PDA

Zobacz pełną wersję : jak zrobić ogrodzenie betonowe na 2m wysokie? - porady



annecy
28-03-2014, 07:40
witam , chciałem sie podpytać jak technicznie wykonuje sie najskuteczniej takie ogrodzenie?
mam do postawienia ok 200mb takiego ogrodzenia na 2 m wysokie czyli słupki betonwe na 2, 7m do wkopania i po cztery przęsła po 0,5m do wstawienia pomiędzy słupkami...
niestety moja ekipa remontowa stwierdziła ze nie mają sposobu jak wtaszczać i zakładać te płyty tak wysoko... one są dosyć ciężkie a ich jest dwóch...
ma ktos jakies patenty jak to zrobić i sobie plecków nie zarwać?
stosunkowo pilne!
z góry dziękuje za odp
p.s. moze ktos wie ile biora fachowcy za 1 mb takiego płotu???

pozdr

forgetit
28-03-2014, 08:11
A sprawdziłeś, czy możesz takie wysokie i szczelne ogrodzenie postawić zgodnie z MPZP?

Wlade
28-03-2014, 10:42
Ceny takiego płotu zależą od producenta i miejsca- dlatego podaję tak orientacyjnie -ja za swój 2 m wysoki z ( z przywozem, towarem i montażem płacilem w zeszłym roku 100 zł za mb

annecy
28-03-2014, 10:54
A sprawdziłeś, czy możesz takie wysokie i szczelne ogrodzenie postawić zgodnie z MPZP?

dzięki za komsomolską czujność ale nie o to pytałem..

beton44
28-03-2014, 15:07
Proponuję może zacząć od wersji najłatwiejszej - zapytać tam gdzie toto chcesz kupić o montaż ?

annecy
04-04-2014, 08:36
rynce opadajom.... tak jak i z budową basenu ogrodowego... nikt nic nie wie , zarobiony jest... idź do firmy , to Ci zrobią....

ja nie chce żeby mi firma robiła tylko samemu chce się dowiedzieć jak to zrobić najłatwiej i się nie namęczyć....
to jest w końcu forum budowlane!!!

thanks for nothing

pozdrawiam

33acka
04-04-2014, 10:58
Jeśli nie ręcznie ,to niestety potrzebny sprzęt mechaniczny typu koparka i chwytak jak do układania krawężników.

annecy
04-04-2014, 12:00
Jeśli nie ręcznie ,to niestety potrzebny sprzęt mechaniczny typu koparka i chwytak jak do układania krawężników.

no tak czułem niestety, ze bez ciezkiego sprzetu nie da rady... dzieki za odp
pozdr