PDA

Zobacz pełną wersję : projekt LENA BOBO pracownia ARCHETON



besciak
29-03-2014, 21:52
Witam. Mam pytanko, czy ktoś z Was jest w trakcie budowy domu według projektu Lena Bobo (E-1140) lub jest również zainteresowany?
http://www.archeton.pl/projekt-domu-lenabobo_1374_opisogolny
251828251829
Chciałbym dodatkowo doprojektować podpiwniczenie częściowe z garażem (działkę mam po skosie, chciałbym to wykorzystać), kotłownią, pralnią, Aktualną kotłownie przerobiłbym na małe biuro. Dodatkowo przesunąłbym kominek w stronę kuchni, kuchnię zamknąłbym. W miejsce prysznica powiększyłbym sypialnie i znalazłaby się tam garderoba. Nie wiem w którym miejscu zaprojektować schody do piwnicy...
Jaka jest Wasza opinia na temat tego projektu i moich pomysłów adaptacyjnych? Szukając w sieci zdaje się, że nie cieszy się on szczególnym zainteresowaniem;/

Elfir
30-03-2014, 18:45
W wiatrołapie nie ma miejsca na szafę. Zrobilabym garderobę kosztem spiżarki.
Musisz gdzieś ulokować schody.
Twoje zmiany są bardzo daleko idace - naprawdę rozważ zrobienie projektu indywidualnego w oparciu o ten projekt, skoro ci się podoba. Cena będzie zbliżona do kosztów przeprojektowania i adaptacji.
Garaż będzie bardzo wychładzał pozostałe pomieszczenia piwnicy, więc trzeba byłoby go oddylatować termicznie od reszty pomieszczeń (bo pralnia i kotłownia bedą musiały mieć temperaturę reszty domu).

Nie wiem jak duży masz spadek na działce, ale warto rozważyć zrobienie pralni przy sypialniach a pracowni w podpiwniczeniu.

Miałam kiedyś klienta, który na płaskiej działce zrobił dom z poziomem - 0,5 (garaże, pracownia, kotłownia) i + 0,5 (sypialnie) oraz częscią dzienną (weście, salon, kuchnia) na poziomie 0 - przy czym częśc dzienna była wysoka na prawie dwie kondygnacje.

http://images63.fotosik.pl/821/4afb39bd5905c10agen.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/b1/ef/ec/z15527857Q,Nawet-piwnica-jest-pelna-naturalnego-swiatla--Znaj.jpg

besciak
30-03-2014, 20:10
Sytuacja na działce i efekt jaki na tę chwilę chciałbym uzyskać wygląda następująco:251999
Droga względem działki idzie pod skosem a samo nachylenie działki względem drogi, w pierwszej fazie, do początku lini zabudowy jest takie, że powinien garaż się zmieścić (wjazd płaski). Dalsza część działki jest płaska i tam wymyśliłem sobie domek parterowy, bez poddasza. W związku z garażem szukam projektu z wejściem przesuniętym w kierunku lewej strony.

Myślałem o półpiętrze, ale chciałbym zrezygnować ze schodów (cięcie kosztów). Przesunięcia ścianek działowych w domku parterowym to aż taka duża ingerencja w projekt? Jeżeli chodzi o pracowanie, to byłoby to pomieszczenie m. in. na korepetycje dla dzieci, dlatego nie chciałbym żeby ktoś wchodził mi "głębiej" do domu, tym bardziej do piwnicy.

Masz rację jeżeli chodzi o szafę w wiatrołapie, zrobiłbym ją zamiast spiżarki, spiżarkę natomiast w miejscu szafy za wiatrołapem.
Dzięki za zainteresowanie tematem ;)

Elfir
30-03-2014, 20:27
przesuwanie ścianek działowych nie - ale komina tak. Doprojektowanie piwnicy i schodów - tak, przeniesienie kotłowni - tak.
na dodatek to mały domek i schody mozna wpakowac jedynie w miejsce kotłowni (z garażu wychodziłoby się, jak powinno byc prawidłowo, do wiatrołapu). A tym samym tracisz pracownię