kamienie ... orientowałem się ile będzie kosztowało ułożenie takich płyt .... masakra. Chyba opcja z mozaiką strzegomską będzie lepsza ... pod warunkiem atrakcyjnej ceny. Ułożę sobie sam ze szwagrem :). Kupimy piwko i poleci :). Ale dzięki za pomysły.

Janice
25-03-2014, 20:35
Luźny materiał ... niekoniecznie ... wolałbym coś bardziej stałego. Kiedyś w bieszczadach widziałem całe podwórko wyłożone takimi płaskimi kamieniami ... ale skąd wziąć takie płyty ? ... Jak to było układane ... Dzięki za podpowiedzi ... szukam dalej.
W Bieszczadach to były po prostu duże kamienie z rzeki, wiem to bo mam tam domek letniskowy i tak się właśnie tam robi, przywozi kamienie z rzeki. Ja mam takim kamieniem obłożony komin.

Mam pytanie, mógłby mi ktoś doradzić tak mniej więcej ile kosztuje zrobienie drogi wewnętrznej do posesji w kostce brukowej? Droga długa na około 40 metrów i szeroka na 5 metrów?

End_riu
25-03-2014, 22:09
Z kostki przemysłowej może wyrobisz się w 100zł/m2. Wszystko zależy od tego jakie ceny materiałów są w Twojej okolicy.

Janice
26-03-2014, 10:02
Te 100zł to z robocizną?

End_riu
26-03-2014, 15:07
Tak.
Kostka przemysłowa od 15zł/m2
Materiały na podbudowę od 35zł/m2
Jeśli dochodzi korytowanie z wywozem materiału, to może byc trochę drożej.
Jest wiele zmiennych, które wpływają na cenę, a których nie znam.
Zgrana ekipa zrobi to spokojnie w 4 dni. :)

Janice
26-03-2014, 19:18
Dziękuję :)

yarosh
26-03-2014, 19:28
A ja zdecydowałem się na tą mozaikę strzegomską. Byłem w tym Gran-Art i powiem wam że wygląda to świetnie. Nie wiem tylko dlaczego na stronie maja takie słabe zdjęcia. Coś podobnego jest w ogrodzie botanicznym we Wrocławiu. Niby kostka granitowa a dzieki temu że ma nieregularne kształty wygląda super. Nieźle to sobie kolesie pokombinowali. Koszt 1 m2 z podbudową i podsypką wyniesie mnie około 130 zł co w porównaniu z granitem jest tanio a wyglada dużo lepiej niż kostka brukowa no i czas układania zdecydowanie krótki. Umówiłem się z nimi że w 2 dni mi ogarną temat. Jak to mówią nikt u mnie na wsi nie ma takiego podjazdu :). Aż mi sie gęba śmieje jak pomyślę jak to będzie u mnie wyglądać:). Jak chcecie to gran-art.pl ale napiszcie do nich po zdjęcia bo te co mają na stronie to słabe są.

forgetit
26-03-2014, 21:16
A ja zdecydowałem się na tą mozaikę strzegomską. Byłem w tym Gran-Art i powiem wam że wygląda to świetnie. Nie wiem tylko dlaczego na stronie maja takie słabe zdjęcia. Coś podobnego jest w ogrodzie botanicznym we Wrocławiu. Niby kostka granitowa a dzieki temu że ma nieregularne kształty wygląda super. Nieźle to sobie kolesie pokombinowali. Koszt 1 m2 z podbudową i podsypką wyniesie mnie około 130 zł co w porównaniu z granitem jest tanio a wyglada dużo lepiej niż kostka brukowa no i czas układania zdecydowanie krótki. Umówiłem się z nimi że w 2 dni mi ogarną temat. Jak to mówią nikt u mnie na wsi nie ma takiego podjazdu :). Aż mi sie gęba śmieje jak pomyślę jak to będzie u mnie wyglądać:). Jak chcecie to gran-art.pl ale napiszcie do nich po zdjęcia bo te co mają na stronie to słabe są.

Tak, tak, oczywiście spamerze. Odpady granitowe wtopione w betonowy podkład wątpliwej jakości mają być porównywalne z kostką granitową?
Do tego wygląda to tak ohydnie, że brak słów.

yarosh
31-03-2014, 20:55
Tak, tak, oczywiście spamerze. Odpady granitowe wtopione w betonowy podkład wątpliwej jakości mają być porównywalne z kostką granitową?
Do tego wygląda to tak ohydnie, że brak słów.

hmmm i co mam powiedzieć. Jeden lubi wąchać kwiaty inny jak mu słońce świeci. Mnie wygląd odpowiada ... CENA jest tu chyba najważniejsza, czas ułożenia również. A to granit i to granit ... czołgiem po tym nie będe jeździł więc może być dla mnie nawet na plastiku ... byle działało.
a co do spamowania ... "Nie wiem o czym do mnie mówisz"