PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysł na ogrodzenie



bericz
24-03-2014, 13:03
Witam
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, a w zasadzie propozycję wykonania ogrodzenia.
Otóż posiadam deski o długości 2,4m szerok. 25 cm i grubości 3cm, ale nie mam pomysłu na ogrodzenie.
owszem chciałbym deski zamontować w poziomie z przerwami pomiędzy nimi do wysokości 1,7 (to z uwagi na psa). Z tego co widzę to słupki murowane czy z gotowych elementów, przy 80metrach ogrodzenia trochę mnie pociagną po kieszeni więc myślałem o metalowych slupkach i własnie...czy to jest dobry pomysł? jakie slupki powinnym mieć wymiary żeby wytrzymać pod naporem 5 tak dużych desek? w jaki sposób mocować je do słupków?
a może podpowiecie mi inne rozwiązanie? Zona uparła się na deski w poziomie.
Z góry serdeczne dzięki za pomoc

Kubencki
24-03-2014, 16:24
Przy takiej wysokiej desce słupki 80x80x3 lub 100x100x3mm będą wyglądały ładnie. W firmie wykonywaliśmy juz takie ogrodzenia. Do słupków przykręca się kątownik zimnogięty i do niego deski w wybranych rozstawach. W celu lepszego wykończenia od wewnętrznej strony dajemy płaskownik maskujący końce desek. Całość skręcana śrubami zamkowymi z łepkami malowanymi pod kolor słupków i kątowników. Oczywiście całość ocynkowana i malowana proszkowo lub natryskowo. W kilku zleceniach dodatkowo wykonywaliśmy koronę ozdobną na górę ogrodzenia z elementami kutymi. Na takim ogrodzeniu zamontować można także kutą rozetę ozdobną. Wszystko jest kwestią gustu klienta. W razie wątpliwości moge wykonac przykładowy projekt ;)
Pozdrawiam!

bericz
25-03-2014, 07:42
Pięknie dziękuję za odpowiedź i ciekawe rozwiązanie. wspomniałeś o projekcie. Oczywiście bardzo by mi ułatwił sprawę- jak to by miało się odbyć?
Jeśli ktoś z forumowiczów widzi inne ciekawe pomysły na ogrodzenie będę wdzięczny za podpowiedź.
Przy okazji czy znacie solidną i rzecz jasna stosunkowo tanią firmę, która by mi wykonała takie ogrodzenie? dotyczy dolnego śląska, a ściślej okolic Kamiennej Góry.
dziękuję i pozdrawiam

Kubencki
25-03-2014, 10:29
Dzisiaj wieczorem narysuje. Podaj adres mailowy na PW . Z chęcią wykonałbym to ogrodzenie gdyby nie ta odległość.

bericz
26-03-2014, 09:13
Jeszcze jedno.
W kilku miejscach słyszałem, że deski montowane w poziomie lubią się wyginać. zatem czy powinienem pomyśleć o pionowej desce od wewnętrznej strony tak w połowie przęsła? Jeśli tak to czy może być węższa np. 10 cm, bo jednak taka szeroka może kiepsko wyglądać? a może jest inne rozwiązanie?