PDA

Zobacz pełną wersję : Co zrobić z taką ścianą?



bresio
31-03-2014, 11:51
Witam

W piątek zużyłem prawie cały worek gipsu szpachlowego startowego na zaszpachlowanie dwóch ścian i niewielkiego sufitu (w sumie około 20m^2).
Po około 3 godzinach, rozeschło się to do takiego stopnia jak na obrazku poniżej.
http://i1.fmix.pl/fmi2974/d723845d0003afcf53394610 (http://www.fmix.pl/zdjecie/4154898/efekt-1/rozmiar/3)

Skontaktowałem się z producentem, dziś ma mnie odwiedzić doradca techniczny, ale obawiam się, że jego ocena może być bardzo subiektywna.

W między czasie wykonałem testowe "placki" na ścianie gruntowanej i niegruntowanej inną partią tego samego produktu. Testy wypadły pomyślnie i gładź po wyschnięciu nie spękała. Spękania są w miejscach, gdzie grubość warstwy jest większa od około 1mm.

Zasadnicze pytanie jest takie:
Co zrobić ze ścianami i sufitem, na który nałożyłem najwidoczniej wadliwy produkt?
Co Wy byście zrobili z taką ścianą/sufitem?

PS. Celowo nie podaje (jeszcze) producenta i produktu. Poczekam na ich reakcję i zaproponowane rozwiązanie problemu.

fighter1983
31-03-2014, 21:34
20m^ z niecałego worka i warstwa grubsza niż 1mm :D.to gips w big baku?
na focie są też grudy? bo spękań nie widzę.jedynie jakby duże ssanie.
i w końcu gruntowałeś czy nie? bo pod placki raz tak, raz nie. wiec jak to było.
Ladnie odpisales... juz sie wzialem za odpisywanie w tym poscie... ale zrezygnowalem :)

bresio
01-04-2014, 09:01
Dziękuje za konstruktywną krytykę :)

Ściany i sufit są zagruntowana, placków mam zrobionych 6 sztuk:
3x na ścianach gruntowanych
3x na ścianach bez gruntu.
Na ścianie z gruntem i bez gruntu produkt zachowuje się tak samo, tzn. z jednej partii nabiera faktury jak na zdjęciu, z drugiej jest gładki i ciągły.

Powierzchnię podałem orientacyjnie, około 20m^2, nie chciało mi się z metrówką biegać i mierzyć, czy to było 15m^2 czy 21m^2. Jeżeki to istotne, mogę po południu podać powierzchnię z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
Worek 25kg, zostało około 3-5kg. Tu już nic nie mogę zmierzyć, worek z resztką zabrał przedstawiciel producenta.
Warstwa 1mm występuje w niektórych miejscach, gdzie były np. wklejone narożniki lub występowała inna nierówność.

Jeżeli pionowe rysy na zdjęciu nie są spękaniami, to czym są?
Zdjęcie przedstawia placek testowy, który mógł być zrobiony niedbale. Chodziło o osiągnięcie grubszej warstwy.
Taki sam placek, zrobiony produktem z innej partii, nie wykazuje takich spękań (pionowych rys) więc nie jest to kwestią ściany i jej przygotowania.

Pytam o coś zupełnie innego:
Co zrobić ze ścianami/sufitem, które miejscami wyglądają jak na zdjęciu?
Czy gruntowanie (czym?) wzmocni spękane miejsca i czy kolejna warstwa nie zacznie pękać w tych samych miejscach?