PDA

Zobacz pełną wersję : Warunki zabudowy-brak współwłaścicieli podwórka



cieszko
26-03-2014, 12:21
Witam. Wystąpiłem o WZ,dostałem odp. że z powodu braku możliwości ustalenia miejsca pobytu 7 osób wpisanych do KW podwórka nici z tego:o Po głębszej analizie w UM doszliśmy do wniosku iż,domki wokoło podwórka zmieniały właścicieli,ale nie zawsze wraz z udziałem do podwórka.. Pytanie - czy ktoś przechodził drogę ustalenia kuratora za nieznane(zmarłe) osoby? UM bardzo niechętnie się za to chce brać,choć to ich obowiązek?Czy czeka mnie długa przeprawa z biurokracją? Pozdrawiam i liczę na jakąś podpowiedź.:rolleyes:

Ostap
26-03-2014, 20:42
WZ maja obowiązek Ci dać, WZ to nie pozwolenie na budowę a tylko informacja co i na jakich warunkach można tam postawić. O WZ może wystąpić każdy nawet nie właściciel więc dlaczego Ci ich nie dali?

cieszko
27-03-2014, 05:30
Myślę że rozpatruja to pod kątem przyszłego pozwolenia na budowę-którego nie dostanę bo
..brak współwłaścicieli.Wiem że powinni wydać.



Ponawiam pytanie:rolleyes: Za chwile minie 2 msc. i urzędnicy nie mają pojęcia co i jak zrobić z tym fantem,niby szukają w USC osób-potomków itd. na pytanie dlaczego nie wniosą do sądu o ustanowienie kuratora usłyszałem że muszą wyszukać potomków osób z KW.. no masło maślane,bo jak znajdą to po co ustanawiać kuratora? Ktoś przechodził podobny problem? Pozdrawiam.

cieszko
07-04-2014, 12:00
.

Elfir
07-04-2014, 12:46
Odmowa wydania WZ musi byc podparta artykułem prawnym. Zobacz przepis na który się powołali. Nie mogą odmówić wydania WZ "ustnie", na pismo muszą odpisać.

cieszko
07-04-2014, 13:43
Odmowa wydania WZ musi byc podparta artykułem prawnym. Zobacz przepis na który się powołali. Nie mogą odmówić wydania WZ "ustnie", na pismo muszą odpisać.

Jeszcze pisemnie nie odmówili,zaprosił mnie kierownik referatu i użalał się nad zaistniałą sprawą :mad: Czekam na odp. pisemną. Zastanawiam się ile potrwa załatwienie takiej sprawy-kurator itd.

Elfir
07-04-2014, 13:46
mają 21 dni roboczych na odpowiedź. Po tym terminie skarga.
Ciebie brak wiedzy prawnej urzędnika nie interesuje.

cieszko
07-04-2014, 15:27
Dziękuję za zainteresowanie. Poczekam na odp. pisemną i napiszę tu jak sytuacja się rozwija.