PDA

Zobacz pełną wersję : Brama przesuwna z Leroy Merlin



husky83
25-03-2014, 13:30
Cześć,

Mam do Was pytanie. Chcę kupić bramę przesuwną. Namierzyłem lokalnie firmę, która się tym zajmuje. Wykonanie takiej bramy w tej firmie (a właściwie wykonanie ramy, do zabudowania we własnym zakresie) to koszt 1500zł (brama ocynkowana ogniowo, niemalowana). Cena dosyć niska (patrząc na innych), ale oglądałem bramy wykonane przez tego człowieka - moim zdaniem są bardzo dobrze zrobione. Wadą natomiast jest to, że trzeba samemu wypełnić bramę.

Dlatego postanowiłem przejrzeć ofertę gotowych, wypełnionych bram.
Chociaż zawsze omijałem jakoś markety, jeśli chodzi o ogrodzenia, zaciekawiła mnie jedna brama z Leroy Merlin - konkretnie Kroto firmy Polargos.
http://www.leroymerlin.pl/ogrodzenia-i-bramy/ogrodzenia-i-akcesoria/ogrodzenia/brama-przesuwna-prawa-kroto-polargos,p163095,l1767.html

Cena 2450zł (2205 przy 10% zniżki z karty).
Po zabudowaniu i pomalowaniu 'gołej' bramy cena byłaby podobna (a więcej dłubaniny), ale nigdzie nie znalezłem przęseł 400cm, żeby to jakoś wyglądało..

Co sądzicie o tej bramie? Czy miał ktoś z nią styczność? Niestety nie ma możliwości obejrzenia w sklepie, ponieważ jest wyłącznie na zamówienie...

Brama (wg opisu na stronie Leroya i na stronie producenta) jest ocynkowana i malowana proszkowo.
http://www.pol-argos.pl/ogrodzenie_kroto.html

Nie patrzę na bramy za 1300zł, bo i takie są, dlatego może ta brama mimo wszystko jest coś warta?

Z góry dziękuję za wszelkie opinie..


PS. chciałem Was jeszcze zapytać o tanie przęsła z Castoramy - za 59zł sztuka, ale temat już był i są bardzo podzielone zdania, jedni piszą, że warto, bo tanio i można tanio wymienić, drudzy, że wytrzyma max 5 lat (co dla pierwszych jest zaletą), więc sam muszę wybrać :) :)

Kubencki
25-03-2014, 19:15
Jeśli faktycznie jest dobrze ocynkowana i pomalowana proszkowo to warto brać.

Wlade
26-03-2014, 09:29
mam takowa kupioną w LM Top 3 w sierpniu 2013r- zamontowałem ją samodzielnie, choć nie było łatwo, nic się z nią nie dzieję ( na razie) nie rdzewieje, nie wygina się

husky83
26-03-2014, 10:20
właśnie nie mam możliwości stwierdzenia czy dobrze pomalowana i ocynkowana.. Poczytałem o firmie i chyba jednak zdecyduję się na lokalnego magika od tych rzeczy ;-) Niestety opinie o bramach polargos są bardzo średnie, nawet o tych ocynkowanych...

ogro
17-05-2014, 00:38
UWAGA ! ten post wychwalający pseudo ogrodzenia z castoramy to SPAM reklamowy. Nie trzeba być fachowcem ani naukowcem
żeby wiedzieć, że jeżeli surowy zardzewiały metal pomaluje się farbą (nawet proszkową) to już w markecie jest "rudo" a co dopiero na płocie !
UWAGA ! MARKETY sprzedają półprodukty, na każdym elemencie metalowym jest mała kartka z informacją : należy zabezpieczyć przed korozją.
Oznacz to że po wyjściu ze sklepu, nie mamy żadnej gwarancji (bo zależy od prawidłowego zabezpieczenia wyrobu - przez KUPUJĄCEGO !!!)
To oznacza, że producent i sprzedawca czyli market, nie odpowiada za korozję elementu po wyjściu ze sklepu, bo obciążył kupującego warunkiem zabezpieczenia PÓŁ-produktu jakim są rdzewiejące w sklepie ogrodzenia. Nawiasem mówiąc, szkoda wyrządzana dla kupca jest podwójna, bo nawet jak pogodzi się z oszustwem i zmową prod.i marketu i podda się, to nie będzie w stanie metodami amatorskimi usunąć całej warstwy farby proszkowej żeby doprowadzić elementy do stanu surowego,czystego, pozwalającego na dalsze działania.
Pozostaje tylko piaskowanie lub śrutowanie ....szok cenowy ! demontaż + nowe zabezpieczenie najlepiej poprzez ocynkowanie ogniowe i malowanie proszkowe (patrz : www.ogro.pl ) - 10 lat gwarancji. Piszę oczywiście jako fachowiec i konkurencja tych marnych wyrobów.