PDA

Zobacz pełną wersję : Odsłonięcie starej ceglanej ściany a koza



kasiaprzemekmuszka
30-03-2014, 11:41
Mieszkamy z żoną w domu z lat 60/70. Postanowiliśmy odsłonić tynk ze ścianki działowej, gdzie znajduje się przewód kominowy, kilkadziesiąt centymetrów obok stać będzie mała koza o mocy 11 KW.

Póki co zbiłem większość tynku. Może nie każdemu spodoba się bieżący efekt, ale mam kilka preparatów, które poprawią kolor cegły (stosowałem miejscowo i efekt jest widoczny). Najpierw zamierzaliśmy pomalować cegłę na szaro, ale jednak zostawimy oryginalną.

Mam pytania:

- wystarczy uzupełnić braki fugą atlasu?
- czy gruntować (np. Unigruntem) i impregnować (olejem do cegły) wobec obecności piecyka (kozy), który będzie grzał nieopodal?
- jeszcze co do preparatów na cegłę - stosowałem Leona i Fasadę Czyścik. Leon jest kiepski. Fasada Czyścik jest lepsza, bo z tego co widzę patrząc na skład jest mocniejszym kwasem i ma dodatkowy składnik. Mimo to kolor cegły nadal nie jest tak jaskrawy, jakiego byśmy sobie życzyli;) Znacie jeszcze jakieś sposoby?

Dominik bfc
30-03-2014, 16:30
Tak...piaskowanie. Wtedy efekt jest najlepszy.

kowi
27-04-2014, 14:48
Witam.
Nie wiem czy nie za póżno, pewnie już poradziłeś sobie z wykończeniem ściany.
Ja robiłem to samo, tez odkrywałem cegłę i wstawiałem koze , zerknij tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?224427-Poka%C5%BC-swoj%C4%85-koz%C4%99-piec-wolnostoj%C4%85cy-aran%C5%BCacje&p=6463061#post6463061

Sądze że piaskowanie w pomieszczeniu to zły pomysł. Ja aby oczyścić cegłę z resztek tynku użyłem szlifierki kątowej z tarczą z listkami z papierem ściernym o gradacji 60. Wyszło super. Potem umycie ściany woda za pomocą opryskiwacza ogrodowego takiego ręcznego z pompką. i gąbką
Potem użyłem impregnatu do kamienia firmy stegu który tez naniosłem opryskiwaczem. Do uzupełniania fugi użyłem najtańszego kleju do płytek o nazwie Huzar ok 12zł za wór - jego tez użyłem jako zaprawy gdy wymieniałem cegły i obrabiałem rurę dymowa. Dał fajny szary kolor spoiny. Fugi moim zdaniem są za drogie do takich rzeczy tym bardziej że spoiny miały po cm szerokości
Po fugowaniu znów użyłem wody z opryskiwacza i na koniec naniosłem dwie warstwy impregnatu Stegu.