PDA

Zobacz pełną wersję : Monitoring wokół domu



witu102
24-03-2014, 15:46
Witam, planuje montaż monitoringu wokół domu, na system składać się będą 4 kamery.
Przewody z podbitki mam dociągnięte do szafy rack gdzie umieszczę rejestrator, jednak nie mam pociągniętego kabla HDMI/BNC w okolice odbiorników TV aby móc z nich obserwować obraz lub odtwarzać nagrania i teraz pytanie czy sprawę załatwi zwykły (jaki??) transmiter Video po radiu aby podpiąć go np do wyjścia HDMI 4 w TV i po przełączeniu na to źródła na ekranie pojawiał się obraz z kamer? Czy mogę również zastosować podobne rozwiązania (radiowe przedłużenie pilota) aby móc sterować rejestratorem (odtwarzać nagrania itd??).
Czy jest dostępny zestaw umożliwiający wysyłanie obrazu z rejestratora na kilka TV równocześnie (1 nadajnik-kilka odbiorników) ?
Mam przewidzianą piątą kamerę przy furtce ale znów mam od niej dociągnięty przewód jedynie do panelu wideodomofonu (Kenwei - poza kamerą z panelu dzwonkowego chcę mieć podgląd na bramę wjazdową). Czy tutaj lepiej zastosować przejście BNC-RJ45 i w szafie RJ45-BNC (w rejon gdzie będzie monitor wideodomofonu mam zapasowe skrętki) czy też mogę po radiu wysłać sygnał BNC-radio-BNC?
Z góry dzięki za pomoc.

Maanniutek
24-03-2014, 20:07
Najprostszym rozwiązaniem aby podgląd z kamer był na każdym TV jest zastosowanie modulatora na który rzucisz sygnał z rejestratora a on rzuci sygnał na multiswitch, wtedy w każdym gniazdku na odpowiednim kanale masz sygnał z kamer. Jeśli masz dociągnięty skrętkę w okolice tv też można wykorzystać ją do transmisji wizji za pomocą TR. Sygnał IR z pilota można puścić bezprzewodowo. Nie polecam domofonów firmy kenwei ładnie wygląda i to tyle kamera w nocy w ogóle się nie sprawdza sieje zakłóceniami, ma za małą czułość., zerknij na domofony firmy Commax lub Fermax. Radiowo z furtki drogo Cię wyjdzie. wykorzystaj skrętki i puść obraz po skrętce za pomocą TR. Jak będziemy montować u Ciebie rozdzielnie to CI to wszystko wytłumaczę.

witu102
25-03-2014, 09:35
Ok..dzięki za pomoc i czekam na montaż:)
Pozdrawiam

lesz
04-06-2014, 22:58
takie rzeczy tylko w erze ;)
cos na skretce (z PoE) jeszcze znajdziesz w tej cenie, 2mpix + IR (nie wiem tylko czy nasze zimy -20 wytrzymaja), ale wifi to juz znacznie pogarsza sprawe.
czy naprawde potrzebujesz wifi? tak czy siak musisz miec kabel z zasilaniem by smigala 24/7, wiec nie lepiej juz puscic sieciowy i z niego od razu zasilic kamere IP?

Rodmano
04-06-2014, 23:17
Nie znalazlem info szukajac na fm... a nie chce zakladac nowego tematu.

Czy ktos uzytkuje, ma sprawdzona dobra kamere IP ( WiFi ) zewnetrzna z mozliwoscia podgladu przez PC i Smartphone'a.
na allegro, ebay... jest ich troche... wiekszosc wyglada identycznie :D, moze ta sama fabryka w Xia Hu Dao...;)
Nie chodzi mi jednak o takie za 3999:- tylko powiedzmy do 1000:- ( oczywiscie moga byc tansze )
Moze byc ze do tej kwoty poprawi tylko samopoczucie... ale rozwazalem taka przed domem...
Oczywiscie ma sie tez sprawdzic noca ( max do 10-15m. No i dzialac takze w zimie :)

Ktos cos podpowie ? :)

Ja chyba na monitoring zdecyduję się na Samsunga SNB 6004, bez Wi fi,ale na testach widziałem tą kamerę byłem zachwycowny.

Maanniutek
11-06-2014, 21:11
Hikvision montujemy tego sporo, są atrakcyjne cenowo a i na jakieś 800 kamer które do tej pory zamontowaliśmy nie mieliśmy żadnej usterki

kowalt
06-08-2014, 07:39
reklama tu była

bolsfanwk
26-10-2014, 07:40
Mam takie pytanie,

czy taka kamera do monitoringu wokół domu będzie adekwatna ?

chodzi mi aby w nocy było coś widać, na odcinku do 30 metrów.
Jakie będą jej wady ?
:spam:

Adam626
20-11-2014, 22:13
Jest to kamera analogowa więc na dzień dobry do skreślenia nie warto w to wchodzić. Wadą bedzie też widoczność każdej pajęczyny przy podświetleniu podczerwienią i fałszywe alarmy.