PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoga w jadalni na gruncie



ratownik
31-03-2014, 13:42
Witam! Mam zamiar dobudować jadalnie do kuchni. Pomieszczenie 16m2 przylegające jedną ścianą do ściany budyku(kuchni) Zrobiłem już fundamenty pod ściany i wyciągnąłem bloczki fundamentowe. W środku wybrałem ziemię do zółtego piachu utwardziłem tłuczkiem i piaskiem. Teraz mam do dyspozycji jakieś 40cm wysokości. Docelowo chciałbym zrównać podłogi w tej jadani i w kuchni i zamontować ogrzewanie podłogowe. Mam kilka pytań odnośnie właśnie podłogi w jadalni. Ile dać styropianu w cm? Jaki ten styropian? Czy podłogowy z Castoramy wystarczy? Czy mogę go dać od razu na ubity i wyrównany piasek? Czy konieczne jest wylewanie chudziaka czy dać więcej styropianu potem folię zbrojenie i podłogówkę? W jadalni większość ścian będzie przeszklona coś na wzór ogrodu zimowego ale z normalnym krytym dachem.

beton44
31-03-2014, 15:37
Tak z ciekawości: a jak jest w projekcie ?

ratownik
31-03-2014, 15:58
A tak z ciekawości to właśnie nie wiem bo jeśli będzie projekt to sam go wymyślę:) Dlatego pytam. Narazie powiedzmy, że powstaje podłoga - płyta a reszta przyjdzie potem:)

beton44
31-03-2014, 20:30
Skoro sam wymyślisz projekt - znaczy to że masz uprawnienia budowlane projektowe.
Taki fachura nie zadaje pytań na forum muratora.

Nadto mogłeś jeszcze nie zauważyć, ale to forum to nie miejsce na chełpienie
się samowolą budowlaną...

EOT

ratownik
31-03-2014, 21:09
Chciałem tylko zapytać o radę, bo może ktoś już robił coś takiego i może coś podpowiedzieć. Widzę jednak, że na forum to wszyscy są specjalistami we wszystkim. Nie wystarczy odpisać, że nie masz pojęcia? Ale lider forum nie może się przyznać do czegoś takiego. Zawsze pisząc pierdoły nabijacie sobie jednak liczbę postów. Dla Twojej informacji poczytaj:

"Zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 2 Prawa budowlanego pozwolenia na budowę nie wymaga budowa m.in. wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki”.

P.S. Czy ja przez chwilę wspomniałem o samowoli budowlanej? Wiesz tylko tyle ile napisałem. Faktyczna ilość danych do oceniania. Pozdro

Gregory67
01-04-2014, 13:21
Na piasek daj 10 cm chudego betonu, potem izolację z folii potem około 15 cm styropianu typu dach-podłoga, jeśli będzie ogrzewanie podłogowe to znowu izolacja ze specjalnej membrany dla ogrzewania, potem układasz rurki ogrzewania podłogowego i wylewka posadzkowa 10-12 cm.

beton44
01-04-2014, 15:06
Witam! Mam zamiar dobudować jadalnie do kuchni. Pomieszczenie 16m2 przylegające jedną ścianą do ściany budyku(kuchni) Zrobiłem już fundamenty pod ściany i wyciągnąłem bloczki fundamentowe. W środku wybrałem ziemię do zółtego piachu utwardziłem tłuczkiem i piaskiem. Teraz mam do dyspozycji jakieś 40cm wysokości. Docelowo chciałbym zrównać podłogi w tej jadani i w kuchni i zamontować ogrzewanie podłogowe. Mam kilka pytań odnośnie właśnie podłogi w jadalni. Ile dać styropianu w cm? Jaki ten styropian? Czy podłogowy z Castoramy wystarczy? Czy mogę go dać od razu na ubity i wyrównany piasek? Czy konieczne jest wylewanie chudziaka czy dać więcej styropianu potem folię zbrojenie i podłogówkę? W jadalni większość ścian będzie przeszklona coś na wzór ogrodu zimowego ale z normalnym krytym dachem.

Miał być EOT, nieładnie że się złamałem :wiggle:

Jadalnię, jadalnię, jadalnię - czy ty rozumiesz co piszesz ?

Co ma to wspólnego z ""Zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 2 Prawa budowlanego pozwolenia na budowę nie wymaga budowa m.in. wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki”."

A słyszałeś o czymś takim jak zgłoszenie niewymagającej pozwolenia inwestycji?

ratownik
01-04-2014, 20:11
Dzięki Gregory67 za konkretną odpowiedź. Tego oczekiwałem pisząc ten temat. beton44 jeśli już pytasz czy rozumiem to powiedz mi jakie ma znaczenie nazwa? Nazwałem to jadalnią bo docelowo chciałbym tam np. zjeść kiedyś śniadanie, ale nie wykluczone, że może będę tam hodował jakieś rośliny, albo sobie wstawię wannę z wodą, albo cokolwiek innego. A jeśli chodzi o zgłoszenie to chyba logiczne, że zgłosiłem coś takiego. Ale jeśli Ty zastanawiasz się co ma wspólnego z tym prawo budowlane to znaczy, że dopiero dzięki mnie doczytałeś o tym, co wymaga tylko zgłoszenia a co pozwolenia. W każdym razie temat uważam za zamknięty dzięki Gregory67.