PDA

Zobacz pełną wersję : Łazienka w K-G + Bojler pojemnościowy 80L



darx1204
24-03-2014, 14:02
Witam wszystkich. jestem tutaj nowy, chciałem się dowiedzieć trochę na temat kilku rzeczy, dodam że robiłem adaptacje poddasza i całe jest w K-G.

1. Łazienka w K-G na co zwrócić podczas kafelkowania, od czego zacząć podłogi czy ściany? Czu można kleić kafelki bezpośrednio na na płytę K-G dodam że były już wcześniej gruntowane.
2. Jako że mieszkam w domku a wodę mam grzana z pieca postanowiłem założyć bojler pojemnościowy 80L do grzania wody w lato. I pytanie jak mam taki bojler powiesić na Płytach K-G ponieważ mam taki problem własnie bo z tego co się orientuję płyta K-G nie jest w stanie wytrzymać ciężaru bo pełny taki bojler waży około 100kg.
3. Czy jak położę kafelki to wzmocni to ścianę i będę mógł powiesić takowy bojler??

jar.os
24-03-2014, 14:48
Nic Ci kafelki nie wzmocnią , w trakcie montażu regipsów trzeba było przemyśleć gdzie co ma być i zamontowac wzmocnienia w stelażu pod umywalkę , bojler i inne takie . Wzmocnienia takie się robi najlepiej z płyty OSB minimum 22mm .

darx1204
24-03-2014, 15:52
rozumie jest jeszcze możliwość tego wzmocnienia bo płyty jestem w stanie jeszcze odkręcić teraz pytanie czy mogę od wewnętrznej strony wzmocnić to deskami albo płytą osb można w tym miejscu co będzie wisiał czy raczej na całej długosci?? Niestety podczas montażu nie było planów na montaż takiego bojlera;/

jar.os
24-03-2014, 16:47
Tylko miejsca ,,obciążone'' , mogą być i deski ..

Kubencki
24-03-2014, 17:46
My w miejscu mocowania bojlera dodaliśmy dodatkowe stelaże i zakotwienie w murze. Dwa lata wisi i płytki ani fugi nie wykazują żadnych zlych oznak.