PDA

Zobacz pełną wersję : jak rozumieć zapis "intensywność zabudowy zapis w decyzji o warunkach zabudowy



marci***
26-03-2014, 21:20
Witam

Mam decyzję o warunkach zabudowy w której określono "intensywność zabudowy do 0,2". I tu jest problem.
Z tego co wiem to intensywność zabudowy liczy się jako stosunek sumy powierzchni wszystkich kondygnacji do powierzchni terenu. Natomiast w załączniku do decyzji mam napisane: "Intensywność zabudowy - wskaźnik wielkości powierzchni nowej zabudowy w stosunku do powierzchni terenu". Dla mnie to brzmi jak wskaźnik zabudowy a nie jak jej intensywność. Wydaje mi się że mnie obowiązuje to wyjaśnienie które mam w załączniku do decyzji a nie książkowa definicja ? Może ktoś wie jak to rozumieć, bo sprawa jest bardzo ważna: stosując się do definicji książkowej mogę postawić dom o pow. do ~90 pow użytkowej, natomiast stosując siędo definicji z załącznika do decyzji wychodzi mi 150m2 pow. użytkowej a to bardzo duża różnica :(

Pozdrawiam i czekam na pomoc w rozwikłaniu tej zagadki ;)
Marcin

Ostap
26-03-2014, 22:06
Zgłoś się do Urzędu który wystawił ta decyzję bo tam dostaniesz najlepsze wyjaśnienie tej kwestii, najlepiej nie ustna bo taka nic nie znaczy tylko jakiś przepis.