PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34

Arturo72
19-12-2015, 16:14
K......wa dlaczego wszyscy mają wszystko prawie za darmo,tylko ja idiota muszę płacić tyle ile chcą,co prawda też prawie tyle ile chcą,ale to i tak prawie 2 razy więcej. :confused:Prawie robi jednak różnicę:D
A bo nie byłeś świadomy cen czy możliwości ?
Zerknij na allegro,ja placilem 69zl za 5m termofleksa.
Skrzynki też z allegro 6*125mm.
Anemostaty też z allegro.

drapek
19-12-2015, 18:06
K......wa dlaczego wszyscy mają wszystko prawie za darmo,tylko ja idiota muszę płacić tyle ile chcą,co prawda też prawie tyle ile chcą,ale to i tak prawie 2 razy więcej. :confused:Prawie robi jednak różnicę:D

czasem tak bywa :)
Ostatnio kupiłem przewód do podłogówki po 2,55zł/mb. W jednym z pobliskich sklepów gość zrobił mi rabat i po rabacie miało to kosztować 3zł/mb;) ten sam towar oczywiście.
kolejny przykład - znajomy zrobił odwierty - za 300m zapłacił 30 tys. Ja robiłem 220odwiertów i zapłaciłem 13tys zł. Trochę mu ciśnienie skoczyło jak dowiedział się że go sporo naliczyli.
Trzeba szukać, dzwonić i porównywać ceny. Nikt za Ciebie tego nie zrobi :)
Nikt nie każe płacić Ci więcej za ten sam towar albo te same usługi:bash:

kobra64
19-12-2015, 18:46
Tylko nie mów znowu że rekuperacja to 15-20tys.zl bo mnie kosztowała 5,5tys.zł gdzie sam reku 4tys.zl.
... To może zapytamy Tereskę, za ile chciałeś jej sprzedać rekuperację do jej domu. Kwa kwa.

Arturo72
19-12-2015, 19:12
To może zapytamy Tereskę, za ile chciałeś jej sprzedać rekuperację do jej domu. Kwa kwa.
Pytaj się. Jak tereska jako inwestor nie chciała zrobić sobie wentylacji mechanicznej samemu to logicznym jest,że musiała poprosić firmę.
Gdybym budował dom sam do SSO to oszczedzilbym 36tys.zl ale niestety musiałem zlecić to firmie :)

Wyraźnie mówię,że rozłożenie kanałów wentylacyjnych to bułka z masłem i każdy nawet mało kumaty inwestor jest w stanie samemu to wykonać.
Ja zrobiłem u siebie to samemu bez żadnej pomocy.

Maher
19-12-2015, 19:30
Pytaj się. Jak tereska jako inwestor nie chciała zrobić sobie wentylacji mechanicznej samemu to logicznym jest,że musiała poprosić firmę.
Gdybym budował dom sam do SSO to oszczedzilbym 36tys.zl ale niestety musiałem zlecić to firmie :)

Wyraźnie mówię,że rozłożenie kanałów wentylacyjnych to bułka z masłem i każdy nawet mało kumaty inwestor jest w stanie samemu to wykonać.
Ja zrobiłem u siebie to samemu bez żadnej pomocy.

I dlatego wasze ceny pomp są na takie niskie, bo koparka za darmo wykopie od sąsiada, bo sami rozłożycie wymiennik poziomy, bo kupicie pompę po kosztach.
Ja mam inteligentną instalacje w domu która kosztowała mnie mniej niż 4000zł (sam układałem kable, łączyłem i podłączałem układy, a nawet droższe układy sterownicze sam składałem bo jeszcze było taniej), dla porównania wykonanie czegoś takiego to powyżej 25000zł. Tylko ja nikogo na coś takiego nie namawiam i nie piszę że go będzie to kosztowało 4000zł i naginam fakty i przeliczam według swojego dojścia do elementów i swojej robocizny.

Arturo72
19-12-2015, 20:09
I dlatego wasze ceny pomp są na takie niskie, bo koparka za darmo wykopie od sąsiada, bo sami rozłożycie wymiennik poziomy, bo kupicie pompę po kosztach.
Ja mam inteligentną instalacje w domu która kosztowała mnie mniej niż 4000zł (sam układałem kable, łączyłem i podłączałem układy, a nawet droższe układy sterownicze sam składałem bo jeszcze było taniej), dla porównania wykonanie czegoś takiego to powyżej 25000zł. Tylko ja nikogo na coś takiego nie namawiam i nie piszę że go będzie to kosztowało 4000zł i naginam fakty i przeliczam według swojego dojścia do elementów i swojej robocizny.
Przy pompie p-w nie ma potrzeby cokolwiek robić a sam montaż sądzę będzie w cenie 4 pompek obiegowych średniej klasy czyli ok.2tys.zl :-)
W jakiej cenie inwestorzy tego typu zakładają jest napisane w wątkach pompowych.

Ale nie wiem czemu sprowadzasz dyskusję do pomp. To jest alternatywa do węgla zwanego eko do nowych domow ale nie jedyna.
Ogrzewanie prądem jest również alternatywa i znacznie tańsza niż węgiel.

plusfoto
19-12-2015, 21:29
I dlatego wasze ceny pomp są na takie niskie, bo koparka za darmo wykopie od sąsiada, bo sami rozłożycie wymiennik poziomy, bo kupicie pompę po kosztach.

I znów trzeba ci przypomnieć bo zapomniałeś. PC kosztuje 12,5K. Wymiennik poziomy jak palcem nie kiwniesz to 5K. Montaż przez autoryzowanego człowieka 2-3K. Razem ile Ci wyszło?

kobra64
19-12-2015, 22:11
No drapek - to jak to mamy liczyć? Bo ArWiNi umiał sam i sam zrobił za 5,5 klocka a Teresce proponował był bodaj za 12 klocków. Którą cenę weźmiemy do obliczeń? Drżę w niepewności... No chyba że jak węglarz sam umiał i sam zrobił - to manipulacja. A jak ArWiNi - to już pochwały godna umiejętność poszukiwania oszczędności?

Arturo72
19-12-2015, 22:24
No chyba że jak węglarz sam umiał i sam zrobił - to manipulacja.
Jak węglarz,zamiast bzdurnego i idiotycznego narzekania jaka to rekuperacja jest droga zrobi to sam za pół ceny,to chwała mu za to ale w takim wypadku w jakim celu narzeka ?
Jak węglarz zamiast bzdurnego i idiotycznego wykazywania,że pompa gruntowa dla niego to 60 kawałków,zrobi to jak radzą inni za połowe ceny,to chwałą mu za to.
Zatem w jakim celu są takie idiotyczne teksty węglarzy ?
Tylko po to,żeby swoją durną decyzję o weglu w nowym domu usprawiedliwić ?

kobra,w moim dzienniku budowy od pierwszego postu na długo jeszcze przed budową masz pokazane cały czas wątpliwości inwestora i chęci na oszczędzanie każdej złotówki.
Który weglarz miał podobne dylematy ?
Sądzę ze żaden

kobra64
19-12-2015, 23:46
...PC kosztuje 12,5K. Wymiennik poziomy jak palcem nie kiwniesz to 5K. ... A grunt pod ten wymiennik poziomy gratis?

kobra64
19-12-2015, 23:50
Jak węglarz,zamiast bzdurnego i idiotycznego narzekania jaka to rekuperacja jest droga zrobi to sam za pół ceny,to chwała mu za to ... A jak ten węglarz sam umiał wymurować komin, postawić kocioł i podłączyć go do komina no i jeszcze wylutować podłączenie do instalacji. To wtedy co? Manipulacja - czy pochwały godne dążenie do obniżenia kosztów?

Arturo72
20-12-2015, 01:24
A jak ten węglarz sam umiał wymurować komin, postawić kocioł i podłączyć go do komina no i jeszcze wylutować podłączenie do instalacji. To wtedy co? Manipulacja - czy pochwały godne dążenie do obniżenia kosztów?

W jakim celu ?
Skoro robi bezsensowna robotę ?
Jak za 2,5 klocka ma kocioł na prąd i to bez kotłowni i komina czyli totalne obniżenie kosztów ?
Czyżby był bezmyslny Twój inwestor weglarz ?

drapek
20-12-2015, 07:55
A jak ten węglarz sam umiał wymurować komin, postawić kocioł i podłączyć go do komina no i jeszcze wylutować podłączenie do instalacji. To wtedy co? Manipulacja - czy pochwały godne dążenie do obniżenia kosztów?

No to bardzo dobrze ze sobie zrobił sam. Tylko jaki procent inwestorów robi to samemu? ja sobie np reku zrobię za jakieś 3500zł - będę miał lepszy komfort i oszczędności na ogrzewaniu z tego tutyłu.
Jak masz liczyć - porównaj oferty kilku firm a nie żeby wykazać jakie to systemy są drogie to wypisujesz jedne z wyższych jak nie najwyższe oferty żeby to udowodnić. Są firmy co instalację reku robią już za 8-10tys zł. Znajomemu w mojej okolicy firma zrobiła instalację wraz z reku za 10tys zł na dom coś koło 160m.
Sądzisz że ktoś kto potrafi wymurować komin i podłączyć go do instalacji nie poradziłby sobie z ułożeniem kilku metrów przewodu wentylacyjnego w podłodze lub pod sufitem? :bash:
Dlaczego taki nie robi sobie rekuperacji tylko stawia kominy do wentylacji grawitacyjnej, które wyjdą tylko niewiele taniej? do tego nie ma odzysku z wentylowanego powietrza i jego regulacji? sam komin jest mostkiem do tego.
Bo jest nieświadomy. Tak jak w przypadku pomp ciepła czy nawet ogrzewaniu prądem - i to staramy się zmieniać :)

jedrek188
20-12-2015, 09:29
Pytaj się. Jak tereska jako inwestor nie chciała zrobić sobie wentylacji mechanicznej samemu to logicznym jest,że musiała poprosić firmę.
Gdybym budował dom sam do SSO to oszczedzilbym 36tys.zl ale niestety musiałem zlecić to firmie :)

Wyraźnie mówię,że rozłożenie kanałów wentylacyjnych to bułka z masłem i każdy nawet mało kumaty inwestor jest w stanie samemu to wykonać.
Ja zrobiłem u siebie to samemu bez żadnej pomocy.. Ha,wiedziałem ze jest jakaś rzecz za którą przepłaciłeś -36 koła to sporo za dużo za sso nawet jesli masz płytę,25 koła to max za taki domek...

drapek
20-12-2015, 12:29
. Ha,wiedziałem ze jest jakaś rzecz za którą przepłaciłeś -36 koła to sporo za dużo za sso nawet jesli masz płytę,25 koła to max za taki domek...

jedrek188 nie ciesz się tak - nigdzie nie ma ściśle określonych definicji SSO, więc mając na myśli jakiś zakres prac w tym przypadku mógł on być powiększony i stąd wyższa cena:D Trzeba by to mocno sprecyzować mimo określenia SSO:yes:
Ale proponuję trzymać się wątku:yes:

jedrek188
20-12-2015, 12:44
SSO to stan do papy lub folii od wytyczenia budynku prze geodetę...

kaszpir007
20-12-2015, 12:57
Ale proponuję trzymać się wątku:yes:

Ale jakiego wątku ? Ten wątek powinien skończyć się na JEDNEJ stronie ...

Oczywiście że w nowo budowanym domu nie ma sensu pchać się w kocioł na ekogroszek , bo nowo budowane domy nie są tak energochłonne jak te budowane kiedyś a nowe pompy PW potaniały i mają naprawdę dobre parametry.

Jednak ja też rozumie tych co kupują kotły na ekogroszek , bo naprawdę nie każdy siedzi nonstop na necie , przegląda gazety i tym się interesuje.
Kupuje jakąś gazetkę "murator" , zamawia katalog z domami , wybiera jaki go interesuje , zleca wybudowanie i patrzy co jest w projekcie ...
A że w projektach są bzdury a gazeta Murator i inne utrzymują się z reklam a reklam sporo w gazetach to właśnie reklamy kotłów to nie ma sie co dziwić , ze klient widzi że dom ma w standardzie gaz albo kocioł na ekogroszek wiec sądzi że to najlepsze rozwiązanie , bo jest w projekcie nowego domu a dodatkowo w gazetce są reklamy kotłów , więc jeszcze bardziej go to uświadamia że tak ma być ...Dodatkowo zaczyna pytać znajomych czym palą i czym grzeją i w 99% jest to gaz lub kocioł na ekogroszek ..

Później albo ma pecha i trafia na jakiegoś idiotę sprzedawcę lub instatora który oferuje mu kocioł 25KW zamiast 7-12KW i to jeszcze jakiś badziewny "garażowy" , bo największy zysk ze sprzedaży ...

Ja widzę tam gdzie mieszkam . Widzę jak w ciagu 5 lat jak tam mieszkam ile powstało nowych domów i ile powstaje. Tylko ten deweloper co mi budował potrafi wybudować kilkadziesiąt domów rocznie ...
Ludzie moga dopłacić 10tys do pompy + podłógówki (u dewelopera) ale patrząc i zwiedzając te osiedle chyba z 1-2 domach była pompa ..
Na kilkadziesiąt domów ...

A na drugim osiedlu (też kilkadziesiąt domów) nowych zero pompy ...

To nie wina ludzi a przepisów i prawa i chciwości gazet i sprzedawców ...

Już dawno powinno się zakazać montażu kotłów na paliwo stałe i kominków w nowych domach , już dawno powinno się zakazać sprzedaży śmieciuchów.

Jakby był zakaz sprzedaży , to wszystkie projekty domów zostały by szybko przerobione na grzania gaz / pompa / prąd i klient by wiedział że musi coś z tego wybrać a miejsca na kocioł nie ma ...

Tyle że Państwo ma to głęboko w dupie i nic nie robi , bo przecież węgiel to "nasza przyszłość" i trzeba górników utrzymywać ...

Cały ten wątek był od początku bez sensu ...
Dopóki nie będzie zakazu , dopóki nie znikną projekty nowych domów z kotlem na ekogroch , to nic się nie zmieni ...

A tych co zagląda na forum muratora to zapewne jest baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo mały odsetek inwestorów ...

Arturo72
20-12-2015, 13:45
SSO to stan do papy lub folii od wytyczenia budynku prze geodetę...
SSO to Stan Surowy Otwarty czyli dom bez drzwi i okien.
3 etapy,fundamenty czyli płyta 10,murowanie 10 i dach 16.
SSZ to Stan Surowy Zamknięty czyli z drzwiami i oknami.
Jedna ekipa,mogę polecić.

kaszpir007
20-12-2015, 21:35
Dlatego piszę że NIC się nie zmieni i pompy w nowych domach będą taką "nowinką" jak solary a może jeszcze rzadsza...

Bez interwencji Państwa i zmianie przepisów NIC się nie zmieni ...

To znaczy zmieni się to że za chwilę miasta (gminy) będą płacić olbrzymie kary za zanieczyszcznie powietrza dla UE , czyli opłąty dla miast/gmin wzrosną bo ktoś za to będzie musiał zapłacić ...

Wielka Brytania ZAMYKA ostatnią kopalnię , która ... jest dochodowa , ale ... stwierdzono że w niedługo przestanie bo ceny węgla będą spadać ...

Chiny nie potrzebują już zbytnio węgla i tak samo jak USA przyłączyły sie do obniżania zużycia i ochronę środowiska ...
A węgla jest mnóstwo i cena spada a popyt maleje ....

A u nas ?
MODEROWANO CZĘŚĆ POLITYCZNĄ NIEZWIĄZANĄ Z TEMATEM


Masakra ...

Zamiast pogonić "święte krowy" , któe pasożytują na całym społeczeństwie to zajmują się pierdołami ...

Dlatego bez ustaw zakazujących moontażu kotłów w nowych domach , bez zakazu śmieciuchów NIC się nie zmieni ...

I Arturo i Liwko będą jeszcze pisali latami , wątek będzie miał tysiace , dziesiątki tysiący stron i szybciej osiwieje niż coś wskóra ...

Ufff ;)

malux20
21-12-2015, 04:59
a ja ostatnio rozmawiałem z inżynierem od energetyki
wkurzony że na stare lata nie ma roboty w kraju
uczestniczył ostatnio w budowie 2 nowych elektrowni węglowych, twierdził że w ciągu 5 lat rozpoczną się budowy 3 nastepnych
robi w mostostalu warszawa a kraj budowy to NIEMCY
jak to wytłumaczyć?

kaszpir007
21-12-2015, 06:39
a ja ostatnio rozmawiałem z inżynierem od energetyki
wkurzony że na stare lata nie ma roboty w kraju
uczestniczył ostatnio w budowie 2 nowych elektrowni węglowych, twierdził że w ciągu 5 lat rozpoczną się budowy 3 nastepnych
robi w mostostalu warszawa a kraj budowy to NIEMCY
jak to wytłumaczyć?

Myślę że tak to można wytłumaczyć , że węgiel kosztuje obecnie około 50 Euro i będzie taniał ...
Elektrownia potrafi czysto spalać opał i koszt wytworzonego 1KWh z wegla będzie tani i ekologicznie jest bardziej opłacalny niż sądze że z elektrowni atomowej.

Z elektrowni atomowych trzeba utylizowac odpady a jest to niesamowicie kosztowne i problematyczne , więc może okazać się że przy obecnych cenach węgla i bezpoblemowym dostępie węgiel jest bardziej opłacalny ...

A na pewno taka elektrownia jest bardziej bezpieczna , bo nawet w przypadku jej uszkodzenia czy awarii nic niebezpiecznego dla środowiska i ludzi sie nie zdarzy ...

darianus
21-12-2015, 07:44
PO , PSL , PIS boją się górników i wolą aby CAŁE SPOŁECZEŃSTWO płaciło na górników i nierentowne kopalnie , które NIGDY nie będą rentowne ..


Mogą być rentowne, wszystko kwestia zarządzania. U nas wszystko co Państwowe jest kilkakrotnie droższe w obsłudze niż prywatne. Najlepszym przykładem jest kopalnia Silesia, którą kupili Czesi i fedrują aż miło 24 h na dobę a nie 8 godzin jak w Polskich. W Silesi są 4 związki zawodowe, w kopalniach Kompanii 160 !!!

Myjk
21-12-2015, 08:25
Ale jakiego wątku ? Ten wątek powinien skończyć się na JEDNEJ stronie ...

Oczywiście że w nowo budowanym domu nie ma sensu pchać się w kocioł na ekogroszek , bo nowo budowane domy nie są tak energochłonne jak te budowane kiedyś a nowe pompy PW potaniały i mają naprawdę dobre parametry.

Jednak ja też rozumie tych co kupują kotły na ekogroszek , bo naprawdę nie każdy siedzi nonstop na necie , przegląda gazety i tym się interesuje.
Kupuje jakąś gazetkę "murator" , zamawia katalog z domami , wybiera jaki go interesuje , zleca wybudowanie i patrzy co jest w projekcie ...
A że w projektach są bzdury a gazeta Murator i inne utrzymują się z reklam a reklam sporo w gazetach to właśnie reklamy kotłów to nie ma sie co dziwić , ze klient widzi że dom ma w standardzie gaz albo kocioł na ekogroszek wiec sądzi że to najlepsze rozwiązanie , bo jest w projekcie nowego domu a dodatkowo w gazetce są reklamy kotłów , więc jeszcze bardziej go to uświadamia że tak ma być ...Dodatkowo zaczyna pytać znajomych czym palą i czym grzeją i w 99% jest to gaz lub kocioł na ekogroszek ..

Później albo ma pecha i trafia na jakiegoś idiotę sprzedawcę lub instatora który oferuje mu kocioł 25KW zamiast 7-12KW i to jeszcze jakiś badziewny "garażowy" , bo największy zysk ze sprzedaży ...

Ja widzę tam gdzie mieszkam . Widzę jak w ciagu 5 lat jak tam mieszkam ile powstało nowych domów i ile powstaje. Tylko ten deweloper co mi budował potrafi wybudować kilkadziesiąt domów rocznie ...
Ludzie moga dopłacić 10tys do pompy + podłógówki (u dewelopera) ale patrząc i zwiedzając te osiedle chyba z 1-2 domach była pompa ..
Na kilkadziesiąt domów ...

A na drugim osiedlu (też kilkadziesiąt domów) nowych zero pompy ...

To nie wina ludzi a przepisów i prawa i chciwości gazet i sprzedawców ...

Już dawno powinno się zakazać montażu kotłów na paliwo stałe i kominków w nowych domach , już dawno powinno się zakazać sprzedaży śmieciuchów.

Jakby był zakaz sprzedaży , to wszystkie projekty domów zostały by szybko przerobione na grzania gaz / pompa / prąd i klient by wiedział że musi coś z tego wybrać a miejsca na kocioł nie ma ...

Tyle że Państwo ma to głęboko w dupie i nic nie robi , bo przecież węgiel to "nasza przyszłość" i trzeba górników utrzymywać ...

Cały ten wątek był od początku bez sensu ...
Dopóki nie będzie zakazu , dopóki nie znikną projekty nowych domów z kotlem na ekogroch , to nic się nie zmieni ...

A tych co zagląda na forum muratora to zapewne jest baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo mały odsetek inwestorów ...

Mimo tego nie przykładasz się ty, ani twoi "koledzy" od "eko"kotłów, aby tych nielicznych TUTAJ wyprowadzić z błędu. Weź to w końcu wyjaśnij jakoś logicznie, bo to co wyprawiasz się zwyczajnie w pale nie mieści.

Ps. doliczyłeś już do swojej "wyceny" systemu na "eko"grochu, aby zrównać swój system pod względem obsługi i czystości z gazem/prądem/kopem, podajnik automatyczny i filtr na komin? Podziel się kosztami, porównamy jak wygląda inwestycja i ile realnie kosztuje obsługa.

kaszpir007
21-12-2015, 08:59
Mogą być rentowne, wszystko kwestia zarządzania. U nas wszystko co Państwowe jest kilkakrotnie droższe w obsłudze niż prywatne. Najlepszym przykładem jest kopalnia Silesia, którą kupili Czesi i fedrują aż miło 24 h na dobę a nie 8 godzin jak w Polskich. W Silesi są 4 związki zawodowe, w kopalniach Kompanii 160 !!!

No dobra , ale jeśli węgiel można mieć za około 50 Euro to po co wydobywać w PL ?
Sądzisz że jakakolwiek kopalnia w PL potrafi wydobyć 1 tonę węgla za mniej niż 200zł , z wszystkimi kosztami i zyskiem ?

Są kraje gdzie węgiel "wydobywa" się koparką a u nas wydobywa się węgiel z duuuuuużo większej głębokości , i koszty wydobycia bedą zawsze duużo duużo wyższe ...

Może jedyne ratować koszt transportu , bo koszt transportu jest w wiekszosci bardzo wysoki ...

Przy obecnych cenach węgla nie ma żadnego sensu wydobywanie węgla w PL ...

kaszpir007
21-12-2015, 09:12
Mimo tego nie przykładasz się ty, ani twoi "koledzy" od "eko"kotłów, aby tych nielicznych TUTAJ wyprowadzić z błędu. Weź to w końcu wyjaśnij jakoś logicznie, bo to co wyprawiasz się zwyczajnie w pale nie mieści.

Ps. doliczyłeś już do swojej "wyceny" systemu na "eko"grochu, aby zrównać swój system pod względem obsługi i czystości z gazem/prądem/kopem, podajnik automatyczny i filtr na komin? Podziel się kosztami, porównamy jak wygląda inwestycja i ile realnie kosztuje obsługa.

Nie widzę powodu abym miał sie tłumaczyć i to przed tobą ...
Nie chce mi się wchodzić w zaczepki i przepychanki ...

Staram się pomagać ludziom i to bezinteresownie ...

Jak ktoś zdecydował się na kocioł , to nie widzę powodu aby kogoś obrażać i na siłę przekonywać. Piszę często że lepiej było by zamontować pompę , ale jak człowiek nie chcę to na siłę nie będę przekonywać , bo ani pomp ani kotłów nie sprzedaje i nie mam żadnego interesu aby kogoś na siłę przekonywać.
Mamy do czynienia z dorosłymi ludźmi którzy sami podejmują decyzję i ja te decyzje szanuję ...

Staram się pomóc w takim przypadku z dopasowaniem mocy kotła bo w większosci ludzie chcą kupować zbyt dużej mocy kotły i to jakieś dziwne z prymitywną elektroniką , palnikiem i kiepską konstrukcja bo takie "poleca" im hydraulik lub sklep ...

Dużo ludzi się dziwi że zamiast 25-35KW starczy im 7-12KW i że zamiast 10-12tys za kocioł można go mieć za 6000zł a do tego z lepszą elektroniką , palnikiem i konstrukcją ...

mar1173
21-12-2015, 09:33
No dobra , ale jeśli węgiel można mieć za około 50 Euro to po co wydobywać w PL ?
Sądzisz że jakakolwiek kopalnia w PL potrafi wydobyć 1 tonę węgla za mniej niż 200zł , z wszystkimi kosztami i zyskiem ?

Są kraje gdzie węgiel "wydobywa" się koparką a u nas wydobywa się węgiel z duuuuuużo większej głębokości , i koszty wydobycia bedą zawsze duużo duużo wyższe ...

Może jedyne ratować koszt transportu , bo koszt transportu jest w wiekszosci bardzo wysoki ...

Przy obecnych cenach węgla nie ma żadnego sensu wydobywanie węgla w PL ...

Pomyśl. Jak już dojdziemy do tego że w Polsce nic nie będzie się opłacać produkować ani wydobywać to skąd Polacy wezmą pieniądze na zakup tego węgla z zagranicy. Wszyscy zostaniemy urzędnikami i będziemy żyć na kredyt lub wyprzedamy te resztki naszej własności. Jak długo to może potrwać. Czy wy nie potraficie więcej dostrzec niż czubek własnego nosa.

Myjk
21-12-2015, 09:37
Nie widzę powodu abym miał sie tłumaczyć i to przed tobą ...
Nie chce mi się wchodzić w zaczepki i przepychanki ...

Staram się pomagać ludziom i to bezinteresownie ...

Jak ktoś zdecydował się na kocioł , to nie widzę powodu aby kogoś obrażać i na siłę przekonywać. Piszę często że lepiej było by zamontować pompę , ale jak człowiek nie chcę to na siłę nie będę przekonywać , bo ani pomp ani kotłów nie sprzedaje i nie mam żadnego interesu aby kogoś na siłę przekonywać.
Mamy do czynienia z dorosłymi ludźmi którzy sami podejmują decyzję i ja te decyzje szanuję ...

Staram się pomóc w takim przypadku z dopasowaniem mocy kotła bo w większosci ludzie chcą kupować zbyt dużej mocy kotły i to jakieś dziwne z prymitywną elektroniką , palnikiem i kiepską konstrukcja bo takie "poleca" im hydraulik lub sklep ...

Dużo ludzi się dziwi że zamiast 25-35KW starczy im 7-12KW i że zamiast 10-12tys za kocioł można go mieć za 6000zł a do tego z lepszą elektroniką , palnikiem i konstrukcją ...

Jeśli pomp, kotłów na prąd, gazowych czy "eko"piecy nie sprzedajesz, to tym bardziej masz mandat, tak jak i ja, do tego by radzić ludziom co do instalacji bezobsługowych i nie trujących systemów. Ergo, nie masz przekonywać, bo masz w tym interes, tylko właśnie dlatego, że nie masz w tym interesu. Szczególnie w świetle tego, że jak sam wspominasz, większość zjawiających się tutaj nie jest świadomych tego co czynią, bo tak mieli wstawione w projekcie, etc. Był ostatnio wątek w którym obaj braliśmy udział -- nie napisałeś ANI SŁOWA o tym, że dom ma zbyt małe zapotrzebowanie na "eko"węgiel (i aby pokusić się o dokładne wyliczenie zapotrzebowania). Poradziłeś to co potrafiłeś, najmniejszy dostępny na rynku "eko"piec. I tyle. Więc gdzie tu jest ta bezinteresowna pomoc w twoim wydaniu?

Nie masz więc wchodzić w zaczepki i przepychanki, masz jedynie podać koszty, które spowodują zrównanie "eko"węgla z innymi alternatywnymi źródłami takimi jak gaz/prąd/kop, bo notorycznie jest tutaj, także przez ciebie, podnoszony argument o ekonomice. W związku z tym, wykaż to uwzględniając należyte elementy tego systemu. Już wiadomo, że "eko"węglarze nie inwestują w kotłownię i skład opału, bo się to wszystko samo robi. Policzmy więc resztę, o których "eko"węglarze zapominają. Podaj cenę automatycznego podajnika (który zrówna usługowość z systemami gaz/prąd/kop) oraz systemu filtrującego na komin (który zrówna czystość z systemami gaz/prąd/kop).

JTKirk
21-12-2015, 10:00
Poradziłeś to co potrafiłeś, najmniejszy dostępny na rynku "eko"piec. I tyle. Więc gdzie tu jest ta bezinteresowna pomoc w twoim wydaniu?


moim zdaniem się czepiasz (za bardzo)
są sytuacje,przypadki, ze mam ochotę zrobić dokładnie to samo

finlandia
21-12-2015, 10:00
Dobra,bo zbaczamy z tematu...:
Tak, trochę zboczyliście i 8 postów na tematy "wyborcze" wypadło. Jeśli uważacie że powinny one zostać, to zaproponujcie odpowiedni ku temu wątek a wtedy je przeniosę.

kaszpir007
21-12-2015, 10:00
Pomyśl. Jak już dojdziemy do tego że w Polsce nic nie będzie się opłacać produkować ani wydobywać to skąd Polacy wezmą pieniądze na zakup tego węgla z zagranicy. Wszyscy zostaniemy urzędnikami i będziemy żyć na kredyt lub wyprzedamy te resztki naszej własności. Jak długo to może potrwać. Czy wy nie potraficie więcej dostrzec niż czubek własnego nosa.

Ale wiesz nic na siłę ...

W PL można i by uprawiać banany zamiast importować , ale nikt nie wpadł na ten "pomysł" ...

Często się da , ale koszty są tak duże , że nie jest to opłacalne ..

I tak samo z węglem. Koszty wydobycia , koszty związane z przywilejami , koszty związane ze szkodami górniczymi są tak wysokie i powinno być tak samo traktowane jak uprawa bananów w PL ;)

Państwo powinno pomagać i promować powstawanie małych firm i tam wspomagać ich rozwój ..

marcus312
21-12-2015, 10:08
Panowiie na razie z palenia weglem nie trzeba sie jeszcze spowiadac, ponoc nie jest to jeszcze grzechem, ale kto wie moze to tez zmienia :)https://www.youtube.com/watch?v=gEHlmnnpuYo


, koszty związane z przywilejami ,
Gornicy nie maja juz zadnych przywileji te owe przywileje zostały rozbte na ogolny zarobek gornika ktory obecnie np po roku czasu pracy dostaje an reke 2100zł w tym zarobek podstawowy to 1700zł i dodatek weglowy 400zł .Emeryci rowniez nie maja zadnych przywileji w postaci wegla to zostało juz tez zabrane :mad:

Poczytaj lepiej o innych zawodach jakie tam sa przywileje wojsko policja nauczyciele politycy itd wszyscy tylko widza zlo w gornikach a dupy grzeja weglem:)

kulibob
21-12-2015, 10:58
Ja powiem na swoim przykładzie i znajomych. Sam obudziłem się z reką w nocniku bo pomyślałem o PC jak już miałem kominy. Dlatego też staram się wykonać całą instalację pod PC. Nie widzę nic złego ekogrochu pyzatym że nie jest bez obsługowy. A jak ktoś powołuje się na eko bzdury to chyba jest niepoważny. Jakoś niewidzę żeby kotły znajomych kopciły pomimo że mają 15-20kW potwory. Problem jest ze śmieciuchami co czadzą całą okolicę. Zato jeden co ma PC to narzeka że niby drogo w eksploatacji ale podejrzewam że to spierdzielona instalacja. Nie rozumiem tych waszych kłótni zawsze jest coś za coś taniej w inwestycji (ekogroch) drożej później i trzeba czyścić i węgiel załadować.

MisiuRider
21-12-2015, 11:28
koszty związane z przywilejami

Kolego napisz prosze jakie to sa przywileje ? O ktorych zapewne dowiedziales sie z tvn'u
Prosze rozpisz mi je jeden pod drugim

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Arturo72
21-12-2015, 11:40
koszty związane z przywilejami

Kolego napisz prosze jakie to sa przywileje ? O ktorych zapewne dowiedziales sie z tvn'u
Prosze rozpisz mi je jeden pod drugim

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
13,barborka,mundurowka,14,wczesniejsza emerytura,deputat.
I to nie z tvn ale od sąsiadów,rodziny i znajomych.

Ryle w moim wieku(43 lata czyli w sile wieku)są już na emeryturze z emeryturą 3500zł i dorabiaja sobie jako ciecie za 2000zl

Liwko
21-12-2015, 11:53
13,barborka,mundurowka,14,wczesniejsza emerytura,deputat.
I to nie z tvn ale od sąsiadów,rodziny i znajomych.

Ryle w moim wieku(43 lata czyli w sile wieku)są już na emeryturze z emeryturą 3500zł i dorabiaja sobie jako ciecie za 2000zl

Pewnie tego w TV Republika nie mówią :)

kaszpir007
21-12-2015, 11:58
koszty związane z przywilejami

Kolego napisz prosze jakie to sa przywileje ? O ktorych zapewne dowiedziales sie z tvn'u
Prosze rozpisz mi je jeden pod drugim

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

- wcześniejsza emerytura

- nagrody z okazji Dnia Górnika, obliczane na podstawie wynagrodzenia (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fgazetapraca.pl%2Fg azetapraca%2F0%2C74897.html), niezależnie od wyników kopalni,

- ekwiwalent barbórkowy, czyli 5 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw,

- czternasta pensja (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fgazetapraca.pl%2Fg azetapraca%2F0%2C74897.html), której podstawą jest indywidualne miesięczne wynagrodzenie (pracownikom administracji Kompanii Węglowej została zawieszona na 3 lata),

- specjalne wynagrodzenie z Karty górnika - dodatek stażowy (od 20 proc. po miesiącu do 60 proc. po 15 latach pracy dla zatrudnionych pod ziemią),

- deputat węglowy dla pracowników - ekwiwalent pieniężny do 8 ton w roku (jedna tona to niespełna 600 zł),

- deputat węglowy dla emerytów - ekwiwalent pieniężny do 3 ton w roku (w Kompanii Węglowej nie będzie realizowany od początku tego roku),

- odprawy emerytalno-rentowe i nagrody jubileuszowe,

- dopłaty na wyprawki szkolne (tzw. kredkowe lub piórnikowe),

- dodatki za pracę w nocy, w godzinach nadliczbowych, w warunkach szkodliwych, uciążliwych i niebezpiecznych,

- dodatki funkcyjne dla przodowych i strzałowych,

- dopłata do biletów na dowóz do pracy,

- bilety z Karty górnika, czyli zwrot kosztów przejazdu urlopowego dla pracowników zatrudnionych pod ziemią oraz członków ich rodzin w wysokości ceny biletu kolejowego II klasy na trasie do 1200 km,

- dodatkowy urlop wypoczynkowy (5 dni kalendarzowych po 5 latach i 8 dni po 10 latach pracy pod ziemią),

- posiłek regeneracyjny.

Elfir
21-12-2015, 12:02
Jakoś niewidzę żeby kotły znajomych kopciły pomimo że mają 15-20kW potwory..


Masz rekuperację?
Jak założysz, to zobaczysz, ze jednak kopcą jak smoki. Po filtrach. I to wszystko wdycha twoja rodzina.

darianus
21-12-2015, 12:09
No dobra , ale jeśli węgiel można mieć za około 50 Euro to po co wydobywać w PL ?
Sądzisz że jakakolwiek kopalnia w PL potrafi wydobyć 1 tonę węgla za mniej niż 200zł , z wszystkimi kosztami i zyskiem ?

Są kraje gdzie węgiel "wydobywa" się koparką a u nas wydobywa się węgiel z duuuuuużo większej głębokości , i koszty wydobycia bedą zawsze duużo duużo wyższe ...

Może jedyne ratować koszt transportu , bo koszt transportu jest w wiekszosci bardzo wysoki ...

Przy obecnych cenach węgla nie ma żadnego sensu wydobywanie węgla w PL ...
Tak, tylko że docelowy odbiorca płaci 800 pln/tona i to taka kasa zostaje w polskiej gospodarce, co prawda w dużej mierze w rękach mafii węglowej ale zostaję. Po za tym nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, że kopalnie wpłacają rocznie do budżetu ok 7 miliadrów pln podatku.

fotohobby
21-12-2015, 12:15
Ale na ten podatek nie są w stanie zapracować....

darianus
21-12-2015, 12:29
Póki co jest to nasz surowiec strategiczny i choćby dlatego nie możemy sobie pozwolić na zamknięcie kopalń.

kaszpir007
21-12-2015, 12:34
Póki co jest to nasz surowiec strategiczny i choćby dlatego nie możemy sobie pozwolić na zamknięcie kopalń.

Co to za surowiec strategiczny gdzie można go kupić wszędzie , w dowolnych ilościach i bez problemu ?

Jakoś Anglicy zamknęli ostatnia kopalnię i cały potrzebny importują ..

Liwko
21-12-2015, 12:42
Co to za surowiec strategiczny gdzie można go kupić wszędzie , w dowolnych ilościach i bez problemu ?

Jakoś Anglicy zamknęli ostatnia kopalnię i cały potrzebny importują ..

Pełna zgoda. Jeżeli się nie opłaca wydobywać czegokolwiek, to się tego nie wydobywa.

darianus
21-12-2015, 12:42
Co to za surowiec strategiczny gdzie można go kupić wszędzie , w dowolnych ilościach i bez problemu ?

Jakoś Anglicy zamknęli ostatnia kopalnię i cały potrzebny importują ..
Dopiero wtedy będziemy w ciemnej d.... Rosja oprócz gazem będzie nas szantażować węglem. Dlaczego za gaz płacimy najwięcej w Europie? Też niby można go kupić wszędzie. Panie Kaszpir, nie wypisuj głupot, Elicie forum nie przystoi.

lukasza
21-12-2015, 12:44
koszty związane z przywilejami

Kolego napisz prosze jakie to sa przywileje ? O ktorych zapewne dowiedziales sie z tvn'u
Prosze rozpisz mi je jeden pod drugim

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

oprócz Rudy Śląskiej gdzieś na Śląsku przypomnę, że są WIELKIE elektronie odkrywkowe to PAK czyli Konin i PGE czyli Bełchatów.
Bełchatów to ponoć najwieksza elekrtownia węglowa na świecie z egla brunatnego.

Obie produkują z węgla brunatnego, czyli metoda odkrywkową ponad 31% energii Polski czyli śmiało można pisać, że to 1/3 prądu w kraju.

Każdy kto był w takiej elektrowni wie dobrze ile to tam jest górnictwa. Sztolnia jakaś płytka i tylko do wody odprowadzenia.
Tam praca to bardziej Błotnictwo nić Górnictwo. Jeszcze 30 lat temu to się tam w tym błocie po nocach i zimie napracowali, ale dziś maszyn coraz więcej.

No to w takich PGE jakoś 80-90% załogi na koniec pracy to górnicy. Jak wszędzie w kopalniach. Nagle zmieniają im się stopnie i okazuje się, że byli górnikami a nie sprzątaczka, urzędnikiem. Taki elektryk co sztolni nie widział czy maszynista to zawsze górnikiem był.

Otóż w tych regionach kraju emerytów z 3000zł netto w wieku 50 lat po 25 latach pracy gotowych robić na budowie, w Niemczech w rolnictwie są tysiące. Nawet nie z biedy, ale z nudów. To chyba przywilej pracować z nudów.

p.s. PGE dalej tak działa. PAK powoli nie bo jest nie państwoy ale Polsatu. Także spółki wciągają górników do siebie bez przywilejów. To tak jakbyście chcieli wszystkich 1 miarą w tych spółkach mierzyć. Tylko co to ma z tematem wspólnego.

kaszpir007
21-12-2015, 12:59
Dopiero wtedy będziemy w ciemnej d.... Rosja oprócz gazem będzie nas szantażować węglem. Dlaczego za gaz płacimy najwięcej w Europie? Też niby można go kupić wszędzie. Panie Kaszpir, nie wypisuj głupot, Elicie forum nie przystoi.

A co Ty z tą Rosją ?

Naprawdę jeśli chodzi o węgiel to nie ma żadnego problemu z dostępem ...
Olbrzymim producentem jest Australia , naprawdę poza Rosją są inni "producenci" ...

Więc nie ma obaw o "bezpieczeństwo" ...

Te "bezpieczeństwo" to jedynie mydlenie oczu Polaków aby byli skłonni składać się na kopalnie , wcześniejsze emerytury górników i całej "świty" i ich przywileje ...

lukasza
21-12-2015, 13:13
Dopiero wtedy będziemy w ciemnej d.... Rosja oprócz gazem będzie nas szantażować węglem. Dlaczego za gaz płacimy najwięcej w Europie? Też niby można go kupić wszędzie. Panie Kaszpir, nie wypisuj głupot, Elicie forum nie przystoi.

Drogi Panie/Pani Darianus

czy Pan/ Pani myśli. Ile razy można sobie tzw. mordę 'polskim węglem' wycierać?

Wszyscy chcemy mieć bezpieczeństwo energetyczne (własny prąd) i jednocześnie żyć w zdrowiu.
Nie ma przeszkód by to połączyć i z pożytkiem dla Polski, ale nie górników Śląska.

Wystarczy produkować z węgla z 40-50% maks energii
20-25% z polskiej elektrowni (lub 2 atomowych)
reszta z OZE.
Mądry kraj tak by w 30 lat zrobił. Ale nasz kraj nie jest tak mądry i konserwuje drogi i niezdrowy system produkcji energii tylko z węgla.

Mając atom zyskamy dostęp do nowej technologii dziesiątki razy bardziej nowoczesnych niż z węgla. Trzeba będzie kadry specjalistów wyszkolić, powiększyć wydziały politechnik, naukowców dobrać. To jest jak zastrzyk technologii dla kraju.
Atom to także pewna szansa na rozwój nowego polskiego biznesu.
Atom to także szansa na bezpieczeństwo Każdy o tym wie aczkolwiek nie jest tu nic za darmo i trzeba minimalizować niebezpieczeństwo płynące z atomu. Ale bez przesady z niebezpieczeństwem. Jak ktoś jest strachliwy to niech zobaczy ile jest elektrowni "wschodniej technologii" obok Nas i nie mamy na to wpływu a wiatr do Nas wieje.

OZE to dobra rzecz. Również szansa na rozwój polskiego biznesu od produkcji przez instalacje i serwis. OZE jest bardzo bezpieczne. Wręcz ideał. Mali producenci energii do celów regionalnych rozsiani po całym kraju. I specjalnie OZE nam płuc nie zniszczy. To kolejna szansa na technologii zdrowsze i nowsze niż te z elektrownie.

I zostaną mam elektrownie. Pewnie PAK i PGE łyknie z tego 3/4 bo odkrywki jednak to inna cena wydobycia. Pozostałe 1/4 zapewnią a może więcej prywatne kopalnie ze Ślaska czy import taniego węgla.

Generalnie na tym wygrywa cała Polska poza górnikami ze Śląska. Ale ja przepraszam 100 000 górników, nie może dla Waszego dobra cierpieć z 37 mln Polaków zdrowiem i cenami energii oraz hamowaniem rozwoju. W pierwszej kolejności pretensje proszę mieć do regionu, że w tak bogatym, zurbanizowanym i zaludnionym regionie jak Aglomeracja Ślaska przeszło obok nosa: Mercedes na Węgry, Toyota i PSA, ostatnio Jaguar i wiele innych firm.

darianus
21-12-2015, 13:21
A co Ty z tą Rosją ?

Naprawdę jeśli chodzi o węgiel to nie ma żadnego problemu z dostępem ...
Olbrzymim producentem jest Australia , naprawdę poza Rosją są inni "producenci" ...

Więc nie ma obaw o "bezpieczeństwo" ...

Te "bezpieczeństwo" to jedynie mydlenie oczu Polaków aby byli skłonni składać się na kopalnie , wcześniejsze emerytury górników i całej "świty" i ich przywileje ...

Nie możemy zrezygnować z wydobycia węgla w przypadku gdy ponad 80% energii elektrycznej pochodzi z węgla !!!! Chodzi o suwerenność energetyczną. Oczywiście można zamykać ale stopniowo wraz ze zmianą struktury pozyskiwania energii elektrycznej. Nie można mówić " zamykać kopalnie" po się nie opłaca.

kaszpir007
21-12-2015, 13:29
Nie możemy zrezygnować z wydobycia węgla w przypadku gdy ponad 80% energii elektrycznej pochodzi z węgla !!!! Chodzi o suwerenność energetyczną. Oczywiście można zamykać ale stopniowo wraz ze zmianą struktury pozyskiwania energii elektrycznej. Nie można mówić " zamykać kopalnie" po się nie opłaca.

Jaka suwerenność ?

Możemy brać węgiel z różnych części świata , naprawdę tych co sprzedają jest mnóstwo a tych co kupują coraz mniej i naprawdę problemu z kupnem nie ma żadnego , a opał można brać z wielu kierunków na raz i mieć 100% pewności i 100% bezpieczeństwa ...

"Bezieczeństwo" kraju to bzdury którymi politycy wciskają ciemnemu ludowi ...
Aby ciemny lud był cicho , a powinie wyjść na ulice i strajkować i powiedzieć co sądzą o tych setkach tysiecy świetych krów (nie tylko mowa tu o górnikach) na którym 37 milionów obywateli się składa , aby po 15-25 pracy mieli wypasione emerytury + przywileje ...

darianus
21-12-2015, 13:43
Mając atom zyskamy dostęp do nowej technologii dziesiątki razy bardziej nowoczesnych niż z węgla. Trzeba będzie kadry specjalistów wyszkolić, powiększyć wydziały politechnik, naukowców dobrać. To jest jak zastrzyk technologii dla kraju.
Atom to także pewna szansa na rozwój nowego polskiego biznesu.
Atom to także szansa na bezpieczeństwo Każdy o tym wie aczkolwiek nie jest tu nic za darmo i trzeba minimalizować niebezpieczeństwo płynące z atomu. Ale bez przesady z niebezpieczeństwem. Jak ktoś jest strachliwy to niech zobaczy ile jest elektrowni "wschodniej technologii" obok Nas i nie mamy na to wpływu a wiatr do Nas wieje.


Odnośnie OZE polecam obejrzenie krótkiego filmiku
https://www.youtube.com/watch?v=ZMlpmgsJ46k

Regut1
21-12-2015, 13:54
Masz rekuperację?
Jak założysz, to zobaczysz, ze jednak kopcą jak smoki. Po filtrach. I to wszystko wdycha twoja rodzina.

Hmmmm A w jaki sposób na tych filtrach rozróżniasz zanieczyszczenie pyłami z kominka lub śmieciucha od tego z kotła na ekogroszek?

Elfir
21-12-2015, 14:18
kominków nie ma w mojej okolicy. A ostatniej zimy sąsiedzi powymieniali piece na ekogroszki.
Filtry zapychają się po 3 miesiącach nadal.

MisiuRider
21-12-2015, 14:18
13,barborka,mundurowka,14,wczesniejsza emerytura,deputat.
I to nie z tvn ale od sąsiadów,rodziny i znajomych.

Ryle w moim wieku(43 lata czyli w sile wieku)są już na emeryturze z emeryturą 3500zł i dorabiaja sobie jako ciecie za 2000zl

HAHA co ty bredzisz człowieku !!!

13stka? Ponad 10 lat temu zabrano 13stke !!!! GÓRNICY NIE MAJĄ 13STKI
mundurówka? a co to kur*a jest? nie pomyliło Ci sie coś?
deputat ? tak jest deputat tylko Ci co nie robią w górnictwie nie wiedza jak jest on wypłacany. Deputat to jest teraz część wypłaty! To nie jest tak że zarobisz np. 3000zł plus deputat, tylko w tych 3k masz juz deputat! Czyli tak jak byś go nie miał.

Coraz mniej ryli jest na emeryturze w wieku 43lat. A ilu wojskowych, policjantów, strażników więziennych jest na emeryturze w wieku 40lat?

Ale co Ty możesz wiedzieć....

Liwko
21-12-2015, 14:25
HAHA co ty bredzisz człowieku !!!

13stka? Ponad 10 lat temu zabrano 13stke !!!! GÓRNICY NIE MAJĄ 13STKI
mundurówka? a co to kur*a jest? nie pomyliło Ci sie coś?
deputat ? tak jest deputat tylko Ci co nie robią w górnictwie nie wiedza jak jest on wypłacany. Deputat to jest teraz część wypłaty! To nie jest tak że zarobisz np. 3000zł plus deputat, tylko w tych 3k masz juz deputat! Czyli tak jak byś go nie miał.

Coraz mniej ryli jest na emeryturze w wieku 43lat. A ilu wojskowych, policjantów, strażników więziennych jest na emeryturze w wieku 40lat?

Ale co Ty możesz wiedzieć....

10 lat powiadasz...

http://www.fakt.pl/polityka/ile-placi-sie-w-kopalni-zarobki-gornikow,artykuly,516380.html
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/394143,ile-zarabia-gornik-i-dlaczego-chce-wiecej-tabela-plac,id,t.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fakt.pl%2Fpoli tyka%2File-placi-sie-w-kopalni-zarobki-gornikow%2Cartykuly%2C516380.html)

MisiuRider
21-12-2015, 14:31
10 lat powiadasz...

http://www.fakt.pl/polityka/ile-placi-sie-w-kopalni-zarobki-gornikow,artykuly,516380.html
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/394143,ile-zarabia-gornik-i-dlaczego-chce-wiecej-tabela-plac,id,t.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fakt.pl%2Fpoli tyka%2File-placi-sie-w-kopalni-zarobki-gornikow%2Cartykuly%2C516380.html)


ja pierdo*e człowieku co to są za linki? tak jest FAKT PRAWDE CI POWIE hahaha
Pracuje na kopalni i pisze Ci że GÓRNICY NIE MAJĄ 13STKI !!!!

za chwile fakt napisze, że facet urodził dziecko to też uwierzysz...........

Liwko
21-12-2015, 14:40
Tam jest też link do Dziennika Zachodniego, a tego jest więcej
http://natemat.pl/102321,gornicy-na-bogato-palacz-kompanii-weglowej-zarabia-jak-pracownik-warszawskiego-banku (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fnatemat.pl%2F10232 1%2Cgornicy-na-bogato-palacz-kompanii-weglowej-zarabia-jak-pracownik-warszawskiego-banku)
Wszyscy kłamią oczywiście :P

MisiuRider
21-12-2015, 14:58
- wcześniejsza emerytura

- nagrody z okazji Dnia Górnika, obliczane na podstawie wynagrodzenia (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fgazetapraca.pl%2Fg azetapraca%2F0%2C74897.html), niezależnie od wyników kopalni,

- ekwiwalent barbórkowy, czyli 5 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw,

- czternasta pensja (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fgazetapraca.pl%2Fg azetapraca%2F0%2C74897.html), której podstawą jest indywidualne miesięczne wynagrodzenie (pracownikom administracji Kompanii Węglowej została zawieszona na 3 lata),

- specjalne wynagrodzenie z Karty górnika - dodatek stażowy (od 20 proc. po miesiącu do 60 proc. po 15 latach pracy dla zatrudnionych pod ziemią),

- deputat węglowy dla pracowników - ekwiwalent pieniężny do 8 ton w roku (jedna tona to niespełna 600 zł),

- deputat węglowy dla emerytów - ekwiwalent pieniężny do 3 ton w roku (w Kompanii Węglowej nie będzie realizowany od początku tego roku),

- odprawy emerytalno-rentowe i nagrody jubileuszowe,

- dopłaty na wyprawki szkolne (tzw. kredkowe lub piórnikowe),

- dodatki za pracę w nocy, w godzinach nadliczbowych, w warunkach szkodliwych, uciążliwych i niebezpiecznych,

- dodatki funkcyjne dla przodowych i strzałowych,

- dopłata do biletów na dowóz do pracy,

- bilety z Karty górnika, czyli zwrot kosztów przejazdu urlopowego dla pracowników zatrudnionych pod ziemią oraz członków ich rodzin w wysokości ceny biletu kolejowego II klasy na trasie do 1200 km,

- dodatkowy urlop wypoczynkowy (5 dni kalendarzowych po 5 latach i 8 dni po 10 latach pracy pod ziemią),

- posiłek regeneracyjny.

wcześniejsza emerytura - tak jest wcześniejsza emerytura, wiele innych zakładów pracy w PL ma również wcześniejszą emeryture.
Barbórka - tak mamy Barbórke
ekwiwalent barbórkowy - nie wiem co to jest
14stka - tak jeszcze jest w tamtym roku wypłacona na 2 raty. W przyszłym może już nie być.
Specjalne wynagrodzenie z tytułu karty górnika - kolego doinformuj sie co to jest to 'specjalne wynagrodzenie' a potem kopiuj takie bzdety. Kartka górnika jest ale nie jest to żadne specjalne wynagrodzenie tylko część wypłaty obliczana z podstawy czyli od ok. 1000zł masz np. 50% dodatku z tytułu karty górnika .
deputat węglowy - jest ale nie jest to żadne 600zł za tone! zapłać mi po 600zł za tone i co roku możesz odemnie kupować węgiel :)
deputat węglowy dla emerytów - nie ma
odprawy emerytalne są i nagrody jubileuszowe też jeszcze są. Zatrudnij sie na kopalni przepracujesz 25lat (oby szczęśliwie), a później dostaniesz ok. 14tys zł na ręke odprawy, zachęcające nie?
dopłaty na wyprawki szkolne - tak są 300zł
dodatki za prace w nocy - jest dodatek za prace w nocy ok. 17zł brutto za dzień. także policz to sobie razy 5 dni w miesiącu i naprawde wyjdzie Ci kwota przez którą KW S.A upada....
dodatki przodowego i strzałowego- 8zł dla przodowego i 10zł dla strzałowego. Przodowym mało kto chce być bo pierdo** te 8zł i woli nie odpowiadać za ludzi i mieć spokojna głowe, a strzałowy ma 10zł tylko wtedy jak idzie z materiałem strzelać (może pare razy w miesiącu) Nikt nie chce być strzałowym, bo pierdol* te 10zł za to że musi iśc z materiałem wybuchowym np. ok 4km w jedną strone i mieć mase odpowiedzialności.
dopłata do biletów na dowóz do pracy - co to jest? dopłata jest taka że jak dostaniesz wypłate to jedziesz i tankujesz swoje 4 kółka haha
dodatkowy urlop - tak jest dodatkowy urlop
posiłek regeneracyjny - tak jest

I teraz pomyśl, że przeciętny górnik zarobi ok. 3000zł na ręke ( nie nie 6 albo 7 tys tak jak pisze w tym jednym linku z gazety fakt co kolega powyżej wkleił )
i w tych trzech tysiącach są te wszystkie WIELKIE dodatki które tak ładnie skopiowałeś z internetu. A sama podstawa to ok. 1000zł.

Wiem, że chcielibyście zabrac górnikom wszszytko, ale włączcie swoje puste głowki i pomyślcie dlaczego te górnictwo pada.
Nie przez to , że górnik ma pseudo dodatki których tak naprawde nie widać, tylko dlatego, że jest nieudolnie zarządzane i ma MASE PODATKÓW narzuconych nie przez kogoś obcego tylko przez nasz własny polski rząd.
Chciałbym widzieć Twoją mine po wypłacie jak byś zobaczyć wypłate i pukał się w głowe z pytaniem 'gdzie moje przywileje?'

Pozdrawiam

MisiuRider
21-12-2015, 15:03
Tam jest też link do Dziennika Zachodniego, a tego jest więcej
http://natemat.pl/102321,gornicy-na-bogato-palacz-kompanii-weglowej-zarabia-jak-pracownik-warszawskiego-banku (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fnatemat.pl%2F10232 1%2Cgornicy-na-bogato-palacz-kompanii-weglowej-zarabia-jak-pracownik-warszawskiego-banku)
Wszyscy kłamią oczywiście :P

cytat z tego linka : 'Zwykły robotnik otrzymuje tam 7,5 tys. miesięcznie, ' hahahahahah

zarabiamy lepiej jak warszawscy bankierzy JASNE nawet lepiej jak petru haha


Nie podsyłaj mi tu takich ciulstw kolego, bo krew mnie zalewa!
Zapraszam 10go stycznia do mnie, przejdziemy sie razem po pasek z wypłaty :) NIE BĘDE MIAŁ NIC DO UKRYCIA

jedrek188
21-12-2015, 15:30
Najniższa krajowa to około 1400 a on ma 1000 podstawy...dobre,dobre,kit wam w oko zjebani podpalacze opon...:mad:

Liwko
21-12-2015, 15:36
Wiem, że chcielibyście zabrac górnikom wszszytko, ale włączcie swoje puste głowki i pomyślcie dlaczego te górnictwo pada.
Nie przez to , że górnik ma pseudo dodatki których tak naprawde nie widać, tylko dlatego, że jest nieudolnie zarządzane i ma MASE PODATKÓW narzuconych nie przez kogoś obcego tylko przez nasz własny polski rząd.


Raczej martw się o swoją główkę, z nią jak czytam nie najlepiej.
Skoro jest tak źle to się zwolnij, a nie każ mi dopłacać do drogiego polskiego węgla. Zamknijcie te kopalnie, które z wolną gospodarką nie mają nic wspólnego, albo je sami doprowadźcie do porządku. Psioczenie na rząd też macie we krwi, ale w sumie masz rację, rząd już powinien z wami dawno zrobić porządek, tyle że to są dupy wołowe i boją się dymu z opon (te puste głowy je paliły). Teraz jest wasz rząd, zobaczymy co zrobi :P

plusfoto
21-12-2015, 15:36
Najniższa krajowa to około 1400 a on ma 1000 podstawy...dobre,dobre,kit wam w oko zjebani podpalacze opon...:mad:
Nie 1400 tylko 1750

plusfoto
21-12-2015, 15:53
Wiem, że chcielibyście zabrac górnikom wszszytko, ale włączcie swoje puste głowki i pomyślcie dlaczego te górnictwo pada.

Chodzi o to że, my wiemy ale do WAS nie dociera. Wolicie iść i robić blokady aby Wam dać. Wypieprzcie ze swoich szeregów tych wszystkich nierobów związkowców co biorą kasę za pierdzenie w stołek. Zaprotestujcie przeciw zbyt dużym pieniądzom wypłacanym z waszego urobku dla całego tego pseudo kierownictwa i przerostu zatrudnienia w biurach. Już wtedy koszty spadną o sporo. Przykład proszę bardzo żona pracuje w prywatnej firmie w księgowości, zatrudnionych tam jest 8 osób, przychodzą do niej ludzie z innych firm porównywalnych wielkościowo tyle że jak to się ładnie mówi "z udziałem Skarbu Państwa" i nadziwić się nie mogą że u niej osiem osób robi to samo co u nich 25 i jeszcze wyrobić się nie mogą.

Myjk
21-12-2015, 16:10
Nie widzę nic złego ekogrochu pyzatym że nie jest bez obsługowy.
Dlatego dla porównania systemów proszę notorycznie o wycenę urządzenia, które to zrównoważy i będzie znany koszt "pracy".


A jak ktoś powołuje się na eko bzdury to chyba jest niepoważny. Jakoś niewidzę żeby kotły znajomych kopciły pomimo że mają 15-20kW potwory.
Sam fakt że nie widać kapcia z komina nie oznacza, że ten komin nie truje ludzi. Bo truje. Mój śmieciuch też nie kopci, a mimo tego truje ludzi. Dlatego wymiana jednego węglowca na drugiego, na co mnie tutaj paru agresorów próbowało przekonać, nie jest ŻADNĄ alternatywą dla ludzi. Pewnie, fajnie by było wejść do piwnicy raz w tygodniu, ale poza tym dla innych wąchających smrody węglowe, żadna to zmiana.

Dlatego dla porównania systemów proszę notorycznie o wycenę urządzeń, które zrównoważy stosunek trucia ludzi do poziomu gazu/prądu i będzie znany faktyczny koszt urządzenia spalinowego.

Ale nie, gdzie tam. Widać to zbyt skomplikowane dla zwolenników węgla w domu, albo zbyt niewygodne do porównania, bo jakoś żaden się jeszcze nie pokusił.


Wiem, że chcielibyście zabrac górnikom wszszytko, ale włączcie swoje puste głowki i pomyślcie dlaczego te górnictwo pada.
Przecież to jest jasne jak słońce. Wiele lat górnicy ze swoimi związkami (wychodząc na ulicę i paląc opony) ssali na lewo i prawo kasę, aż doprowadzili do zrujnowania swoich przedsiębiorstw.

imrahil
21-12-2015, 16:29
Hmmmm A w jaki sposób na tych filtrach rozróżniasz zanieczyszczenie pyłami z kominka lub śmieciucha od tego z kotła na ekogroszek?

negujesz wypluwanie pyłu przez komin kotłowni wyposażonej w kocioł na ekogroszek?

Myjk
21-12-2015, 16:38
negujesz wypluwanie pyłu przez komin kotłowni wyposażonej w kocioł na ekogroszek?
10kg na 1T węgla to przecież nic takiego. Przecież nie widać!

imrahil
21-12-2015, 16:40
cytat z tego linka : 'Zwykły robotnik otrzymuje tam 7,5 tys. miesięcznie, ' hahahahahah

zarabiamy lepiej jak warszawscy bankierzy JASNE nawet lepiej jak petru haha

mam trochę do czynienia ze środowiskiem górniczym. z dodatkami przeciętny górnik (z jakimś sensownym stażem, nie kilkuletnim, bo to przecież średnia), któremu zdarza się jakaś sobota i niedziela, tyle właśnie zarabia. wystarczy zsumować cały PIT + bony żywnościowe + węgiel i podzielić przez 12. górnicy mają też manię niewliczania do dochodu raty kredytu, mylenia brutto z netto itp. wg mnie niedobrze się stanie, jeśli na Śląsku padnie górnictwo. osobiście uważam górników za ludzi o wiele bardziej pracowitych niż przeciętny obywatel, bardzo szanuję ten zawód. to naprawdę konkretni ludzie, często zatrudniani później w innych branżach właśnie dzięki swojemu podejściu do pracy. ale sami swoją roszczeniową postawą przyczyniacie się do upadku branży.

sSiwy12
21-12-2015, 16:55
Tam, w jednym ze cytowanych źródeł, napisano o minimalnej płacy, jaką osiąga 1 na 10 zatrudnionych.
I zaręczam, ze nie chodzi tu o górnika, tylko pomoc dołową z bardzo małym stażem.
Pomoc dołową - czyli bez fachu "górniczego". To tak jak pomocnik murarza.

1964as
21-12-2015, 17:13
wcześniejsza emerytura - tak jest wcześniejsza emerytura, wiele innych zakładów pracy w PL ma również wcześniejszą emeryture.
A ja mam firmę budowlaną i wcześniejszych emerytur nie ma.

Barbórka - tak mamy Barbórke
ekwiwalent barbórkowy - nie wiem co to jest
A ja nie wiem co to jest barbórka

14stka - tak jeszcze jest w tamtym roku wypłacona na 2 raty. W przyszłym może już nie być.
Nigdy nawet o tym nie słyszałem

Specjalne wynagrodzenie z tytułu karty górnika - kolego doinformuj sie co to jest to 'specjalne wynagrodzenie' a potem kopiuj takie bzdety. Kartka górnika jest ale nie jest to żadne specjalne wynagrodzenie tylko część wypłaty obliczana z podstawy czyli od ok. 1000zł masz np. 50% dodatku z tytułu karty górnika .
A karta budowlańca to k..........wa gdzie?

deputat węglowy - jest ale nie jest to żadne 600zł za tone! zapłać mi po 600zł za tone i co roku możesz odemnie kupować węgiel :)
A po 400zł to mało? jeszcze chcesz dopłaty?

deputat węglowy dla emerytów - nie ma
Jakże mi przykro,a z drugiej strony sąsiad całe 49 lat zap......lał w cegielni i deputatu cegłowego nie ma,więc wcale mi nie przykro z tego powodu.

odprawy emerytalne są i nagrody jubileuszowe też jeszcze są.
A u mnie nie ma, a wiesz może dlaczego, raczej nie bo jesteś zbyt ograniczony, Opd: brzmi wszystkie firmy budowlane są PRYWATNE,i nikt tu nie płaci za nic darmozjadom.
Zatrudnij sie na kopalni przepracujesz 25lat (oby szczęśliwie), a później dostaniesz ok. 14tys zł na ręke odprawy, zachęcające nie?
No i jest a jakże jakiż to niebezpieczny zawód górnik,(sprawdź ilu ludzi ginie na budowach a ilu w kopalniach oczywiście z przeliczeniem na ilość zatrudnionych,żeby nie było) Pracuję już 32 lata i dalej pracuję na wasze odprawy, bo mnie co najwyżej odprawią jak już nie dam rady chodzić.

dopłaty na wyprawki szkolne - tak są 300zł
Fakt to na wyprawkę nie styknie, ale ja i tak muszę wyłożyć o te 300 zł więcej, w sumie to więcej, bo muszę jeszcze takiemu darmozjadowi jak ty dołożyć

dodatki za prace w nocy - jest dodatek za prace w nocy ok. 17zł brutto za dzień. także policz to sobie razy 5 dni w miesiącu i naprawde wyjdzie Ci kwota przez którą KW S.A upada....
Na budowę jadę 400km 4 razy w miesiącu i 4 razy wracam i nikt ku.....wa mi za to nie płaci, a na 7 rano muszę być.

dodatki przodowego i strzałowego- 8zł dla przodowego i 10zł dla strzałowego. Przodowym mało kto chce być bo pierdo** te 8zł i woli nie odpowiadać za ludzi i mieć spokojna głowe, a strzałowy ma 10zł tylko wtedy jak idzie z materiałem strzelać (może pare razy w miesiącu) Nikt nie chce być strzałowym, bo pierdol* te 10zł za to że musi iśc z materiałem wybuchowym np. ok 4km w jedną strone i mieć mase odpowiedzialności.
Najlepiej za nic nie odpowiadać,a kasę brać, ja niestety muszę ludzi na budowę zawieść, a wypadki to na drodze codzienność, a o górniku którego rozerwał materiał wybuchowy,bo z nim szedł jeszcze nie.

dopłata do biletów na dowóz do pracy - co to jest? dopłata jest taka że jak dostaniesz wypłate to jedziesz i tankujesz swoje 4 kółka haha
Jak się nie chce dupy z łóżka wcześniej ruszyć to trzeba tankować za swoje, komfort tani nie jest.

dodatkowy urlop - tak jest dodatkowy urlop
Już prawie zapomniałem co to jest

posiłek regeneracyjny - tak jest
Też mam...........................jak se kupie,za swoje nie za twoje,tak jak ty za moje.

A sama podstawa to ok. 1000zł.
O o najniższej krajowej słyszałeś, bo jak nie to przestań pi..............ić

Wiem, że chcielibyście zabrac górnikom wszszytko,
Nie wszystko tylko to co moje

ale włączcie swoje puste głowki i pomyślcie dlaczego te górnictwo pada.
Przez te przywileje właśnie, przez wasze lenistwo i puste łby, zróbcie sobie jeszcze zylion związków zawodowych,i nie zapomnijcie o podwyżkach dla nich,bo oni za darmo dupy za was nadstawiać nie będą:lol2::lol2:,no i na rękach ich nie zapomnijcie nosić, pełne główki.

Nie przez to , że górnik ma pseudo dodatki których tak naprawde nie widać
Zatrudnij się w prywatnej firmie tam zobaczysz,no z tym tylko,że tam trzeba pracować,
tylko dlatego, że jest nieudolnie zarządzane i ma MASE PODATKÓW narzuconych nie przez kogoś obcego tylko przez nasz własny polski rząd.
Zacytuję klasyka "Co ty K.....WA wiesz o podatkach" ty z nich żyjesz, płacimy my.

Chciałbym widzieć Twoją mine po wypłacie jak byś zobaczyć wypłate i pukał się w głowe z pytaniem 'gdzie moje przywileje?'
Mi nie smakowała wódka, piję piwo,może czas zamienić przywileje których nie ma na porządną uczciwie zarobioną wypłatę
Trochę mnie poniosło, ale nie mogę zdzierżyć jak żerująca hiena ma czelność żalić się że to co ma na krzywy ryj to za mało, fakt za mało za Gierka to hieny miały życie.
Pozdrawiam.

klaudiusz_x
21-12-2015, 17:37
JSW nie przyjmuje już od przeszło roku.
Stworzyli firmę córkę i pod nią zatrudniają. Nazywa się to
Szkolenia i Górnictwo, SiG.
Tam są dosyć mocno poobcinane wypłaty.
Typowy górnik się skończył.
Pozostali starzy, ale tych będzie z czasem ubywać.

Regut1
21-12-2015, 18:32
kominków nie ma w mojej okolicy. A ostatniej zimy sąsiedzi powymieniali piece na ekogroszki.
Filtry zapychają się po 3 miesiącach nadal.

Fajna okolica. Zero śmieciuchow i "kominków dla klimatu". Same kotły na ekogroszek. To i wiatr pewnie u Was też nie wieje.

Chciałbym żeby u mnie tak było. U mnie tak pięknie nie ma. Kotłów na eko jak na lekarstwo. Okolice zdominowana przez ludzi pokroju "chytra teściowa z Sulejówka i jej zięcia", który pali ale się nie zaciąga ;-). Dla nich nawet przejście na ekogroszek nie jest opłacalne. Do tego jak spadnie temperatura poniżej zera to włączają się Ci ekologiczni w zasięgu sieci gazowej. I przepalają "dla klimatu" w swoich kominkach tych w salonie i tych w kotłowni. Wracam codziennie z pracy obok takiego osiedla także klimat jest można powiedzieć wręcz namacalny.

Czy kocioł na eko nie emituje zanieczyszczeń ? Pewnie emituje tak jak emituje je każdy samochód i autobus, którym jadę do pracy. A ponieważ sam czyszcze komin to widzę co po tym zostaje, a co zostaje po czyszczeniu komina od kominka dla klimatu. O kominach u takich syfiarzy jak "Mama M.....ka" nawet nie wspomnę. Zresztą sposób w jaki jest palone widać bardzo często po dachach takich domów.

marcus312
21-12-2015, 18:38
Piszecie wszystko importowac bo taniej co nieoplacalne to zamknac sprzedac i tak to własnie wyglada to pachnie zdrada narodu https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/11059391_574847322652184_8336364710526629728_n.jpg ?oh=7f22635346080a4a83c1913f369ab958&oe=5719472A

http://img1.demotywatoryfb.pl//uploads/201503/1426849132_odmswr_600.jpg

Liwko
21-12-2015, 18:49
Piszecie wszystko importowac bo taniej co nieoplacalne to zamknac sprzedac i tak to własnie wyglada to pachnie zdrada narodu https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/11059391_574847322652184_8336364710526629728_n.jpg ?oh=7f22635346080a4a83c1913f369ab958&oe=5719472A (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fscontent-frt3-1.xx.fbcdn.net%2Fhphotos-xaf1%2Fv%2Ft1.0-9%2F11059391_574847322652184_8336364710526629728_n .jpg%3Foh%3D7f22635346080a4a83c1913f369ab958%26oe% 3D5719472A)

http://img1.demotywatoryfb.pl//uploads/201503/1426849132_odmswr_600.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg1.demotywatoryf b.pl%2F%2Fuploads%2F201503%2F1426849132_odmswr_600 .jpg)

Jeżeli coś jest nieopłacalne, to albo trzeba to zamknąć, albo tak zrobić, żeby było opłacalne. Mówisz że nie powinniśmy wszystkiego sprzedawać. Zgoda, tylko dlaczego my nie potrafimy a Czesi jednak tak?

imrahil
21-12-2015, 18:52
O kominach u takich syfiarzy jak "Mama M.....ka" nawet nie wspomnę. Zresztą sposób w jaki jest palone widać bardzo często po dachach takich domów.

cały czas z Ciebie cham wychodzi. uczepiłeś się jednego tematu, argumentów nie masz. nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jakim jesteś syfiarzem. ile Twój kocioł emituje pyłu na 1 m3 spalin? mój sąsiad z ekogroszkiem ostro walczy z kominem (ale widocznie nie jest taki dobry jak mistrzowie forumowi w paleniu węgla), podczas gdy w starym domu opalanym od góry problemu nie ma, a komin czyściutki.

ale sąsiad nie zajmuje się zawodowo spalaniem węgla (a może handlem?), jak co niektórzy tutaj:


No i ostatnia partia czarnej perły poszła.
Po spaleniu 9 porcji:
pali się dość dobrze, piec czysty, sporo popiołu, czasem spieki, ale sporadycznie

900 kg, poszło w 2 miesiące
15,5kg/d / 2,8kW / 10 pln dzień

co do popiołu przy takim przemiale nie było to nadmiernie uciążliwe, w końcu znacznie łatwiej wybrać popiół z szuflady niż skrobać piec :)
trzeba jedynie pamiętać, o dodatkowym wybraniu, pomiędzy zasypami.

duże spieki generowały się, jak przepełniłem szufladę (konstrukcja rbr 12 kW).

Teraz: prognoza dla Warszawy na styczeń jest na plusie. I mam zagwozdkę czy pchać się w perłę dalej, czy przetestować inne produkty tani opał:
Polski Ekogroszek 25 Plus PROMOCYJNA CENA!!! za 750 pln:
" Wysokiej jakości 100% węgiel kamienny typ 31.2"
Polski Ekogroszek 28 Primum PROMOCYJNA CENA!!! 820 pln:
"Nowość! Zmieniliśmy surowiec na węgiel kamienny z KWK Chwałowice - zwany Pieklorzem Chwałowickim.

Eko groszek PRIMUM KWK Chwałowice ma DUŻO NIŻSZĄ SPIEKLNOŚĆ Ri Rogi oraz równie wysoką wartość opałową i małą zawartość popiołu - Aktualny Certyfikat!"


Suspenser miałeś kontakt z tym Pieklorzem Chwałowickim?

czy micro-jr trafi z opałem, czy pogoda spłata mu figla? jak myślicie? :)

czy robienie dziury w zasobniku znacznie polepsza spalanie?


w którym miejscu zasobnika zrobić ten otwór?

kolejny kwiatek:

To prawda co napisał grzech25
W moim zasobniku na samym dole z tyłu jest króciec 1/2" do podłączenia "strażaka". Nie wiem czyja to wina, ale dużo nie brakowało żebyśmy się podusili wydobywającym dymem. Po odpaleniu kotła różnie to było, raz więcej, raz mniej. Miała na to wpływ chyba pogoda. Pewnego razu dało do wiwatu.... A wystarczyło założyć korek 1/2

czysta, bezobsługowa kotłownia:


No nie wiem, u mnie po uchyleniu, bądź otwarciu klapy w zbiorniku, podczas pracy dmuchawy, po chwili mam pełno dymu. Powietrze po prostu ucieka łatwiejszą drogą wzbogacone o spaliny :(

loterie z opałem, nauka palenia:

No to myślę że nie będziesz potrzebować nic mocniejszego. Na pierwszy sezon , dla nabrania wprawy i zapoznania się z kotłem w sam raz będzie niezbyt mocny, niedrogi ekogroszek. OEPM to jest kocioł 26 kW, mocy mu starczy. A mocny opał lubi sprawić kłopoty, szczególnie niewprawnemu palaczowi. Nie mierzyłbym na Twoim miejscu wyżej Retopalu, Jareta Plus albo właśnie jakiegoś ruska. No chyba że ,masz worek kasy na opał - wtedy szukaj Skarbka z Piekar. Ale nie z Bobrka - bo co prawda ostatnio miałem taki który nie koksował się prawie wcale, ale poprzednio już nie nadawał się do palenia bez domieszki, więc loteria.


Po tygodniu zebrało sie ok 160ml wody w podajniku... (założyłem taki niewielki "łapacz " wilgoci...



wyciszanie kotła:

Tak w skrócie żeby nie spamować innym tematem - Carbo smar faktycznie wycisza, ale mniejszego zużycia prądu nie ma póki co.


Wlej tyle samo oleju rzepakowego i porównaj

a to tylko dwie czy trzy ostatnie strony wątku o paliwach ekogroszkowych

Regut1
21-12-2015, 18:57
W przeciwieństwie śmieciuchów "dla klimatu" w tych nowoczesnych kotłach ta cześć pyłów która nie zostaje dopalona w palniku i ponad nim, zostaje w "wysilonym" wymienniku. Dlatego nie ma ich we wnętrzu komina podobnie jak na dachu i atmosferze. Dlatego właśnie są one w stanie uzyskać 5 klasę emisyjną, bez której za kilka lat nie będzie można sprzedać kotła np. w Czechach.

imrahil
21-12-2015, 19:04
W przeciwieństwie śmieciuchów "dla klimatu" w tych nowoczesnych kotłach ta cześć pyłów która nie zostaje dopalona w palniku i ponad nim, zostaje w "wysilonym" wymienniku. Dlatego nie ma ich we wnętrzu komina podobnie jak na dachu i atmosferze. Dlatego właśnie są one w stanie uzyskać 5 klasę emisyjną, bez której za kilka lat nie będzie można sprzedać kotła np. w Czechach.

co to jest V klasa i jakim stężeniem pyłu się charakteryzuje? co te kotły robią z siarką i NOx?


Jak zbyt długo kocioł stoi w podtrzymaniu mogą takie perłowe kwiatki powstać. Albo za mocno dmuchasz.
czyli coraz dłużej w nowych domach = czyli coraz więcej problemów?

jedrek188
21-12-2015, 19:27
cały czas z Ciebie cham wychodzi. uczepiłeś się jednego tematu, argumentów nie masz. nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jakim jesteś syfiarzem. ile Twój kocioł emituje pyłu na 1 m3 spalin? mój sąsiad z ekogroszkiem ostro walczy z kominem (ale widocznie nie jest taki dobry jak mistrzowie forumowi w paleniu węgla), podczas gdy w starym domu opalanym od góry problemu nie ma, a komin czyściutki.

ale sąsiad nie zajmuje się zawodowo spalaniem węgla (a może handlem?), jak co niektórzy tutaj:



czy micro-jr trafi z opałem, czy pogoda spłata mu figla? jak myślicie? :)

czy robienie dziury w zasobniku znacznie polepsza spalanie?



kolejny kwiatek:


czysta, bezobsługowa kotłownia:



loterie z opałem, nauka palenia:






wyciszanie kotła:




a to tylko dwie czy trzy ostatnie strony wątku o paliwach ekogroszkowych sam mam śmieciucha ale po tym sturlalem się pod stol ze śmiechu :hug:

Regut1
21-12-2015, 19:31
cały czas z Ciebie cham wychodzi. uczepiłeś się jednego tematu, argumentów nie masz. nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jakim jesteś syfiarzem. ile Twój kocioł emituje pyłu na 1 m3 spalin? mój sąsiad z ekogroszkiem ostro walczy z kominem (ale widocznie nie jest taki dobry jak mistrzowie forumowi w paleniu węgla), podczas gdy w starym domu opalanym od góry problemu nie ma, a komin czyściutki.
..............


Jak sam widzisz po swoim wpisie "ham" czasami potrafi wyjść z człowieka bez względu na to czy ma Pc czy kocioł dla klimatu.

Wiesz na czym polega palenie od góry w śmieciuchu? Bo ja wiem. Swego czasu próbowałem przekonać jedną osobę do tego typu palenia ale po początkowym zachwycie wrócił on do starego sposobu. Ciekawe czemu?

Po prostu smieszy mnie argument gościa zatroskanego o czystość powietrza który sam w swoim aucie wycina filtr DPF.
Podobnie gdy argument o tym że czas na obsluge kotła lepiej poświęcić dzieciom, podnosi gość, który co widać po ilości wpisów, codziennie godzinami siedzi na forach internetowych.
Imarahil przestań hejtować i wyjdź z tej swojej stodoły. Sam też syfisz a jeżeli nie wierzysz to wsadź nos w pobliże rury wydechowej własnego auta.

Myjk
21-12-2015, 19:44
cały czas z Ciebie cham wychodzi. uczepiłeś się jednego tematu, argumentów nie masz.
Spokojnie. Agresor argumentów nigdy nie miał, nie ma i nigdy ich mieć nie będzie. Teściowej się PC zamontuje, bo komu by się potem chciało raz w tygodniu przyjeżdżać specjalnie po to, żeby zasobnik na "eko"węgiel napełniać. Już niebawem te mizerne "argumenty" mu się skończą i zostanie ze swoim trującym ludzi "eko"piecem, bo pożałował trochę grosza na coś czystego i bezobsługowego. Nie było go stać na dom i ogrzewanie, a teraz dorabia ideologię i snuje o czystym kominie udając, że zeń fiołkami pachnie.


nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jakim jesteś syfiarzem. ile Twój kocioł emituje pyłu na 1 m3 spalin? mój sąsiad z ekogroszkiem ostro walczy z kominem (ale widocznie nie jest taki dobry jak mistrzowie forumowi w paleniu węgla), podczas gdy w starym domu opalanym od góry problemu nie ma, a komin czyściutki.
Agresor piekli się, bo mój śmieciuch truje mniej od jego "eko"groszka -- i to go boli. Ten typ w życiu chyba nie pojmie, że nie w czym, ale jak się pali, jest istotne.

imrahil
21-12-2015, 20:02
Jak sam widzisz po swoim wpisie "ham" czasami potrafi wyjść z człowieka bez względu na to czy ma Pc czy kocioł dla klimatu.

Wiesz na czym polega palenie od góry w śmieciuchu? Bo ja wiem. Swego czasu próbowałem przekonać jedną osobę do tego typu palenia ale po początkowym zachwycie wrócił on do starego sposobu. Ciekawe czemu?

Po prostu smieszy mnie argument gościa zatroskanego o czystość powietrza który sam w swoim aucie wycina filtr DPF.
Podobnie gdy argument o tym że czas na obsluge kotła lepiej poświęcić dzieciom, podnosi gość, który co widać po ilości wpisów, codziennie godzinami siedzi na forach internetowych.
Imarahil przestań hejtować i wyjdź z tej swojej stodoły. Sam też syfisz a jeżeli nie wierzysz to wsadź nos w pobliże rury wydechowej własnego auta.

jeżdżę małym samochodem benzynowym, który zanieczyszcza środowisko. a Ty samochodem nie jeździsz? smog w Polsce w większości nie jest powodowany przez transport, tylko kotłownie węglowe. jeśli się nie zgadzasz, to rozejrzyj się wokół. wkładanie nosa do rury jest niewskazane, podobnie jak jak wąchanie jakichkolwiek spalin.

co do czasu i postów na forum - mam taką pracę, że często jestem poza domem, zdarza mi się wtedy coś napisać na FM. dla mnie czas z rodziną to bardzo ważna kwestia - dlatego nie chciałem go marnować tak jak niektórzy w postach powyżej. nie muszę sprzątać kotłowni, babrać się z węglem, mam tanio, czysto. moja żona też nie musi zajmować się tym wszystkim. w domu zawsze ciepło i czysto.

paliłem w śmieciuchu od dołu i od góry. przez trzy zimowe tygodnie mieszkałem w domu w górach z ekogroszkiem i kotłownią bez miejsca na opał niedaleko salonu. byłem zmuszony wnosić opał i wsypywać go do zasobnika. najlepiej wspominam palenie od góry. jeśli ktoś nie był na tyle uparty, że spróbował palenia od góry - bardzo sobie to potem chwalił. niektórzy jednak to taki beton jak niektórzy na tym forum.

nie odpowiedziałeś na moje pytania dotyczące pyłu, siarki i NOx.

Regut1
21-12-2015, 22:24
Odpisałem ale Amba zjadła. Jeżeli przed świętami znajdę czas to postaram się to zrobić ponownie z tym że świadomość ponownej utraty tekstu lekko mnie do tego zniechęca.

MisiuRider
21-12-2015, 22:55
A ja mam firmę budowlaną i wcześniejszych emerytur nie ma.
No widzisz szkoda że nie masz, żal mi Ciebie trzeba było iść gdzieś do pracy gdzie jest wcześniejsza emerytura to być miał. Jak sobie pościelisz tak sie wyśpisz

A ja nie wiem co to jest barbórka
Barbórka to takie święto górnicze obchodzone 4 grudnia

Nigdy nawet o tym nie słyszałem
Twoi pracownicy również

A karta budowlańca to k..........wa gdzie?
Zapytaj na wiejskiej

A po 400zł to mało? jeszcze chcesz dopłaty?
Tak 400zł za tone węgla to mało. A żadnej dopłaty nie chce, skąd Ci się to wzieło?

Jakże mi przykro,a z drugiej strony sąsiad całe 49 lat zap......lał w cegielni i deputatu cegłowego nie ma,więc wcale mi nie przykro z tego powodu.
Mi nie ma przykro, ponieważ jestem za zabraniem węgla emerytom górniczym

A u mnie nie ma, a wiesz może dlaczego, raczej nie bo jesteś zbyt ograniczony, Opd: brzmi wszystkie firmy budowlane są PRYWATNE,i nikt tu nie płaci za nic darmozjadom.
Szkoda mi budowlańców, że nikt im nie da odprawy podczas odejscia na emeryture. Niestety takie hieny jak Ty się wzbogacają a pracownicy cierpią

No i jest a jakże jakiż to niebezpieczny zawód górnik,(sprawdź ilu ludzi ginie na budowach a ilu w kopalniach oczywiście z przeliczeniem na ilość zatrudnionych,żeby nie było) Pracuję już 32 lata i dalej pracuję na wasze odprawy, bo mnie co najwyżej odprawią jak już nie dam rady chodzić.
Oczywiście, że zawód górnik jest niebezpieczny, ale skąd Ty to możesz wiedzieć , bo przecież nie z TVN'u. I pamiętaj, że na żadne 'wasze' emerytury nie pracujesz, bo ja pracuje sam na swoją emeryture

Fakt to na wyprawkę nie styknie, ale ja i tak muszę wyłożyć o te 300 zł więcej, w sumie to więcej, bo muszę jeszcze takiemu darmozjadowi jak ty dołożyć
Nie wiem czy wystarczy czy nie, ale chciałbym żeby pracownicy w Twojej firmie mieli te 300zł dla dzieci na ksiązki napewno by im to pomogło

Na budowę jadę 400km 4 razy w miesiącu i 4 razy wracam i nikt ku.....wa mi za to nie płaci, a na 7 rano muszę być.
A dlaczego ktoś miał by Ci za to płacić. Przeciez zarabiasz na tych budowach, jedziesz tam w celach zarobkowych.

Najlepiej za nic nie odpowiadać,a kasę brać, ja niestety muszę ludzi na budowę zawieść, a wypadki to na drodze codzienność, a o górniku którego rozerwał materiał wybuchowy,bo z nim szedł jeszcze nie.
Oczywiście, że można odpowiadać, ale za odpowiednie pieniądze, zaproponuj swojemu majstrowi, żeby odpowiadał za cały materiał na budowie, za organizacje pracy, za bhp za 8zl na dniówke i prosze Cie jak mu to powiesz to nagraj jego śmiech i umieść tutaj.
Faktycznie niebezpieczną masz prace...musisz ludzi na budowe zawieść

Jak się nie chce dupy z łóżka wcześniej ruszyć to trzeba tankować za swoje, komfort tani nie jest.
No komfort tani nie jest masz racje. Moze Ty zacznij jeździć te 400km autobusem?

Już prawie zapomniałem co to jest
Przykro mi. Mam nadzieje, że Twoi pracownicy mają urlop i oczywiście płatny!

Też mam...........................jak se kupie,za swoje nie za twoje,tak jak ty za moje.
Za żadne Twoje nie kupuje posiłku regeneracyjnego. Tak kup sobie za swoje hop doga na stacji benzynowej na trasie tych 400km żebyś wytrzymał. Za moje nie kupuj kup za swoje!

O o najniższej krajowej słyszałeś, bo jak nie to przestań pi..............ić
A z czego się składa wypłata górnika słyszałeś, jak nie to Ty przestać pierdolić. Mam nadzieje, że Twoji pracownicy nie wiedzą co to jest najniższa krajowa tylko mają odprowadzane podatki od całej wypłaty

Nie wszystko tylko to co moje
Twojego nie ma nic w górnictwie darmozjadzie

Przez te przywileje właśnie, przez wasze lenistwo i puste łby, zróbcie sobie jeszcze zylion związków zawodowych,i nie zapomnijcie o podwyżkach dla nich,bo oni za darmo dupy za was nadstawiać nie będą:lol2::lol2:,no i na rękach ich nie zapomnijcie nosić, pełne główki.
Przez które przywileje? Górnicy tak samo mają w dupie związki jak i Ty

Zatrudnij się w prywatnej firmie tam zobaczysz,no z tym tylko,że tam trzeba pracować,
Pracowałem w prywatnej firmie i szczerze Ci odpisze, że na kopalni trzeba dużo bardziej i cięzej pracować

Zacytuję klasyka "Co ty K.....WA wiesz o podatkach" ty z nich żyjesz, płacimy my.
Ja żyje z wypłaty na którą sobie zapracuje własnymi rękami

Mi nie smakowała wódka, piję piwo,może czas zamienić przywileje których nie ma na porządną uczciwie zarobioną wypłatę
Trochę mnie poniosło, ale nie mogę zdzierżyć jak żerująca hiena ma czelność żalić się że to co ma na krzywy ryj to za mało, fakt za mało za Gierka to hieny miały życie.

Masz racje poniosło Cię i to bardzo, zero pojęcia a szczekania dużo! Nie żale się tylko prostuje kłamstwa które ktoś inny wypisuje. Nic nie mam na krzywy ryj tylko sam pracuje na swoje

Pozdrawiam cwaniaczku cięzko pracujący jeżdząc autem i rozwożąc ludzi którzy na Ciebie pracują

Pozdrawiam.
.

Arturo72
21-12-2015, 23:17
.
Ale dupisz górniku...

marcus312
21-12-2015, 23:46
Jeżeli coś jest nieopłacalne, to albo trzeba to zamknąć, albo tak zrobić, żeby było opłacalne. Mówisz że nie powinniśmy wszystkiego sprzedawać. Zgoda, tylko dlaczego my nie potrafimy a Czesi jednak tak?
Dokładnie tak trzeba zrobic ale nie wymagajmy tego od gornika do tego sa odpowiednio powołani na stanowiska ludzie którzy biora potezne pieniadze Byc moze ze obecna koalicja to zrobi ,ale zeby dalo sie jakies reformy i zmiany wprowadzic to najpierw trzeba pewne sprawy pozmieniac zeby ustawy nie zostały zawetowane , stad obecnie tyle zamieszania, sam jestem ciekawy co z tego wyniknie :)


dupisz górniku...
Po szychcie to chyba juz nie ma siły na takie zabawy w koncu to ciezka robota. :lol2:

Arturo72
21-12-2015, 23:48
ale zeby dalo sie jakies reformy i zmiany wprowadzic to najpierw trzeba pewne sprawy pozmieniac zeby ustawy nie zostały zawetowane , stad obecnie tyle zamieszania
No są jednak "wyznawcy" Naczelnika,którym zrobiono wodę z mózgu :)

marcus312
22-12-2015, 00:02
No są jednak "wyznawcy" Naczelnika,którym zrobiono wodę z mózgu :)
Doskonale wiemy ze zarówno robimy wode z mózgu innym jak i pozwalamy sobie robic wode z mozgu szczegolnie dla własnego interesu:)

Naczelnika zadnego nie wyznaje bo kto ich tam wie pod jakim płaszczykiem kto siedzi .:yes:

Liwko
22-12-2015, 07:37
Dokładnie tak trzeba zrobic ale nie wymagajmy tego od gornika do tego sa odpowiednio powołani na stanowiska ludzie którzy biora potezne pieniadze

To niech ryja najpierw drą i palą opony w swoich związkach zawodowych. To je powinni najpierw wywieźć na taczkach, bo to one są w większości zakałą tego zawodu. NIECH ZACZNĄ ROBIĆ PORZĄDEK OD SIEBIE!
Żadnych 13-tek, żadnych 14-tek, żadnych deputatów, żadnych dodatkowych przywilejów. Normalna uczciwa wypłata w zależności od stanowiska i stażu. Dla Czechów to proste, dla naszych nie. Jak tak dalej ma być, to ja wolę to sprzedać (wszak to część mojego majątku, do którego rok w rok dokładam).

marcus312
22-12-2015, 09:10
Żadnych 13-tek, żadnych 14-tek, żadnych deputatów, żadnych dodatkowych przywilejów. Normalna uczciwa wypłata w zależności od stanowiska i stażu.

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/10734029_1473915009519921_110721391185310128_n.jpg ?oh=af04539eccc5f3c3099aa266de9b00df&oe=570DC273

Jak tak dalej ma być, to ja wolę to sprzedać

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10919056_1511274242450664_8986262111141460239_n.jp g?oh=7248260d712bc376b60d1fb8fb7b755d&oe=570D87E8


do którego rok w rok dokładam).
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/12247002_1644389722472448_7101485284003168428_n.jp g?oh=35c1b6ca1aab952bc1b1ae0005643211&oe=56D86ABF

To niech ryja najpierw drą i palą opony w swoich związkach zawodowych. To je powinni najpierw wywieźć na taczkach, bo to one są w większości zakałą tego zawodu. NIECH ZACZNĄ ROBIĆ PORZĄDEK OD SIEBIE!
za mało ich :)
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/10355726_1519462164965205_6133886131092930632_n.jp g?oh=7c7c4bfc9921c6f61d95abab2d26fd05&oe=570CA4F2

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10940567_1515376902040398_5177137310439702908_n.jp g?oh=08b1c362e857aa90892061dac31fa8bc&oe=570CD4F2

Myjk
22-12-2015, 09:25
To niech ryja najpierw drą i palą opony w swoich związkach zawodowych. To je powinni najpierw wywieźć na taczkach, bo to one są w większości zakałą tego zawodu. NIECH ZACZNĄ ROBIĆ PORZĄDEK OD SIEBIE!
Żadnych 13-tek, żadnych 14-tek, żadnych deputatów, żadnych dodatkowych przywilejów. Normalna uczciwa wypłata w zależności od stanowiska i stażu. Dla Czechów to proste, dla naszych nie. Jak tak dalej ma być, to ja wolę to sprzedać (wszak to część mojego majątku, do którego rok w rok dokładam).
Żeby to zadziałało, to wszyscy (górnicy i związkowcy) powinni ODDAĆ 13, 14, deputaty i inne przywileje które mieli, z okresu 10-15 lat wstecz (jak nie 20). Nagle by się okazało, że kopalnie są sporo na plusie.

Liwko
22-12-2015, 09:25
Odpowiedz mi na jedno jedyne pytanie. Ile procentowo górników pracuje bezpośrednio przy wydobyciu?

plusfoto
22-12-2015, 09:44
Myślę że biorąc pod uwagę tych co pracują przy wydobyciu, utrzymaniu ruchu czy jak to się nazywa i ratownictwo to będzie gdzieś 40%. Reszta to darmozjady i to często zarabiające więcej niż Ci co faktycznie na to zasługują. A biorąc pod uwagę wypłaty to może nawet być że Ci co powinni to dostają może 30%, A reszta idzie dla wozi dupków.

lolson28
22-12-2015, 10:10
:offtopic:

marcus312
22-12-2015, 10:16
Reszta to darmozjady i to często zarabiające więcej niż Ci co faktycznie na to zasługują. A biorąc pod uwagę wypłaty to może nawet być że Ci co powinni to dostają może 30%, A reszta idzie dla wozi dupków.
Dokładnie tak to wyglada i sa nie do ruszenia przez tyle lat :mad:
http://niezalezna.pl/63190-ile-rzeczywiscie-zarabia-sie-w-kopalni-po-publikacji-gus-gornicy-publikuja-odcinki-z-pensji

sSiwy12
22-12-2015, 12:37
Dokładnie tak to wyglada i sa nie do ruszenia przez tyle lat :mad:
http://niezalezna.pl/63190-ile-rzeczywiscie-zarabia-sie-w-kopalni-po-publikacji-gus-gornicy-publikuja-odcinki-z-pensji

Te niskie, to nie są płace górników, tylko niewykwalifikowanych pomocy dołowych z małym stażem na dole.

I jest to manipulacja - Jankowice górnik ma do wypłaty 2.141zł a potrąceń 3.777zł zapomniał biedaczek przykryć, Chwałowice górnik do wypłaty 2.413zł a potrącono 4.745zł.

Liwko
22-12-2015, 13:10
I jest to manipulacja

Co się dziwisz, przecież to niezalezna.pl

sSiwy12
22-12-2015, 13:15
Ja już pomijam to, że przytaczają wysokość zarobków brutto, a pokazują fiszki uposażeniem netto.

sSiwy12
22-12-2015, 13:24
I taki kwiatek:



Piece do pizzy i chleba opalane drewnem zanieczyszczają powietrze - stwierdziły władze miejscowości na południu Włoch, które nakazały piekarzom zainstalować w nich urządzenia redukujące emisję pyłów.


:yes:

Myjk
22-12-2015, 13:44
A porpos, może jakiś zwolennik "eko"pieca w końcu wyceni system z podajnikiem automatycznym zrównującym bezobslugowość z gazem/prądem/kopem i systemem redukującym emisję pyłów i substancji toksycznych i rakotwórczych zrównujących emisję z gazem/prądem/kopem... Święta idą, może pod choinkę się doczekam rzetelnego porównania. :D

jedrek188
22-12-2015, 14:30
Po groma???:confused:każdy wie ile płaci za ogrzewanie i żadne wyliczanki nie spowodują ze ludzie nagle przerzucą się na prąd i pc,kazda zmiana systemu ogrzewania to będzie suwerenna decyzja inwestora...amen:wave::wave:

QIM
22-12-2015, 15:47
I jest to manipulacja

I to też... www.gazetaprawna.pl/artykuly/847213,gornik-o-oszustwach-w-kopalniach.html

tomasziolkowski
22-12-2015, 16:01
jedrek188 - ale to jest taki właśnie wątek :)
I na litość Boską - jeśli ogrzewasz czymkolwiek innym niż prąd - to pod żadnym pozorem się do tego nie przyznawaj! :)
Spójrz na te stopki niektórych prądowców - teraz do spowiedzi trza uklęknąć jak masz piec na węgiel. Jeszcze trochę, a nad opalającymi węglem będą odprawiać egzorcyzmy. No w sumie to się zgadza - palisz w piecu - to do piekła :)

Myjk - różowy przyjacielu - 400 stron tych pomyj ci nie wystarczy?
Już prawie koledzy wymyślili plan na uratowanie polskiego górnictwa i znowu musiałeś wszystkich sprowadzić do parteru. :)
Masakra!

Zakończmy już ten wątek jakąś puentą.
Paląc ekogroszkiem wydam 2000zł w roku.
Ogrzewając prądem 1000 zl w roku.

Jesteście o 1000 zl lepsi!!!
Brawo!
Wystarczy?

W życiu są ważniejsze rzeczy niż ogrzewanie domu, ba - nawet niż cała budowa domu! Rodzina, przyjaciele, itd. itp.
A ty ciągle w kółko tylko pompa, pompa, pompa.
Zachowujesz się co najmniej tak jakby mafia porwała ci córkę i zagroziła że jak w ciągu miesiąca nie przekonasz 10 osób do zakupu pompy ciepła to ją zabiją (wybacz za takie porównanie - ale masz na tym punkcie obsesję)

Jaki nowy inwestor to przeczyta?!!! Jaki?
Nawet jak który zacznie to czytać to zwymiotuje przy 5 stronie, a wątek ma już 441 stron. Za chwile będzie miał 1400 i też nic z tego nie wyniknie.

Wesołych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia - dla wszystkich i tych od prądu i tych od węgla i nawet dla górników.

Arturo72
22-12-2015, 17:28
jedrek188 - ale to jest taki właśnie wątek :)

Tytuł wątku brzmi "Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domach"

Skoro ty nie potrafiłeś policzyć dlaczego,jak podobnie większość negujących tutaj posiadaczy JUŻ w nowych domach systemu grzewczego na węgiel zwany eko składającego się z kotła + z komina + z kotłowni,to nie znaczy,że inni,jeszcze przed budową tego sobie nie policzą.

fenix2
22-12-2015, 18:47
Ten wątek ciągnie się jak kiczowata telenowela.

jarekpolak
22-12-2015, 18:55
Bo w wątku idiotyczny jest juz sam temat a właściwie dlaczego nie jest. Każdy (pomijając grupę fanatykow) wie ze jest opłacalne a temat calowy skłania do błędnego myślenia.

Arturo72
22-12-2015, 19:02
Każdy (pomijając grupę fanatykow) wie ze jest opłacalne a temat calowy skłania do błędnego myślenia.
No właśnie o to chodzi,że tacy jak Wy gadacie głupoty nie mając zielonego pojęcia o liczeniu i myśleniu to i watek rozciąga się na prostowanie tych głupot i bzdur:

Ale jakiego wątku ? Ten wątek powinien skończyć się na JEDNEJ stronie ...

Oczywiście że w nowo budowanym domu nie ma sensu pchać się w kocioł na ekogroszek , bo nowo budowane domy nie są tak energochłonne jak te budowane kiedyś a nowe pompy PW potaniały i mają naprawdę dobre parametry.

Jednak ja też rozumie tych co kupują kotły na ekogroszek , bo naprawdę nie każdy siedzi nonstop na necie , przegląda gazety i tym się interesuje.


skoro zatem jarekpolak,tomasziolkowski i spólka nie siedzą w necie,nie potrafią liczyć to dla podobnych jak Wy jest ten watek,z tym,że jeszcze przed budową a nie z reką w nocniku po wybudowaniu kominów i kotłowni.

jedrek188
22-12-2015, 20:18
A tak w ogóle to montowanie jakiegokolwiek ogrzewania jest nieopłacalne bo inwestorzy budują juz domy samogrzejne,:stirthepot:

klaudiusz_x
23-12-2015, 11:50
A porpos, może jakiś zwolennik "eko"pieca w końcu wyceni system z podajnikiem automatycznym zrównującym bezobslugowość z gazem/prądem/kopem i systemem redukującym emisję pyłów i substancji toksycznych i rakotwórczych zrównujących emisję z gazem/prądem/kopem... Święta idą, może pod choinkę się doczekam rzetelnego porównania. :D

13 tys za kocioł z robocizną i osprzętem kotła pod kaloryfery.
Po tyle wyceniają zmianę kotła ze zwykłego na ten z podajnikiem.
Przypuszczam że dla nowego domu cena będzie podobna. Być może będzie minimalnie mniejsza o mniejszą cenę za mniejszy kocioł.
Cenę komina mogę dopytać znajomego.
Właśnie robią mu dach, więc jest na bieżąco.

klaudiusz_x
23-12-2015, 12:01
Zadzwoniłem, mówił z pamięci.
Wentylacja grawitacyjna. Piwnica.
Za same kształtki zapłacił przeszło 2 tys zł.
Do tego 1200zł za cegłę klinkierową nad dachem. Dochodzi blacha ołowiana do obróbki i beton komórkowy ze stropu pod początek klinkieru.
Tak u Niego zrobili.
Robociznę za komin ma w cenie robocizny za SSO.

Myjk
23-12-2015, 12:04
13 tys za kocioł z robocizną i osprzętem kotła pod kaloryfery.
Po tyle wyceniają zmianę kotła ze zwykłego na ten z podajnikiem.
Przypuszczam że dla nowego domu cena będzie podobna. Być może będzie minimalnie mniejsza o mniejszą cenę za mniejszy kocioł.
Cenę komina mogę dopytać znajomego.
Właśnie robią mu dach, więc jest na bieżąco.
Znaczy z zasypowego na podajnikowy. Ale podajnikowy "eko"kocioł nie jest bezobsługowy, więc ja pytam o element, który pozwoli systemowi być bezobsługowym na poziomie alternatywnych źródeł typu gaz/prąd/kop. Podobnie przy zrównaniu "czystości", tj. ile kosztuje system redukcji toksyczności spalin do poziomu źródeł typu gaz/prąd/kop. Chcę poznać ceny za takie rozwiązania aby porównać i zrównoważyć realne koszty systemów -- bo koszty kominów itp. peryferii już są znane.

plusfoto
23-12-2015, 12:14
Zadzwoniłem, mówił z pamięci.
Wentylacja grawitacyjna. Piwnica.
Za same kształtki zapłacił przeszło 2 tys zł.
Do tego 1200zł za cegłę klinkierową nad dachem. Dochodzi blacha ołowiana do obróbki i beton komórkowy ze stropu pod początek klinkieru.
Tak u Niego zrobili.
Robociznę za komin ma w cenie robocizny za SSO.
Czyli reasumując 13 + 3,2 + 0,3 razem 16,5. U mnie bez kominów i kanałów robocizna wyszła za SSO o 2,5K mniej. Tylko rozmowa zaczęła się od pełnego projektu gdzie dostałem wycenę razem z kominami a po miesiącu przy podpisywaniu umowy nastąpiła zmiana na bez kominów i cena spadła o te 2,5K. Czyli reasumując razem 18 - 19K. Za tą kasę już spokojnie można myśleć o PC.

klaudiusz_x
23-12-2015, 12:18
Znaczy z zasypowego na podajnikowy. Ale podajnikowy "eko"kocioł nie jest bezobsługowy, więc ja pytam o element, który pozwoli systemowi być bezobsługowym na poziomie alternatywnych źródeł typu gaz/prąd/kop. Podobnie przy zrównaniu "czystości", tj. ile kosztuje system redukcji toksyczności spalin do poziomu źródeł typu gaz/prąd/kop. Chcę poznać ceny za takie rozwiązania aby porównać i zrównoważyć realne koszty systemów -- bo koszty kominów itp. peryferii już są znane.

Za trudne pytanie.
Ci którzy tu odpowiadają, posiadający kotły, nie są w stanie przedstawić ceny za kocioł, komin i całą resztę.
A Ty wymagasz czegoś z "kosmosu".

Wracając do filtr DPF (czy jakoś tak), kupiłem sobie ostatnio auto z 2010r bez takiego czegoś. Fabryka tego nie dawała, za tanie auto.

Myjk
23-12-2015, 12:38
Za trudne pytanie.
Ci którzy tu odpowiadają, posiadający kotły, nie są w stanie przedstawić ceny za kocioł, komin i całą resztę.
A Ty wymagasz czegoś z "kosmosu".
Ktoś zarzucił, że próba wyceny upadku zdrowia z tytułu kopcenia "eko"węglem to "kosmiczna próba", a pracę własną to każdy inaczej wycenia -- dla niektórych dźwiganie worów i sprzątanie syfu to nawet pozytywnie na zdrowie wpływa. Dlatego trochę uprościłem pytania do bardziej przyziemnych i jednoznacznie pozwalających wycenić i porównać faktyczne koszty instalacyjne i użytkowe różnych źródeł i zgodnie z duchem dyskusji udowodnić lub zaprzeczyć tezie postawionej w temacie.


Wracając do filtr DPF (czy jakoś tak), kupiłem sobie ostatnio auto z 2010r bez takiego czegoś. Fabryka tego nie dawała, za tanie auto.
Do benzyn nie dają DPFu. ;)

Arturo72
23-12-2015, 13:11
13 tys za kocioł z robocizną i osprzętem kotła pod kaloryfery.
Po tyle wyceniają zmianę kotła ze zwykłego na ten z podajnikiem.
Przypuszczam że dla nowego domu cena będzie podobna. Być może będzie minimalnie mniejsza o mniejszą cenę za mniejszy kocioł.
Cenę komina mogę dopytać znajomego.
Właśnie robią mu dach, więc jest na bieżąco.
No to by się zgadzało:


ostatnio -nie powiem kto bo nie mam na to pozwolenia- wspominał o PC dobrej firmy powietrznej 8kW z osobnym zasobnikiem za 18 500zł na gotowo!
To z czego tu schodzić jak za ekogroszek 10-12kW krzyczą sobie na gotowo 12 tys


I powstaje pytanie czemu w/w z węglem zwanym eko chcą aż tak bardzo usprawiedliwiać swoją niefrasobliwość zamiast ze wszystkich sił odradzać innym swojego babola a doradzać innym przemyślenie na swoim przykładzie ?
A potem takie bezmyślne kwiatki jak poniżej:

Każdy (pomijając grupę fanatykow) wie ze jest opłacalne a temat calowy skłania do błędnego myślenia.

Temat skłania i ma skłaniać do LICZENIA i MYSLENIA jarkupolaku bo matematyka jest jedna i taka sama dla wszystkich...

malux20
23-12-2015, 13:31
grudzień mamy taki jaki mamy
po zużyciu na co dochodzę do wniosku że zamiast pompy wkręciłbym 5-6 żarówek 100w i komfort cieplny byłby utrzymany
w czasie snu byłoby kłopotliwie ale jednak
albo inaczej 1000 w w grzejniku jakaś grzałka i 12 h na dobę i nic więcej do grzania nie trzeba do komfortu
zaczynam gadać jak jeden nawiedzony tutaj-cos w tym jest

mariog
23-12-2015, 15:13
13 tys za kocioł z robocizną i osprzętem kotła pod kaloryfery.
Po tyle wyceniają zmianę kotła ze zwykłego na ten z podajnikiem.
Przypuszczam że dla nowego domu cena będzie podobna. Być może będzie minimalnie mniejsza o mniejszą cenę za mniejszy kocioł.
Cenę komina mogę dopytać znajomego.
Właśnie robią mu dach, więc jest na bieżąco.
Nie przesadzajmy są kotły za 10tys i takie za 5tys.Ja mam taki za 5.2tys który podłączyłem sobie sam a 14tys kosztowała mnie cała instalacja CO,CWU i wodna którą także zrobiłem sobie sam.Komin systemowy wykończony klinkierem 3,5tys.

klaudiusz_x
23-12-2015, 18:24
Nie przesadzajmy są kotły za 10tys i takie za 5tys.Ja mam taki za 5.2tys który podłączyłem sobie sam a 14tys kosztowała mnie cała instalacja CO,CWU i wodna którą także zrobiłem sobie sam.Komin systemowy wykończony klinkierem 3,5tys.

Napisałem jak to wygląda po wycenie.
To że zrobiłeś sam z kotłem, to inna sprawa.

Skąd wiem że masz zły kocioł?
Cena, cena i jeszcze raz cena.
W markecie można kupić pseudo kocioł z podajnikiem za 5k.

Wejdź w odpowiedni wątek, sam się przekonasz że cena czyni cuda.

rustin
23-12-2015, 21:26
Tak samo jak ktoś pisze ze wentylacja mechaniczna kosztuje 5k bo sam sobie zrobił. Wtedy jakoś takich tekstów nie piszesz.

klaudiusz_x
23-12-2015, 21:42
Tak samo jak ktoś pisze ze wentylacja mechaniczna kosztuje 5k bo sam sobie zrobił. Wtedy jakoś takich tekstów nie piszesz.

Może i nie piszę.
Akurat nie śledzę wszystkich wą,tków.
Co do WM. Mam zakupione rury, ameostaty i skrzynki rozprężne do domu.
Rury od termocontrol (jakoś tak), skrzynki z nierdzewki. Zapłaciłem na cały dom prawie 3 tys. Reku zrobię sam w cenie do 1 tys.
Czyli ze sterownikiem który także zrobię na czymś prostym, będę mieć za 4k.
Do tego należy doliczyć czerpie i wyrzutnie.

Nie uznaję kotłów za 5 tys. Moim zdaniem jest to szajs którym nie warto się interesować. Zainteresuj się kotłami, a sam dojdziesz do takiego samego wniosku.
Dobre i małe kotły można mieć od koło 7-8 tys.
Jednak sam kocioł, to nie wszystko.

rustin
23-12-2015, 21:46
Ale co ma to do kotła?
Jak ktoś pisze ze sam podłączył kocioł itd to juz to nie oszczędność i nie ma takich normalnych cen
ale jak ktoś pisze o ręku za 5 tyś bo sam zrobi to jest ok

klaudiusz_x
23-12-2015, 21:52
Za 5 tys nie kupisz dobrego kotła DS 5-7KW.
A Ty piszesz o kotle z podajnikiem w tej cenie.
W tej cenie to jakieś dziadostwo. Tyle.

Myjk
23-12-2015, 21:54
Ale co ma to do kotła?
Jak ktoś pisze ze sam podłączył kocioł itd to juz to nie oszczędność i nie ma takich normalnych cen
ale jak ktoś pisze o ręku za 5 tyś bo sam zrobi to jest ok
Ty się tu rozmydlasz o szczegóły, tymczasem weź usiądź w końcu i wyceń system z podajnikiem automatycznym do "eko"pieca zrównującym bezobslugowość z gazem/prądem/kopem i systemem redukującym emisję pyłów, substancji toksycznych i rakotwórczych zrównujących emisję z gazem/prądem/kopem...

Ps. Zrobiłeś już OZC, że mi trujesz na PW i chcesz do mnie przyjechać o tym podyskutować?

klaudiusz_x
23-12-2015, 21:55
Ale co ma to do kotła?
Jak ktoś pisze ze sam podłączył kocioł itd to juz to nie oszczędność i nie ma takich normalnych cen
ale jak ktoś pisze o ręku za 5 tyś bo sam zrobi to jest ok

Mówimy o rozwiązaniach gotowych.
Czyli wchodzi firma i montuje.
13 tys za kocioł z osprzętem. To jest cena wyjściowa.
Możemy to porównać do kospela za 3k + montaż za 3 stówki do podłogówki.

imrahil
23-12-2015, 22:30
Ale co ma to do kotła?
Jak ktoś pisze ze sam podłączył kocioł itd to juz to nie oszczędność i nie ma takich normalnych cen
ale jak ktoś pisze o ręku za 5 tyś bo sam zrobi to jest ok

montaż kotła (czy całej kotłowni) to zupełnie inny poziom trudności niż montaż wentylacji mechanicznej.

kaszpir007
23-12-2015, 22:45
montaż kotła (czy całej kotłowni) to zupełnie inny poziom trudności niż montaż wentylacji mechanicznej.

Czy ja wiem ...

Aby skonstruować WM też trzeba wiedzieć gdzie się montuje nawiewy, gdzie wywiewy , trzeba wyliczyć średnicę przewodów , wyliczyć przepływy tak aby nie było słychać żadnych dźwięków z rur ...
Więc trochę roboty z tym jest i trzeba mieć sporą wiedzę aby nie popełnić babola ...

Chociaż z tego co czytałem w wielu domach są takie schrzanione instalacje WM z których słychać szum powietrza z anemostatów ...
I ludzie myślą że tak ma być ...
A powinie być tak wyliczony że niezależnie czy przy 30% czy na 100% mocy reku nie powinno być NIC słychać z anemostatów nawet przy idealnej ciszy ...

klaudiusz_x
23-12-2015, 23:10
kaszpir, jest kilka zasad, wm wyjdzie wtedy poprawnie.
Nic nie ma ciężkiego.
Musisz poszukać kogoś, kto Ci to podpowie.
Ewentualnie poszukać na forum (co zajmie dużo czasu).
To nie jest czarna magia.

Liwko
24-12-2015, 06:37
Czy ja wiem...

Weź mnie kaszpir nie rozśmieszaj

sSiwy12
24-12-2015, 11:31
Warto poczytać (zwłaszcza str.5, oraz str. 77): http://www.mos.gov.pl/g2/big/2015_09/4c1484d505772a0dafd8405f0bd8d2d0.pdf



Analiza dotychczas przeprowadzonych ocen jakości powietrza za lata 2003–2013 wskazuje na fakt, że stan jakości powietrza w Polsce ulega systematycznej poprawie. Zmienił się także udział poszczególnych źródeł mających wpływ na stan jakości powietrza. Początkowo obserwowano największy wpływ sektora energetyki i przemysłu, a znacznie mniejszy sektora
transportu i sektora bytowo-komunalnego. Jednakże w wyniku stosowania rozwiązań techniczno-technologicznych i*prawnych wpływ sektora przemysłu uległ znacznemu zmniejszeniu. Mimo znacznej redukcji emisji w obszarze sektora przemysłu standardy jakości powietrza nadal nie są dotrzymywane. Wyniki ocen rocznych, przeprowadzanych przez
Inspekcję Ochrony Środowiska, jednoznacznie wskazują, że za nieodpowiedni stan jakości powietrza w Polsce odpowiada w pierwszej kolejności zjawisko tzw. niskiej emisji, pochodzącej z sektora bytowo-komunalnego oraz z transportu.

W 2013 r. udział źródeł odpowiedzialnych za przekroczenie poziomu dopuszczalnego pyłu PM101 w skali kraju przedstawia
się następująco:
• 88,21% – indywidualne ogrzewanie budynków,
• 5,77% – ruch pojazdów (w tym intensywny ruch pojazdów w centrach miast),
• 2,98% – emisja wtórna zanieczyszczeń pyłowych z powierzchni odkrytych dróg i ulic,
• 1,84% – przemysł,
• 1,17% – napływ transgraniczny,
• 0,03% – źródła nieantropogeniczne.

W sektorze bytowo-komunalnym stosowane są często paliwa złej jakości oraz spalane są odpady w nieprzystosowanych do tego celu instalacjach grzewczych.
Te nieodpowiednie praktyki i*zachowania wynikają z niedostatecznej świadomości społeczeństwa o wpływie jego działań na stan jakości powietrza i związanych z tym skutkach zdrowotnych, a także ze względów ekonomicznych.
Coraz częściej jednak uaktywniają się ruchy obywatelskie na rzecz poprawy jakości powietrza i walki z zanieczyszczeniami. Ich uczestnicy podnoszą coraz mocniej kwestie szkód na zdrowiu oraz związanych z nimi kosztów finansowo-społecznych, a także obywatelskiego prawa do czystego powietrza.

kulibob
24-12-2015, 12:06
Ty się tu rozmydlasz o szczegóły, tymczasem weź usiądź w końcu i wyceń system z podajnikiem automatycznym do "eko"pieca zrównującym bezobslugowość z gazem/prądem/kopem i systemem redukującym emisję pyłów, substancji toksycznych i rakotwórczych zrównujących emisję z gazem/prądem/kopem...

?
Po co taka wycena??w zasadzie niema takiego systemu?? ktoś kto kupuje eko groch chyba ma świadomość że będzie musiał przynieść wsypać i wyczyścić. Bawicie się w wojenka która nikomu nie jest potrzebna. Każdy system ma swoje wady i zalety z których chyba każdy zdaje sobie sprawę. A co do węglą to chyba rząd powinien wprowadzić standardy paliw i kotłów oraz dofinansowania na PC lub do nowoczesny kotłów z których mogę skorzystać niebędącą zmuszony do brania kredytu!! Oraz stanowczo karać palenie śmieci.

jedrek188
24-12-2015, 13:21
Warto poczytać (zwłaszcza str.5, oraz str. 77): http://www.mos.gov.pl/g2/big/2015_09/4c1484d505772a0dafd8405f0bd8d2d0.pdf

Ostatni akapit rozjebal system :hug:ruch obywateski:yes:brakuje tylko partyjnych legitymacji :bye::bye::bye:

Myjk
25-12-2015, 09:40
Po co taka wycena??w zasadzie niema takiego systemu?? ktoś kto kupuje eko groch chyba ma świadomość że będzie musiał przynieść wsypać i wyczyścić. Bawicie się w wojenka która nikomu nie jest potrzebna. Każdy system ma swoje wady i zalety z których chyba każdy zdaje sobie sprawę. A co do węglą to chyba rząd powinien wprowadzić standardy paliw i kotłów oraz dofinansowania na PC lub do nowoczesny kotłów z których mogę skorzystać niebędącą zmuszony do brania kredytu!! Oraz stanowczo karać palenie śmieci.
Wycena taka jest potrzebna, aby udowodnić albo zaprzeczyć tezie z tytułu wątku. Ergo, nie ważne czy ktoś jest świadomy czy nie tylko czy jest to opłacalne, w tym dla czasu i zdrowia. Rząd niech się zajmie ważniejszymi sprawami, niż rozdawnictwo pieniędzy, bo przecież to są nasze pieniądze. Niech lepiej ludzie zaczną myśleć, bo to nie boli.


Ostatni akapit rozjebal system :hug:ruch obywateski:yes:brakuje tylko partyjnych legitymacji :bye::bye::bye:
Doprawdy nie rozróżniasz "ruchów obywatelskich" za PRLu i tych obecnych organizowanych z własnej, nieprzymuszonej woli przez ludzi, którym zależy na takim czy innym wykazywaniu niekorzystnych czynników dla ludzi?

Maher
25-12-2015, 10:12
Wycena taka jest potrzebna, aby udowodnić albo zaprzeczyć tezie z tytułu wątku. Ergo, nie ważne czy ktoś jest świadomy czy nie tylko czy jest to opłacalne, w tym dla czasu i zdrowia. Rząd niech się zajmie ważniejszymi sprawami, niż rozdawnictwo pieniędzy, bo przecież to są nasze pieniądze. Niech lepiej ludzie zaczną myśleć, bo to nie boli.


Doprawdy nie rozróżniasz "ruchów obywatelskich" za PRLu i tych obecnych organizowanych z własnej, nieprzymuszonej woli przez ludzi, którym zależy na takim czy innym wykazywaniu niekorzystnych czynników dla ludzi?

A wycenę robiłeś pod opłacalność zakupu dla siebie Tesli, jeżeli tak dla czego nadal jeździsz dieslem i trujesz nadal ludzi nie wspominając o śmieciuchu.
Piszesz że stary dom masz lepiej docieplony niż niektóre nowe, a tam nie zamontujesz pompki ciepła aby mniej truć środowisko, jakby ci naprawdę tak zależało na środowisku to byś zamontował piec na ekogroszek, ale lepiej najeżdżać na innych i samemu nic nie robić, jeżeli to takie nieopłacalne to zawsze możesz zacząć od samochodu i nie musi być to Tesla tylko jakaś mniejsza benzyna lub coś na LPG.

JTKirk
25-12-2015, 10:47
Myjk, niechętnie, ale muszę się zgodzić z niektórymi wpisami wyżej...

przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli...

gdyby naprawdę zależało ci tak na tej ekologi, to zrobiłbyś wszystko, , żeby samemu truć mniej (nawet jeśliby oznaczało to większe koszty!)
a tak, trąci to hipokryzją....jak by na to nie patrzeć...

trochę dystansu życzę...

Myjk
25-12-2015, 11:19
A wycenę robiłeś pod opłacalność zakupu dla siebie Tesli, jeżeli tak dla czego nadal jeździsz dieslem i trujesz nadal ludzi nie wspominając o śmieciuchu.
Piszesz że stary dom masz lepiej docieplony niż niektóre nowe, a tam nie zamontujesz pompki ciepła aby mniej truć środowisko, jakby ci naprawdę tak zależało na środowisku to byś zamontował piec na ekogroszek, ale lepiej najeżdżać na innych i samemu nic nie robić, jeżeli to takie nieopłacalne to zawsze możesz zacząć od samochodu i nie musi być to Tesla tylko jakaś mniejsza benzyna lub coś na LPG.
Oczywiście, że robiłem wycenę. Tesla jest droższa o 200-300% od analogicznego auta "klasycznego". Podobnie w starym domu koszt inwestycyjny przejścia na inne źródło jest ogromny, albo odbije się na drastycznie wyższych rachunkach miesięcznych. Alternatywne źródła, do "eko"wgla NIE SĄ 200-300% droższe przy inwestycji i nie są droższe przy utrzymaniu (wręcz są TAŃSZE). Dlatego te twoje porównania są wyciągnięte spod choinki. Ba, jak się uwzględni wszystkie elementy systemu węglowego, to wyjdzie że system oparty na "eko"węglu jest DROŻSZY niż alternatywne źródła. Dlatego nich mi ktoś w końcu z łaski swojej, z watahy "eko"węglowców, wyceni automatyczny podajnik i choć jakiś podstawowy filtr na komin wraz z jego eksploatacją. To pozwoli realnie ocenić koszt systemu.


Myjk, niechętnie, ale muszę się zgodzić z niektórymi wpisami wyżej...

przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli...

gdyby naprawdę zależało ci tak na tej ekologi, to zrobiłbyś wszystko, , żeby samemu truć mniej (nawet jeśliby oznaczało to większe koszty!)
a tak, trąci to hipokryzją....jak by na to nie patrzeć...

trochę dystansu życzę...
Weź tylko pod uwagę, że od zawsze piszę o tym, aby poprawę zacząć PRZEDE WSZYSTKIM od NOWYCH domów gdzie jest sens ekonomiczny o to walczyć. Tutaj jest notorycznie odnoszenie się do starych domów (głównie mojego), co ma za zadanie tylko i wyłącznie rozmyć temat wątku.

kulibob
25-12-2015, 11:55
Wycena taka jest potrzebna...
Do czego potrzebna?? Bez obsługowego węgla nie będzie. Jak ktoś bierze węgiel to chyba jest świadomy że musi przy tym robić a na złotówki tego nie przeliczysz. Jeden powie że nic bo robi to dla siebie a drugi policzy 50zł za godzinę. Nie rozumiem tej gatki o ekologi kiedyś wszyscy palili węglem i palili od kija węglą i jakoś nie było płaczu że smog itp.
Eko bzdury mnie nie interesują jedynie czynnik ekonomiczny. A on jest trudny do oszacowania. PC tańsze w eksploatacji droższe w inwestycji. Zaraz zacznie się gadanie że komin i kotłownia. Komin nie zrekompensuje różnicy w koszcie inwestycji tym bardziej że jest częścią wentylacji. Teraz do opłacalności trzeba by włączyć czy WM czy WG a może jeszcze GWC (GGWC). Powiecie że kotłownia kosztuje. Ale kotłownia to nie tylko kotłownia u mnie to jeszcze, zmiękczacz, przetwornica z akumulatorem, częściowy magazyn opału myślałem jeszcze o agregacie prądotwórczym. Na kotłowni ustawiony jeszcze regał na mniej używane rzeczy. Jak policzyć że kocioł (kotłownia) jest w pewnym sensie grzejnikiem dla garażu. Powiedz mi jak to policzyć bo nie można przyjąć tutaj ze 1000czy 2000 za m2. Od kosztu m2 trzeba jakoś odliczyć wszystko co tam stoi a nie ma związku z kotłem. A co z przetwornicą skoro podtrzymuje nie tylko kocioł??
Jak zlikwiduję eko groch i wstawię PC to wtedy jak to liczyć?? Każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie a nie mieć podejście że nie i ch...

Myjk
25-12-2015, 12:38
Do czego potrzebna??
Przecież było napisane do czego potrzebna -- wróć i przeczytaj.


Bez obsługowego węgla nie będzie. Jak ktoś bierze węgiel to chyba jest świadomy że musi przy tym robić a na złotówki tego nie przeliczysz. Jeden powie że nic bo robi to dla siebie a drugi policzy 50zł za godzinę.
Dlatego właśnie po raz enty proszę o wycenę systemu mechanicznego który nie zwraca uwagi na indywidualne "preferencje" użytkownika, nie tłumaczy ćwiczenia bicepsa przy okazji etc. Wykonuje mechaniczną pracę taką, jak dla innych systemów gaz/prąd wykonują pracę urządzenia mechaniczne w elektrowni czy gazowni, co ostatecznie przekłada się na wyższą cenę 1kWh tej energii. Podobnie jest z aspektem "ekologicznym" tj. wpływu na ludzi. Te dwa elementy stoją w bezpośrednim związku z kosztami. I problem polega na tym, że "eko"węglowcy przy instalacji NIE BIORĄ tych elementów pod uwagę, ignorują je, podobnie jak część ignoruje konieczność przeznaczenia metrażu na kotłownię, metrażu na skład opału, czy konieczności postawienia komina spalinowego. Jednocześnie przy innych źródłach ignorują, że te koszty są już wliczone i podają ceny z wliczoną już obsługą czy ochroną ludzi przed związkami toksycznymi.


Nie rozumiem tej gatki o ekologi kiedyś wszyscy palili węglem i palili od kija węglą i jakoś nie było płaczu że smog itp.
Spójrz sobie na ilość ludności -- tam znajdziesz odpowiedź dlaczego kiedyś nie było "płaczu".


Eko bzdury mnie nie interesują jedynie czynnik ekonomiczny. A on jest trudny do oszacowania.
Jest bardzo łatwy do oszacowania, wystarczy to rzetelnie policzyć. Na co ze strony obrońców "eko"węgla na próżno czekać.


PC tańsze w eksploatacji droższe w inwestycji. Zaraz zacznie się gadanie że komin i kotłownia. Komin nie zrekompensuje różnicy w koszcie inwestycji tym bardziej że jest częścią wentylacji. Teraz do opłacalności trzeba by włączyć czy WM czy WG a może jeszcze GWC (GGWC). Powiecie że kotłownia kosztuje. Ale kotłownia to nie tylko kotłownia u mnie to jeszcze, zmiękczacz, przetwornica z akumulatorem, częściowy magazyn opału myślałem jeszcze o agregacie prądotwórczym. Na kotłowni ustawiony jeszcze regał na mniej używane rzeczy. Jak policzyć że kocioł (kotłownia) jest w pewnym sensie grzejnikiem dla garażu. Powiedz mi jak to policzyć bo nie można przyjąć tutaj ze 1000czy 2000 za m2. Od kosztu m2 trzeba jakoś odliczyć wszystko co tam stoi a nie ma związku z kotłem. A co z przetwornicą skoro podtrzymuje nie tylko kocioł??
Jak zlikwiduję eko groch i wstawię PC to wtedy jak to liczyć?? Każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie a nie mieć podejście że nie i ch...
Więc próbujemy liczyć, tylko niestety notorycznie brakuje danych. Nie tylko tych podstawowych typu OZC, ale także tych o które bezskutecznie się upominam od jakiegoś czasu.

Maher
25-12-2015, 13:56
Weź tylko pod uwagę, że od zawsze piszę o tym, aby poprawę zacząć PRZEDE WSZYSTKIM od NOWYCH domów gdzie jest sens ekonomiczny o to walczyć. Tutaj jest notorycznie odnoszenie się do starych domów (głównie mojego), co ma za zadanie tylko i wyłącznie rozmyć temat wątku.

Może do tematu powinno się dopisać NOWYCH DOMÓW z ogrzewaniem podłogowym 100% z super ociepleniem i rekuperatorem bo jak ktoś nie ma tych systemów to pompa się już nie opłaca. Może w wyliczeniach to też trzeba doliczyć do kosztów pompy ciepła bo nie każdego stać na te systemy lub nie ma czasu aby zrobić to sam, a jak doliczy robociznę to okaże się że ogrzewanie węglem ma nie jak w moim przypadku 25lat tylko jeszcze więcej.

Arturo72
25-12-2015, 14:12
Może do tematu powinno się dopisać NOWYCH DOMÓW z ogrzewaniem podłogowym 100% z super ociepleniem i rekuperatorem bo jak ktoś nie ma tych systemów to pompa się już nie opłaca.
Czemu po raz któryś piszesz bzdury na patyku ?
Warunkiem jest jedynie ogrzewanie podłogowę ale chyba nikt rozsądny w nowych domach nie robi grzejników ściennych ?
Izolacja,wentylacja nie ma żadnego znaczenia Maher,zrozum to wreszcie i nie pisz bzdur !!

Po raz kolejny jak dla przedszkolaka,który nie potrafi liczyć:
Dom 150m2 SŁABO OCIEPLONY Z WENTYLACJĄ GRAWITACYJNĄ zużycie na ogrzewanie 10000kWh/COP3=3333kWh czyli mniej o 6667kWh.
Dom 150m2 DOBRZE OCIEPLONY Z REKUPERACJĄ zużycie na ogrzewanie 5000kWh/COP3=1666kWh czyli mniej o 3334kWh.
W którym domu pompa ciepła będzie bardziej opłacalna ????


u mnie sama kotłownia kocioł + montaż rurki itp itd 14.500 brutto PC 22.000 brutto
a gdzie komin ?

Ja za SDC 9kW 1~ plus Galmet Maxi płaciłem 23tys. za całość z montażem na 8%vat w czerwcu.

Myjk
25-12-2015, 14:19
Może do tematu powinno się dopisać NOWYCH DOMÓW z ogrzewaniem podłogowym 100% z super ociepleniem i rekuperatorem bo jak ktoś nie ma tych systemów to pompa się już nie opłaca. Może w wyliczeniach to też trzeba doliczyć do kosztów pompy ciepła bo nie każdego stać na te systemy lub nie ma czasu aby zrobić to sam, a jak doliczy robociznę to okaże się że ogrzewanie węglem ma nie jak w moim przypadku 25lat tylko jeszcze więcej.
No właśnie o tym się między innymi pisze, aby myśleć i liczyć przed budową, na etapie projektu. Ale jak ktoś się budzi z ręką w nocniku, to potem ma pretensję do wszystkich, tylko nie do siebie. Więc siedzi i powiela bzdury o zwrocie inwestycyjnym na poziomie 25 lat, bo PC sobie znalazł za 60-80 tys. zł skoro można to zrobić za 18-25 tys. zł tylko palcem pokazując, bo zrobił kosztowną WG choć mógł w jej cenie zrobić dużo bardziej komfortową WM z odzyskiem ciepła, bo mógł mieć czystą pralnię a nie syfiastą kotłownie pod "eko"piec ziejący ogniem którą raz w tygodniu trzeba dokładnie sprzątać, zaadaptowaną z braku laku na pralnię, itd. I nie, nie trzeba robić super ocieplenia do PC, wystarczy zwykłe, przeciętne ocieplenie. WM też nie jest konieczna, ale wskazana, bo daje znaczne plusy. Dobre ocieplenie można zrobić owszem, jak się chce grzać prądem, ale wtedy przekazuje się nań kasę z niższych kosztów inwestycyjnych. I tak widać, można tłumaczyć do usranej śmierci, a niektórzy i tak tego nie pojmą.

Podliczysz w końcu mechaniczny system "bezobsługowy" i system wyłapywania toksyn trujących dla ludzi, czy znowu zignorujesz te elementy i nadal będziesz podążać w opary absurdu odnosząc się analogią do pojazdów elektrycznych 200-300% droższych niż klasyczne auta, chowając się za tak zwaną "ekologią" porównując do swojego nowego domu stare domy, bez patrzenia na aspekt ekonomiczny rozwiązań alternatywnych?

Arturo72
25-12-2015, 14:55
Eko bzdury mnie nie interesują jedynie czynnik ekonomiczny. A on jest trudny do oszacowania. PC tańsze w eksploatacji droższe w inwestycji. Zaraz zacznie się gadanie że komin i kotłownia. Komin nie zrekompensuje różnicy w koszcie inwestycji tym bardziej że jest częścią wentylacji. Teraz do opłacalności trzeba by włączyć czy WM czy WG a może jeszcze GWC (GGWC).
Poczytaj ponizsze i przyjmij to w końcu do świadomości:

No właśnie o tym się między innymi pisze, aby myśleć i liczyć przed budową, na etapie projektu. Ale jak ktoś się budzi z ręką w nocniku, to potem ma pretensję do wszystkich, tylko nie do siebie. Więc siedzi i powiela bzdury o zwrocie inwestycyjnym na poziomie 25 lat, bo PC sobie znalazł za 60-80 tys. zł skoro można to zrobić za 18-25 tys. zł tylko palcem pokazując, bo zrobił kosztowną WG choć mógł w jej cenie zrobić dużo bardziej komfortową WM z odzyskiem ciepła, bo mógł mieć czystą pralnię a nie syfiastą kotłownie pod "eko"piec ziejący ogniem którą raz w tygodniu trzeba dokładnie sprzątać, zaadaptowaną z braku laku na pralnię, itd.

kulibob
25-12-2015, 15:39
Poczytaj poniższe i przyjmij to w końcu do świadomości:
Rozumiem atak pod moim adresem.
WM nigdy nie zrobisz w cenie WG. U mnie kominy spalinowy i WG wyszły ok 8000 nie wiem jak rozdzielić te koszty ile to na spaliny ile na wentylacje.
U mnie zrobienie samoróbka WM nawiewnej wentylator EC + GGWC z sterowaniem do tego kanały wywiewne tak na przyszłość wyjdzie ok 6000-7000. żeby było to pełne potrzeba jeszcze drugiego wentyla i wymiennika czyli z 2000-3000. Czyli samoróbka wentylacji z GGWC to ok 8000-10000. Weź pod uwagę że to samoróbka a kominy robił mi ktoś materiałem. jeśli WM +GGWC miałbym też dać firmie do robienie to wyszłoby pewnie z 30k.
Kotłowni też nie możesz liczyć jako 100% kosztów ogrzewania jeśli kotłownia też pełni inne funkcje.
A co do PC to firmy faktycznie wyceniały to za ok 60-80k PC + podłoga +Wod-kan. Dobrej samoróbka nie zrobisz za 20-25k ze wszystkim

Arturo powiedz mi do czego Ty zmierzasz w tym wątku do jałowej wojenki a nie edukacji ludzi. Sam parę rzeczy spieprzyłem ale odwróciłem to tak że jeszcze mam wybór w przyszłości po części dzięki Tobie. Chociaż COP1 uważam za chory w sporej części domów.

Arturo72
25-12-2015, 15:46
Rozumiem atak pod moim adresem.

Nie pod twoim adresem i nie rozumiesz tego co Myjk pisał a co zacytowałem,że przed budową ale też przed wyborem projektu myśli się o całosci budowy a nie tylko o kominie,czy go miec czy nie miec.
Przykład na drobnostkę a takich drobnostek jest dużo.
Jaki wyszedł Ci koszt 1m2 ściany z jakim U i ile masz m2 ścian zewnętrznych ?

A czemu nie sprawisz sobie zamiast GGWC rekuperatora za np.4tys.zł i do tego kanały z 1,5tys.zł ?
Lubisz przepłacać ?

Jakie masz obciążenie cieplne domu ?

Ja za SDC 9kW 1~ plus Galmet Maxi płaciłem 23tys. za całość z montażem na 8%vat w czerwcu. Jeśli u Ciebie montaż ok. 1tys. to moim zdaniem cena dobra.
Lubisz przepłacać ?

parys01
25-12-2015, 15:47
Myjk i artur musicie mieć nieźle pod sufitem nawalone, żeby nawet w święta pilnować wątku. Brak słów dla takich desperatów.

Myjk
25-12-2015, 16:04
Rozumiem atak pod moim adresem.
WM nigdy nie zrobisz w cenie WG. U mnie kominy spalinowy i WG wyszły ok 8000 nie wiem jak rozdzielić te koszty ile to na spaliny ile na wentylacje.
U mnie zrobienie samoróbka WM nawiewnej wentylator EC + GGWC z sterowaniem do tego kanały wywiewne tak na przyszłość wyjdzie ok 6000-7000. żeby było to pełne potrzeba jeszcze drugiego wentyla i wymiennika czyli z 2000-3000. Czyli samoróbka wentylacji z GGWC to ok 8000-10000. Weź pod uwagę że to samoróbka a kominy robił mi ktoś materiałem. jeśli WM +GGWC miałbym też dać firmie do robienie to wyszłoby pewnie z 30k.
O matko, a po co Ci GGWC? Odejmij to "rozwiązanie", bo to wyrzucanie kasy w błoto na rzecz samej WM, i policz ponownie. Okaże się, że można zrobić to taniej niż WG uzyskując jednocześnie nieporównywalny komfort. Poza tym nawet Kaszpir007 zrobił sam WM i to też nie dlatego że chciał, ale że musiał (bo mu WG spieprzyli). :P Poważnie, nie lepiej raz a dobrze?


Kotłowni też nie możesz liczyć jako 100% kosztów ogrzewania jeśli kotłownia też pełni inne funkcje.
A co do PC to firmy faktycznie wyceniały to za ok 60-80k PC + podłoga +Wod-kan. Dobrej samoróbka nie zrobisz za 20-25k ze wszystkim
Na jaką pompę, która firma tak wyceniła, możesz podesłać taką wycenę? Chętnie uderzę i zapytam skąd takie a nie inne koszty. Bo ja też dostałem takie wyceny, ale po pierwsze były to koszty PC z odwiertami, w tym była policzona cała instalacja z podłogówką. Maher miał podesłać podobną wycenę, ale coś się (standardowo) nie doczekałem, za to okazało się, że podawał wycenę dla PC gruntowej z otwartym źródłem głębinowym (najdroższym z możliwych i wcale nie najlepszych, bo się nauczył, że jak w powietrzu minusowa temperatura, to PC PW nic nie zagrzeje).

Poza tym, aby porównanie miało sens, poproszę o wycenę podajnika, i filtra na komin, wraz z kosztami utrzymania -- w celu zrównania kosztów obsługi i wyeliminowania choć jednego elementu -- pyłów zawieszonych z emisji komina.


Arturo powiedz mi do czego Ty zmierzasz w tym wątku do jałowej wojenki a nie edukacji ludzi. Sam parę rzeczy spieprzyłem ale odwróciłem to tak że jeszcze mam wybór w przyszłości po części dzięki Tobie. Chociaż COP1 uważam za chory w sporej części domów.
Wojenkę prowadzą ludzie, którym nie w smak jest wykazywanie faktycznych kosztów "eko"węgla. Dlatego jak wyliczyć koszty obecnych domów gdzie wychodzą niższe koszty roczne, to się zaczyna wjeżdżanie na temat kosztów inwestycyjnych i podawanie cen z czapy. Ergo, to "eko"węglarze robią tutaj największą zadymę a potem jeszcze udają poszkodowanych. Dlatego między innymi zacząłem tutaj pisać po dwóch latach czytania, bo już mnie szlag trafiał jak się to czytało.


Myjk i artur musicie mieć nieźle pod sufitem nawalone, żeby nawet w święta pilnować wątku. Brak słów dla takich desperatów.
kulibob, pytałeś o wojenkę? To masz idealny przykład. ZERO treści, ZERO argumentów, tylko przytyk.

kulibob
25-12-2015, 17:52
.

GGWC już prawie zrobione rury Do WM już też prawie rozprowadzone. Robię tylko nawiew z z zewnątrz lub rzez GGWC zależne od pogody. lepsze to niż nawiewniki. Kupienie dobrego reku raczej mija się z celem prędzej rozbebeszę jakąś lune i dołożę drugi wentyl EC ale to w momencie gdy mój miks WM +WG się nie sprawdzi.

Twojej potrzeby wyceny podajnika i filtrów nie rozumiem. Poco to komu??? Strasz się porównać zupełnie różne systemy grzewcze.
Załóż sobie zapotrzebowanie na 10000kwh/y i policz ile za PC i ile za groch. Koszty inwestycji PC raczej sprawa prosta. Kocioł gorzej. Bo czy 100% komina i 100% kotłowni możesz wziąć do wyliczeń. Komin może mieć wentylacje a w kotłowni można mieć inne rzeczy. Prawda jest taka wegiel kopci i kopcić będzie. Poco ta krucjata, to architektów i projektantów trzeba by gnoić.

Z innej beczki jak filtry radzą sobie z syfem i smrodem z komina bo jednego syfiarza mam w okolicy. Wielu pali węglem a jeden syfi i jak to wyjaśnić??

A co do wycen to nie chce tutaj podawać swoich i innych danych ale mogę coś tam powycinać.

kulibob
25-12-2015, 18:18
Powalałem sporo tego.
jakaś gruntowa
341373

341374

341376

Druga

341375

kulibob
25-12-2015, 18:19
Trzecia gruntowa
341377

Coś powietrznych nie mogę znaleźć ale jeszcze poszperam

Maher
25-12-2015, 18:33
Czemu po raz któryś piszesz bzdury na patyku ?
Warunkiem jest jedynie ogrzewanie podłogowę ale chyba nikt rozsądny w nowych domach nie robi grzejników ściennych ?



To może zaczniesz naganianie na sprzedaż pompek właśnie od naganiania na 100% ogrzewania podłogowego (chyba że już to robisz), im więcej ludzi to zrobi tym może będziesz miał więcej klientów, oczywiście inwestorów nie możesz nazywać głupkami bo ci uciekną do konkurencji. Ja znam sporo znajomych
którzy robią lub robili w ostatnim czasie ogrzewanie mieszane i rozmawiałem o tym z nimi i nie nazywałem ich głupkami i przez to się z nimi nadal przyjaźnie, a tobie zostało już tylko forum.

kulibob
25-12-2015, 18:47
Powietrzna
341378

Druga powietrzna
Nawiązując do rozmowy w czasie spotkania poniżej wycena powietrznej pompy ciepła i kolektorów (ceny z 8% Vat).

- pompa split13kW - 21.535,00 pln
http://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla-powietrzewoda-do-co-cwu-chlodzenia/pompa-ciepla-powietrzewoda-pcco-split-13-kw.html

- zasobnik CWU300L - 2.865,00 pln
http://www.hewalex.pl/oferta/podgrzewacze-hewalex-okc-podgrzewanie-cwu/podgrzewacz-okc300ntrhp.html

- zadaszenie jednostki zewnętrznej - 778,00 pln
http://www.hewalex.pl/oferta/wyposazenie-dodatkowe-pomp-ciepla-do-co/zadaszenie-pompy-ciepla-pcco.html

- stojak jednostki zewnętrznej - 335,00 pln
http://www.hewalex.pl/oferta/wyposazenie-dodatkowe-pomp-ciepla-do-co/konstrukcja-uniwersalna-pcco-1.html

- rury zewn/wewn/4mb - 368,00 pln
http://www.hewalex.pl/oferta/wyposazenie-dodatkowe-pomp-ciepla-do-co/zestaw-przylaczeniowy-pcco-1-4m.html

- chłodnik za napełnienie - 700,00 pln
- Montaż - 3.500,00 pln
- materiały pomocnicze ok. - 2.000,00 pln

Myjk
25-12-2015, 20:39
GGWC już prawie zrobione rury Do WM już też prawie rozprowadzone. Robię tylko nawiew z z zewnątrz lub rzez GGWC zależne od pogody. lepsze to niż nawiewniki. Kupienie dobrego reku raczej mija się z celem prędzej rozbebeszę jakąś lune i dołożę drugi wentyl EC ale to w momencie gdy mój miks WM +WG się nie sprawdzi.

Twojej potrzeby wyceny podajnika i filtrów nie rozumiem. Poco to komu??? Strasz się porównać zupełnie różne systemy grzewcze.
Załóż sobie zapotrzebowanie na 10000kwh/y i policz ile za PC i ile za groch. Koszty inwestycji PC raczej sprawa prosta. Kocioł gorzej. Bo czy 100% komina i 100% kotłowni możesz wziąć do wyliczeń. Komin może mieć wentylacje a w kotłowni można mieć inne rzeczy. Prawda jest taka wegiel kopci i kopcić będzie. Poco ta krucjata, to architektów i projektantów trzeba by gnoić.

Z innej beczki jak filtry radzą sobie z syfem i smrodem z komina bo jednego syfiarza mam w okolicy. Wielu pali węglem a jeden syfi i jak to wyjaśnić??

A co do wycen to nie chce tutaj podawać swoich i innych danych ale mogę coś tam powycinać.

Staram się ustalić FAKTYCZNY koszt inwestycyjny dwóch systemów grzewczych. Po to, żeby nie robić mniej świadomym inwestorom wody z mózgu, że "eko"węgiel to ekonomiczne, praktycznie bezobsługowe i praktycznie czyste ogrzewanie a inne systemy to puszczają inwestora w skarpetkach. Nie każdy ma czas siedzieć i czytać forum przez lata -- choć ja tak właśnie przygotowywałem się do budowy, czytając forum oraz przewalając dziesiątki DB. Na początku chciałem mieć koniecznie kominek i "eko"piec bo też byłem święcie przekonany, że to Cudy nad Wisłą i dwa klucze do taniego ogrzewania. Po lekturze for, analizach, liczeniu, nie będę miał ani kominka, ale przede wszystkim "eko"pieca -- bo mi wyszło, że to kosztowne, nieekonomiczne i ograniczone (w sensie potrafi tylko grzać), do tego trujące ("w gratisie") rozwiązanie. Dlatego mój dom nie będzie miał kominów, nie będzie miał WG (bo to strata kasy nie tylko przy inwestycji, ale także przy użytkowaniu domu, do tego brak komfortu), oraz kalafiorów (też brak komfortu). Dlatego w wycenie porównawczej należy uwzględniać wszystkie koszty. "Krucjata" jak to pieszczotliwie nazywasz, ma większy sens właśnie w kierunku inwestorów, bo to oni podejmują decyzje, to ich pieniądze i ich ew. późniejsza praca -- architekci i projektanci niewiele do tego nie mają.

Arturo72
25-12-2015, 22:59
To może zaczniesz naganianie na sprzedaż pompek właśnie od naganiania na 100% ogrzewania podłogowego (chyba że już to robisz), im więcej ludzi to zrobi tym może będziesz miał więcej klientów, oczywiście inwestorów nie możesz nazywać głupkami bo ci uciekną do konkurencji. Ja znam sporo znajomych
którzy robią lub robili w ostatnim czasie ogrzewanie mieszane i rozmawiałem o tym z nimi i nie nazywałem ich głupkami i przez to się z nimi nadal przyjaźnie, a tobie zostało już tylko forum.
No to patrz jak naganiam na podlogowke ;-)
Instalacja z grzejnikami sciennymi to głupota a instalacja mieszana to podwójna głupota :-)

Na FBD jest taki gostek,oczywiście który ma w domu węgiel zwany eko i oczywiście instalację mieszaną który twierdził ze nie dał podlogowki w sypialniach bo nie chciał tam kafli :D
O czym to świadczy ? A o totalnym zacofaniu takich inwestorów. Między innymi w tym wątku prostowanie są tego typu bzdury.

parys01
25-12-2015, 23:58
Patrz ilu głupich w kraju kupuje grzejniki. Normalnie idioci,tylko ty mądry.
Oprócz podłogówki, wentylacji mechanicznej, drugiej taryfy i sporej kasy na ocieplenie to jeszcze czego trzeba się wyrzec? Normalnie pompa jest uniwersalna i dla wszystkich.

link2jack
26-12-2015, 06:36
Oprócz podłogówki, wentylacji mechanicznej, drugiej taryfy i sporej kasy na ocieplenie to jeszcze czego trzeba się wyrzec? Normalnie pompa jest uniwersalna i dla wszystkich. Widze, ze oprocz tego ze nie potrafisz czytac ze zrozumieniem to jeszcze nie potrfisz wyrazac swoich mysli.

kulibob
26-12-2015, 07:18
Staram się ustalić FAKTYCZNY koszt inwestycyjny dwóch systemów grzewczych.
Dążenie do takiej wyceny automatycznie skreśla eko groch. A ocena dwóch systemów powinna być obiektywna.


No to patrz jak naganiam na podlogowke ;-)
Instalacja z grzejnikami sciennymi to głupota a instalacja mieszana to podwójna głupota :-)

Na FBD jest taki gostek,oczywiście który ma w domu węgiel zwany eko i oczywiście instalację mieszaną który twierdził ze nie dał podlogowki w sypialniach bo nie chciał tam kafli :D
O czym to świadczy ? A o totalnym zacofaniu takich inwestorów. Między innymi w tym wątku prostowanie są tego typu bzdury.

Ja do niedawna sam chciałem mięć grzejniki na górze i sam myślałem że pod podłogówkę daje się same płytki.
Gdybym wcześniej się obudził też miąłbym PC. I dlatego uważam że wina jest po stronie projektantów i architektów.Kupiłem projekt a w projekcie gaz i 10cm styro na ścianie 8 na podłodze i 20 na dachu. Zwiększyłem ocieplenie a że gazu nie mam to wziąłem groch bo co innego:) ( przyznaje się do błędu). Projekt powinien zawierać różne warianty ogrzewania i wentylacji. A jeśli nie zawiera to przy adaptacji powinien architekt cię wyedukować.
Parę błędów poprawiłem dzięki Wam i bez bólu będę mógł przejść na PC. Co do WM. Mając już WG mogłem tylko rozprowadzić rury jakbym chciał zmienić. GGWC mam bo jakoś nawiewników nie mogę przeżyć w drogich oknach a GGWC trochę grzeje i trochę chłodzi przynajmniej w teorii:)
Osobiście uważam że OZC to pieniądze w błoto jedyne co muszę znać to zapotrzebowanie na moc a to da ciepłowłaściwe.pl
Z chęcią bym przeczytał tutaj jakiś konstruktywny artykuł z obiektywną oceną a nie tylko że węgiel syf albo że pompa to magiczna puszka. Wiem że dla niektórych te przepychanki to chyba rozrywka. PC ma zalety i eko groch też ma kilka.
PS. Jaka chcesz pomóc to pomóż mi z tym: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244496-Wentylacja-nieogrzewanego-gara%C5%BCu-GWC

JTKirk
26-12-2015, 11:29
Osobiście uważam że OZC to pieniądze w błoto jedyne co muszę znać to zapotrzebowanie na moc a to da ciepłowłaściwe.pl


nic bardziej błędnego...

Myjk
26-12-2015, 17:46
Dążenie do takiej wyceny automatycznie skreśla eko groch. A ocena dwóch systemów powinna być obiektywna.
Aha, znaczy jak wycena skreśla groch, to już nie jest obiektywna... :D To dlatego tutaj się zapierają rękamy i nogammy aby nie brać wszystkich kosztów inwestycyjnych i kosztów obsługi pod uwagę... :P Ale ja bym jednak nalegał, bo dopiero wtedy wycena będzie rzetelna i obiektywna.


Ja do niedawna sam chciałem mięć grzejniki na górze i sam myślałem że pod podłogówkę daje się same płytki.
Gdybym wcześniej się obudził też miąłbym PC. I dlatego uważam że wina jest po stronie projektantów i architektów.Kupiłem projekt a w projekcie gaz i 10cm styro na ścianie 8 na podłodze i 20 na dachu. Zwiększyłem ocieplenie a że gazu nie mam to wziąłem groch bo co innego:) ( przyznaje się do błędu). Projekt powinien zawierać różne warianty ogrzewania i wentylacji. A jeśli nie zawiera to przy adaptacji powinien architekt cię wyedukować.
Parę błędów poprawiłem dzięki Wam i bez bólu będę mógł przejść na PC. Co do WM. Mając już WG mogłem tylko rozprowadzić rury jakbym chciał zmienić. GGWC mam bo jakoś nawiewników nie mogę przeżyć w drogich oknach a GGWC trochę grzeje i trochę chłodzi przynajmniej w teorii:)
Osobiście uważam że OZC to pieniądze w błoto jedyne co muszę znać to zapotrzebowanie na moc a to da ciepłowłaściwe.pl
Z chęcią bym przeczytał tutaj jakiś konstruktywny artykuł z obiektywną oceną a nie tylko że węgiel syf albo że pompa to magiczna puszka. Wiem że dla niektórych te przepychanki to chyba rozrywka. PC ma zalety i eko groch też ma kilka.
PS. Jaka chcesz pomóc to pomóż mi z tym: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244496-Wentylacja-nieogrzewanego-gara%C5%BCu-GWC
Zgadzam się, że brak węgla w gotowych projektach powinien być JUŻ w standardzie, nie zgadzam się, że to do architektów tudzież projektantów trzeba głównie uderzać -- bo ostateczne zdanie ma i tak inwestor. Zresztą ustalmy i popatrzmy przez pryzmat forum -- jaki my tu mamy wpływ na projektantów tudzież architektów? Żaden. Tylko ustawy rządowe mogą takie coś wymusić -- dlatego w wątku o zakazie palenia węglem w domach jest notorycznie podnoszony argument, aby tego ZABRONIĆ przede wszystkim w nowych domach. OZC jest niezbędne i są to jedne z lepiej zainwestowanych pieniędzy przy budowie nowego domu. cieplowlasciwe to tylko mniej lub bardziej dokładny kalkulator orientacyjny.

kulibob
26-12-2015, 18:20
Aha, znaczy jak wycena skreśla groch, to już nie jest obiektywna... :D To dlatego tutaj się zapierają rękamy i nogammy aby nie brać wszystkich kosztów inwestycyjnych i kosztów obsługi pod uwagę... :P Ale ja bym jednak nalegał, bo dopiero wtedy wycena będzie rzetelna i obiektywna.


Równie dobrze można by spojrzeć na to na to globalnie jak mocno PC, COP 1 przeciąża nasze elektrownie. Oczywiście to paranoja.

Porównanie ma sens gdyby rozpatrywać teoretycznie 2 identyczne domy:
-Budowane od podstaw
-modernizowane
-są też takie przypadki jak moje trochę za późno pomyślałem i musiałem wybrać mniejsze zło, jednocześnie myśleć o późniejszym upgradzie
Na koszt załadunku i czyszczenia musi sobie odpowiedzieć każdy sam, a że ludzie są różni to nie możesz ich mierzyć swoja miarą.

Odpowie mi ktoś na pytanie jak filtry z reku powiedzmy EU3 radzą sobie z syfem i smrodem z komina??

marcus312
26-12-2015, 20:43
. cieplowlasciwe to tylko mniej lub bardziej dokładny kalkulator orientacyjny.
Słusznie sprawdz np izolacje dachu z izolacja stropu nad parterem wpisz np izolacja dachu 30cm wełna a izolacja najwyzszego stropu np zuzel 15cm potem zamien izolacja najwyzszego stropu 30cm wełna i dach daj np 1cm wełna wyjdzie raz dom energoszczedny a raz energochlonny to jak wkoncu dach nie potrzebny wystarczy dobrze zaizolowac strop no i gdzie te ciepło ucieknie jezeli go strop pusci to musi dach zatrzymac jak ma dobra izolacje ;)

karoka65
26-12-2015, 21:48
Widać "brać" węglowa siedzi spokojnie w cieplutkich domkach i gości się z rodzinką a "brać " pompowa musi pracować na forum nawet w święta, hehe
Panowie pseudo ekolodzy święta są :)

Liwko
26-12-2015, 22:42
Widać "brać" węglowa ....

Brać węglowa... Dlaczego sprzedawco węgla nie napisałeś od razu brać po podstawówce albo najwyżej po zawodówce? Ktoś kto ma choć trochę oleju w głowie nigdy sobie takiego szajsu w nowym domu nie zamontuje. No ale nie wszyscy mają choćby średnie wykształcenie...

parys01
26-12-2015, 22:56
Bo każdy normalny siedzi z rodziną, a naganiacze i frustraci siedzą i piszą na forum. Smutne. Rodziny nie mają?

fotohobby
26-12-2015, 23:08
Bo każdy normalny siedzi z rodziną, a naganiacze i frustraci siedzą i piszą na forum. Smutne. Rodziny nie mają?

Napisał ten, co na Forum jest od listopada, ale 50% postów napisał w trzy, świąteczne dni....
:lol:

kulibob
27-12-2015, 06:58
Brać węglowa... Dlaczego sprzedawco węgla nie napisałeś od razu brać po podstawówce albo najwyżej po zawodówce? Ktoś kto ma choć trochę oleju w głowie nigdy sobie takiego szajsu w nowym domu nie zamontuje. No ale nie wszyscy mają choćby średnie wykształcenie...
Co ma wykształcenie do tego??

Liwko
27-12-2015, 07:37
Co ma wykształcenie do tego??

A no chyba ma.
Na moim osiedlu wybudowało się kilkanaście domów. W większości są ogrzewane gazem i pompami ciepła. Właściciele tych domów to w większości inteligencja. Tylko jeden będzie ogrzewany węglem. Koleś skończył zaledwie podstawówkę, a niedawno wyszedł z pierdla za handel prochami. Kasa mu się skończyła i nawet NIE OCIEPLA DOMU! Debil? Tak, twierdzę że to debil.

jedrek188
27-12-2015, 08:13
A no chyba ma.
Na moim osiedlu wybudowało się kilkanaście domów. W większości są ogrzewane gazem i pompami ciepła. Właściciele tych domów to w większości inteligencja. Tylko jeden będzie ogrzewany węglem. Koleś skończył zaledwie podstawówkę, a niedawno wyszedł z pierdla za handel prochami. Kasa mu się skończyła i nawet NIE OCIEPLA DOMU! Debil? Tak, twierdzę że to debil.

Tak,tak,a świstak siedzi i zawija w sreberka,takie tanie historyjki to możesz swoim dzieciom opowiadać :popcorn:kryminalista,diler i przy okazji sąsiad liwko,gimbaza z ciebie wylazi..:jawdrop:

Liwko
27-12-2015, 08:46
Tak wyglądają fakty. Kto ma rozum, ten do nowego domu węgla nie pakuje.

strusp
27-12-2015, 09:01
Ta dyskusja straci sens już za 371dni.
W WT2017 niemal nie będzie możliwości zamontowania kotła węglowego, bo się dom nie zmieści w wymaganiach.
Uff!

jedrek188
27-12-2015, 09:12
I w tym momencie można zamknąć watek ...

asolt
27-12-2015, 09:32
Ta dyskusja straci sens już za 371dni.
W WT2017 niemal nie będzie możliwości zamontowania kotła węglowego, bo się dom nie zmieści w wymaganiach.
Uff!

Jezeli sie nie zmienią wsp. nakładu to praktycznie nic sie nie zmieni, nowe WT powinny za to wyeliminowac wentylację grawitacyjną, ale niestety dalej będzie oszukiwanie i naciaganie wynikow przez architektów aby tylko przepchnąc projekt, uzyskac pozwolenie lub zgłosic budowę i skasowac odpowiednio inwestora. Tu jest problem. Kotły weglowe w nowych domach wraze wzrostem izolacyjnosci i zastosowaniem wm nie będą miały racji bytu a powinna w tym pomóc akcja uswiadamiająca i lokalne lub ogolnopolskie zakazy. Zakazy sformułowane bezwzglednie bez zadnych obejsc, same WT2017 a nawet WT2021 tego nie załatwią.

asolt
27-12-2015, 09:36
A no chyba ma.
Na moim osiedlu wybudowało się kilkanaście domów. W większości są ogrzewane gazem i pompami ciepła. Właściciele tych domów to w większości inteligencja. Tylko jeden będzie ogrzewany węglem. Koleś skończył zaledwie podstawówkę, a niedawno wyszedł z pierdla za handel prochami. Kasa mu się skończyła i nawet NIE OCIEPLA DOMU! Debil? Tak, twierdzę że to debil.

Pakowanie sie gaz tez zbytnio nie swiadczy o inteligencji a przynajmniej o braku dokładnych obliczeniach opłacalnosci ogrzewania gazem w stosumku do czystego prądu w II taryfie.
Oczywiscie ze jest to jakis postęp w stosunku do kotłow na paliwo stałe ale zawsze to dalej spalanie, komin, kominiarz itd.

Liwko
27-12-2015, 09:38
Pakowanie sie gaz tez zbytnio nie swiadczy o inteligencji a przynajmniej o braku dokładnych obliczeniach opłacalnosci ogrzewania gazem w stosumku do czystego prądu w II taryfie.
Oczywiscie ze jest to jakis postęp w stosunku do kotłow na paliwo stałe ale zawsze to dalej spalanie, komin, kominiarz itd.

A może tu nie chodzi o kasę...?

kaszpir007
27-12-2015, 09:52
Tak wyglądają fakty. Kto ma rozum, ten do nowego domu węgla nie pakuje.

To żadne fakty ...

Na "moim" osiedlu domów nowych powstaje około kilkanaście (kilkadziesiąt) rocznie. Buduje je jeden "deweloper" i nie daleko dalej drugi.
Domów sądzę że ponad 100 spokojnie. Domy wybudowane w ciągu 5 lat. Pompę może mają z 2 domy ...

A co do mieszkańców ...

U mnie na początku deweloper zrobił spotkanie integracyjne. Przyszli sąsiedzi , było ognisko , jedzonko i nie tylko ;)
Poznało się sąsiadów , choć oczywiście po kilku latach mieszkania tych sąsiadów zrobiło się spoooro wiecej ...

Wiem że mieszkają u mnie lekarze i sporo nauczycieli .

To że wszyscy mają kotły na ekogroszek nie wynika z ich winy. Naprawdę wielu nie wie że poza węglem i gazem jest coś innego dostępnego.
Nie mają czasu się "doktoryzować" i śledzić internet ...

Widzą że deweloper oferuje im dom dobrze ocieplony w którym jest kocioł to uważają że to jedyne rozwiązanie i najlepsze ..

To jest wina PAŃSTWA , bo dawno powinien być zakaz montażu kotła w nowych domach i to już od kilku lat i wtedy te wszystkie domy miały by pompę ...

U mnie deweloper od chyba roku ? wszystkie domy buduje na płycie fundamentowej , ale ciągle w standardzie jest kocioł i ogrzewanie mieszane , ale po dopłacie 10tys jest wtedy 100% podłógówka i pompa a mimo wszystko chętnych brak ...

Tutaj właśnie gdyby Państwo wprowadził ustawowy zakaz , to wszyscy sprzedawcy projektów domów musieli by projekty z kotłem na węgiel wywalić albo je przerobić na prąd/gaz i nowy inwestor wiedział by już że kocioł na węgiel nie wchodzi w rachubę ...

Dopóki nie będzie zakazu i będzie można legalnie wstawić kocioł do nowego domu , to NIC się nie zmieni ...

Liwko
27-12-2015, 10:21
kaszpir ty normalnie czasami zaczynasz gadać ludzkim językiem. To po świętach ci zostało? :D

JTKirk
27-12-2015, 11:52
Co ma wykształcenie do tego??

z moich doświadczeń - ma i to kolosalne...

1964as
27-12-2015, 13:01
Brać węglowa... Dlaczego sprzedawco węgla nie napisałeś od razu brać po podstawówce albo najwyżej po zawodówce? Ktoś kto ma choć trochę oleju w głowie nigdy sobie takiego szajsu w nowym domu nie zamontuje. No ale nie wszyscy mają choćby średnie wykształcenie...
Się mi znalazł wykształciuch,może zacznij słuchać tych wykształconych wybrańców narodu,tylko słuchaj uważnie ze zrozumieniem,boś człek przeca wykształcony to pewnie coś z tego zrozumieć powinieneś,ja zwykły idiota po zawodówce,ni chuuu chuuu zrozumieć nie mogę jak można pi.......dolić takie farmazony będąc tak wykształconym,a grzeje prądem coś mi chyba od...................bało.Wyszła z ciebie cała inteligencyja.:bash:

Tak wyglądają fakty. Kto ma rozum, ten do nowego domu węgla nie pakuje.
Do lekarza który grzeje śmieciuchem pewnie też nie idziesz,no bo jak mógłbyś pójść lekarza,który jest debilem i pali węglem,a kierownika budowy miałem co miał śmieciucha w domu na szczęście był tylko od wpisów w dzienniku,mało tego ostrzegał mnie że przy prądzie to z torbami pójdę.

z moich doświadczeń - ma i to kolosalne...
Masz pewnie bardzo mało doświadczenia,albo żyjesz w błogiej nieświadomości ilu debili kończy studia bo tatuś ma kasę.;)
Nie spotkałeś nikogo takiego? No to proszę pierwszy lepszy przykład:
(Jest absolwentką Zawodowego Liceum Ekonomicznego i Policealnego Centrum Kształcenia Naukowego w Pile. W 2004 zdała maturę w szczecińskim Centrum Edukacyjnym „Zdroje”, podjęła następnie studia zaoczne z zakresu politologii. W 2007 ukończyła studia licencjackie na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Następnie rozpoczęła studia z zakresu administracji samorządowej[1], które ukończyła w 2011[2].)
Nie pamiętam czy kurwiki miała przed,czy po studiach, bo owies musiała jeść wcześniej:)

kulibob
27-12-2015, 15:25
Przykro mi jestem cepem z mgr :(

Tak wam te kotły przeszkadzają a nie możecie mi powiedzieć jak filtry z reku radzą sobie z syfem kominowym???

JTKirk
27-12-2015, 15:36
Masz pewnie bardzo mało doświadczenia,albo żyjesz w błogiej nieświadomości ilu debili kończy studia bo tatuś ma kasę.;)
Nie spotkałeś nikogo takiego?

ale ja nic takiego nie napisałem....to twoja nadinterpretacja
jest dużo debili na studiach i po studiach też...ale....jakoś mam wrażenie, że odsetek idiotów wśród tych po studiach jest mniejszy, niż wśród tych co do tych studiów w ogóle nie podchodzili

1964as
28-12-2015, 07:07
Tak wam te kotły przeszkadzają a nie możecie mi powiedzieć jak filtry z reku radzą sobie z syfem kominowym???
Nie radzą sobie te oryginalne stosowane w reku przynajmniej te w moim Zehnder ComfoAir to klasa G4,i było czuć fiołki z kominów,dopiero zmiana filtrów i dołożenie na czerpni filtra węglowego załatwiło fiołki na amen.Masz tu linka do klasy filtrów to się trochę douczysz ;).
http://www.pro-vent.pl/klasyfikacja-filtrow-powietrza,0.html

kulibob
28-12-2015, 08:09
Masz tu linka do klasy filtrów to się trochę douczysz ;).
http://www.pro-vent.pl/klasyfikacja-filtrow-powietrza,0.html

Te tabele znam. Ale teoria teorią. Zmieniłeś filtr G4 na jakiej klasy? F7 + węgiel?

tomasziolkowski
28-12-2015, 09:35
No to patrz jak naganiam na podlogowke ;-)
Instalacja z grzejnikami sciennymi to głupota a instalacja mieszana to podwójna głupota :-)

Na FBD jest taki gostek,oczywiście który ma w domu węgiel zwany eko i oczywiście instalację mieszaną który twierdził ze nie dał podlogowki w sypialniach bo nie chciał tam kafli :D
O czym to świadczy ? A o totalnym zacofaniu takich inwestorów. Między innymi w tym wątku prostowanie są tego typu bzdury.

Prądowy Trolu - ale robi tak 99,9 % inwestorów.
O czym to świadczy?
:)
Jak tam po świętach?
Jaki stan licznika? Ile kilowatów zużyliście?
:)

Liwko
28-12-2015, 09:49
... ale robi tak 99,9 % inwestorów.


Bzdura, tylko ci niedouczeni z zabobonami. Tych już jest jednak zdecydowanie mniej.

plusfoto
28-12-2015, 09:50
Prądowy Trolu - ale robi tak 99,9 % inwestorów.
O czym to świadczy?


Dokładnie o tym:


A o totalnym zacofaniu takich inwestorów. Między innymi w tym wątku prostowanie są tego typu bzdury.

O i jeszcze to:


Bzdura, tylko ci niedouczeni z zabobonami. Tych już jest jednak zdecydowanie mniej.

1964as
28-12-2015, 11:15
Te tabele znam. Ale teoria teorią. Zmieniłeś filtr G4 na jakiej klasy? F7 + węgiel?
W reku zwykłe F7,na czerpni jakiś węglowy, jaki zabij nie wiem , ale działa.

1964as
28-12-2015, 11:44
Prądowy Trolu - ale robi tak 99,9 % inwestorów.
O czym to świadczy?:)
Ano świadczy o tym,że się myliłem byłem pewien że odsetek idiotów w naszym kraju jest jednak mniejszy:jawdrop: Mam tylko cichą nadzieję,że te twoje dane są równie prawdziwe jak te o Świętym Mikołaju:rolleyes:

Jak tam po świętach?
Dziękuję dobrze.

Jaki stan licznika? Ile kilowatów zużyliście?:)
Od 1-12-2015 do teraz 201kWh,czyli średnio 7 kWh na dobę,a jak u ciebie ile czasu w kotłowni spędziłeś,bo o zużycie nawet nie pytam.

jedrek188
28-12-2015, 12:14
Wychodzi 60 zeta,prawie darmo,ciężko uwierzyć....:o:confused::wtf:

tomasziolkowski
28-12-2015, 12:58
Ano świadczy o tym,że się myliłem byłem pewien że odsetek idiotów w naszym kraju jest jednak mniejszy
Pięknie.
Złota czcionka - albo i nawet Nagroda Pulitzera.
Brawo!

Od 1-12-2015 do teraz 201kWh,czyli średnio 7 kWh na dobę,a jak u ciebie ile czasu w kotłowni spędziłeś,bo o zużycie nawet nie pytam.
Nie wiem - ja w święta siedziałem z rodziną przy świątecznym stole, a nie z kalkulatorem przy liczniku - myśląc którą tu żarówkę jeszcze wyłączyć żeby kilowata zaoszczędzić. Ale cóż każdy ma jakiejś hobby :)

1964as
28-12-2015, 13:17
Wychodzi 60 zeta,prawie darmo,ciężko uwierzyć....:o:confused::wtf:
Wiem że ciężko jakby ktoś mi to powiedział zanim przekonałem się na własnej skórze otrzymałby przydomek idiota;),ale tak jest.

No to licznikowe podsumowanie roku,od 1-12-2014 do jutra 30-11-2015,dołożyłem 30kWh;)
Zużycie całkowite 5840 kWh 1 taryfa 2700 kWh, 2 t 3140 kWh
CO 1346 kWh
CWU 2324 kWh tylko w 2 taryfie
Bytowy 2170 kWh pralka,zmywarka w 2 taryfie reszta (ogrzewanie również) jak leci.
W przeliczeniu na PLN i to są faktyczne ceny BRUTTO z przesyłem i opłatą jakościową nie wiem gdzie ludzie kupują prąd po 11gr.opłaty stałe miesięczne to; abonament, za obsługę handlową, stała za dystrybucję, oraz przejściowa cokolwiek to wszystko znaczy płacić trzeba.
1 taryfa 2700 kWh x 0.62607=1690
2 taryfa 3140 kWh x 0.26457= 831
Opłaty stałe 12m-cy x 22.12 = 265
Razem 2786 PLN:yes: I lotto mi to jak zwie się ten standard może być i kilowatożerny w domu cieplutko, czyściutko,dziury w kieszeni brak, a i żeby nie było 80 kWh poszło na klimę, może dlatego że przez największe upały przez 2 tygodnie nie było mnie w domu:D
Z kosztami to trochę zaniżyłeś bo mi średnio ważona kWh wychodzi 0,48 zł,a ponieważ kilma chodzi non stop to przyjmuję średnią z kWh tak więc
201 kWh X 0,48 zł= 96,48 zł co i tak nie zmienia faktu,że jest ok.;)

1964as
28-12-2015, 13:26
Pięknie.
Złota czcionka - albo i nawet Nagroda Pulitzera.
Brawo!

Nie wiem - ja w święta siedziałem z rodziną przy świątecznym stole, a nie z kalkulatorem przy liczniku - myśląc którą tu żarówkę jeszcze wyłączyć żeby kilowata zaoszczędzić. Ale cóż każdy ma jakiejś hobby :)
A ja z rodzinką bawiliśmy się w berka coby kWh nadrobić :)Nie ma to jak merytoryczna dyskusja z nikim o niczym,lepiej udawać idiotę i milczeć,niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Myjk
28-12-2015, 15:10
Nie wiem - ja w święta siedziałem z rodziną przy świątecznym stole, a nie z kalkulatorem przy liczniku - myśląc którą tu żarówkę jeszcze wyłączyć żeby kilowata zaoszczędzić. Ale cóż każdy ma jakiejś hobby :)
Pewnie, bo jaki masz wpływ na swój "eko"piec? ŻADEN. Przy obecnej aurze min. 30% pieniędzy na ogrzewanie zwyczajnie wywalasz kominem. Ot, mądrości pozazdrościć.

karoka65
28-12-2015, 15:25
A Ty pewnie swoim śmierdziuchem ze 60 czy 70, tu dopiero mądrość wychodzi :)
Ekolog teoretyk.

Myjk
28-12-2015, 17:04
Dobrze że jesteś, sprzedawco "eko"trutek na ludzi. Zapodaj cenę urządzenia która pozwala zrównać i zbliżyć "eko"węgiel poziomem obsługowości do prądu/gazu. Oraz zapodaj cenę systemu niwelującego poziom spalin do alternatywnych systemów typu gaz/prąd, wraz z kosztami obsługi takiego sytemu. Napisz choć RAZ coś sensownego sprzedawco trutek na ludzi.

karoka65
28-12-2015, 17:17
Jesteś o wiele większym trucicielem z piszących tutaj i największym hipokrytom jakiego to forum kiedykolwiek widziało.
Gostek który napierdziela łopatą węgiel do śmieciucha zgrywa największego ekologa na forum.
Liczy się Myjku co tu i teraz anie to co Ci się marzy, jak na razie to smrodzisz na lewo i prawo i świrujesz jaki to jesteś czyścioch i ekolog.
Mi się marzy podróż na księżyc :) i co ma tu świrować tak jak Ty i pisać jak tam jest pięknie ?
Wyluzuj pośladki póki co, bo jak na razie to bardzo głupio to wygląda.
Zakasaj rękawy i dorzuć parę łopat do śmierdziucha :)

Myjk
28-12-2015, 17:36
Czyli znowu zero konkretów, tylko przytyki personalne. Brawo dla tego sprzedawcy. No nie dziwię się, że zapierasz się rękami i nogami i nie chcesz podać kosztów, bo wyszłoby że sprzedajesz nie tylko trutki na ludzi, ale także wyjątkowo drogie trutki na ludzi. Dlatego na twoim miejscu delikatniej traktowałbym słowo hipokryta, sprzedawco "eko"trutek. Tymczasem, napiszesz w końcu coś w temacie, czyli podasz koszty urządzenia zrównującego obsługą "eko"kocioł z alternatywnymi źródłami, oraz podasz koszty zainstalowania filtra aby zrównać je czystością z alternatywnymi źródłami czy dalej będziesz syf w wątku robić?

karoka65
28-12-2015, 17:40
A jak z filtrami i czystością przy Twoim śmierdzielu ?
Jakie przytyczki personalne ?
Stwierdzam tylko fakt że gostek który szufluje do śmieciucha węgiel zgrywa ekologa a to jest naprawdę godne pożałowania.
Tylko tyle.

Myjk
28-12-2015, 17:51
Jakbyś (ZNOWU!) nie zauważył, tu jest dyskusja o nowych domach i "eko"trutkach, wiec spójrz gdzie odpisujesz i nie rób po raz kolejny bajzlu w wątku spychając go standardowo na boczny tor . I przestań wmawiać, że ktoś tutaj zgrywa ekologa -- bo to tylko i wyłącznie twoja śpiewka i próba nadania sobie argumentu, jako sprzedawcy "eko" trutek. Ja chcę ustalić podstawy EKONOMICZNE zakupu i montażu "eko"węgla, zgodnie z tematem wątku.

Wracając zatem do tematu, pytam się o tę czystość i filtry w "eko"piecach. Podaj, sprzedawco "eko" trutek koszt takiego systemu, oraz urządzenia które zagwarantuje bezobsługowość na poziomie alternatywnych źródłach typu gaz/prąd. Wszystko to po to aby oszacować na ile te sprzedawane przez ciebie "eko"trutki są opłacalne inwestycyjnie oraz ile faktycznie kosztuje ich utrzymanie.

karoka65
28-12-2015, 18:08
W takim razie co tu robi i o czym pisze użytkownik kotła zasypowego, potocznie zwanego śmieciuchem bądź śmierdzielem ?
Znaczy przyszedłeś sobie pofantazjować w towarzystwie ?
Skoro te eko-trutki jak je nazywasz są najczęściej wybieranym źródłem ciepła także w nowych domach widocznie są opłacalne inwestycyjnie, widać jednak że są jeszcze tacy jak Ty którzy wolą truć ludzi i smrodzić turbo-trutką w postaci śmierdziucha.

kulibob
28-12-2015, 18:19
W reku zwykłe F7,na czerpni jakiś węglowy, jaki zabij nie wiem , ale działa.

Dzięki za pomoc.Węglowy to samoróbka ala okapowy czy coś dedykowanego??

A co do całej reszty pierdzielicie tu praktycznie o niczym. Podajecie tu fajne kwoty ale nie bierzecie pod uwagę że w większości macie trochę ponad standardowe ocieplenie do tego reku. A to też trochę kosztuje. Ja się mieszczę w normach przenikalności na 2021 a i tak daleko mi do Was. to chyba też by jakoś wliczyć w koszty inwestycji tak jak wliczacie kotłownie( uważam że częściowo słusznie ) oraz komin ( też częściowo słusznie). Piszecie że PC i reku zmieści się w kosztach kotła i WG ja tego nie kupuje i tyle. Chyba że wszystko "Tymi rękami" lub z budżetowym sprzętem. Ja za kominy dymne i wentylacyjne dałem ok 8000( oczywiście w tym kominek i wentylacja garażu) tyle dasz za samą WM średniej klasy oczywiście samoróbka. Wrzuciłem wam parę wycen ile firmy wołają za PC za reku pewnie zawołają z 15 -20 k. Jak dla mnie temat niema sensu chyba że dla rozrywki :)

Myjk
28-12-2015, 18:38
W takim razie co tu robi i o czym pisze użytkownik kotła zasypowego, potocznie zwanego śmieciuchem bądź śmierdzielem ?
Znaczy przyszedłeś sobie pofantazjować w towarzystwie ?
Skoro te eko-trutki jak je nazywasz są najczęściej wybieranym źródłem ciepła także w nowych domach widocznie są opłacalne inwestycyjnie, widać jednak że są jeszcze tacy jak Ty którzy wolą truć ludzi i smrodzić turbo-trutką w postaci śmierdziucha.
Przyszedłem, w przeciwieństwie do ciebie, podyskutować tutaj zgodnie z tematem wątku. Do dyskusji nie jest mi potrzebne posiadanie "eko"trutki które całkiem przypadkiem sprzedajesz. Więc póki co czep się trawaju i podaj z łaski swojej, sprzedawco tych "eko" trutek, koszt systemu filtrującego, oraz urządzenia które zagwarantuje bezobsługowość na poziomie alternatywnych źródłeł typu gaz/prąd. Wszystko to po to aby oszacować na ile te sprzedawane przez ciebie "eko"trutki są opłacalne inwestycyjnie oraz ile faktycznie kosztuje ich utrzymanie. Ale ty oczywiście zamiast skupić się na meritum, kolejny już wątek rozwalasz i robisz bajzel na tym forum tylko po to, żeby inwestorom wodę z mózgu zrobić.

karoka65
28-12-2015, 18:55
Jak dla Myjku to powinieneś jak na razie zmienić wątek choćby na ten o "ekonomicznym spalaniu węgla kamiennego" w śmieciuchach :)
Skoro zgrywasz takiego ekologa i mnie pytasz to powiedz jak u Ciebie wygląda koszt systemu filtrującego, oraz urządzenia które zagwarantuje bezobsługowość na poziomie alternatywnych źródłeł typu gaz/prąd/ kocioł na eko groszek. Wszystko to po to aby oszacować na ile użytkowane przez ciebie "turbo"trutki w postaci kotła śmierdziela są opłacalne inwestycyjnie oraz ile faktycznie kosztuje ich utrzymanie.

Myjk
28-12-2015, 19:16
Nie muszę nic zmieniać, bo jestem we właściwym miejscu. Jak będę chciał znać koszty utrzymania w śmieciuchach, to napiszę o tym we właściwym miejscu. Teraz jako przyszły inwestor chcę oszacować koszt "eko"węgla vs inne alternatywne systemy grzewcze, bo może coś źle liczę. Ty zamiast odpowiedzieć na proste, wydawałoby się pytanie, nadal próbujesz robić bajzel w kolejnym już wątku na forum tylko po to, żeby ukryć koszty systemów które SPRZEDAJESZ. Co jakby wcale nie dziwi, zadymiarzu.

karoka65
28-12-2015, 19:31
Ja nie robię bajzlu, pytam użytkownika śmieciucha jak to u niego wygląda z tymi filtrami, ekologią, czystością i ekonomią ?

Myjk
28-12-2015, 19:48
Pytaj się w odpowiednim wątku, zadymiarzu. Tutaj się dyskutuje o systemie "eko"groszek. Spójrz w końcu i przeczytaj tytuł wątku! Po raz kolejny zamiast odpowiedzieć na proste pytania, a potencjał jako sprzedawca masz, narobiłeś syfu nie na temat żeby po raz kolejny odbiegając od tematu postawić zasłonę dymną dla bolących faktów.

Handlarzu! Jaki jest koszt systemu zrównującego emisję ze sprzedawanych przez ciebie "eko"kotłów na poziom alternatywnych systemów na prąd/gaz oraz urządzenia które zagwarantuje bezobsługowość na poziomie alternatywnych źródeł typu gaz/prąd. Wszystko to po to aby oszacować na ile "eko"kotły są opłacalne inwestycyjnie oraz ile realnie kosztuje ich utrzymanie. Póki co sprzedawcy "eko"kotłów, ukrywają to skrzętnie i robią inwestorom wodę z mózgów.

rustin
28-12-2015, 19:53
karoka65 daj sobie spokój , pinki winki jest gorszy od arutra. przecież to jakaś komedia , gość pali teściowej w śmieciuchu, pompy używa tej do brudnej wody a znaffffca pompa i ekologi największy. Myślałem, że poda adres i zaprosi na kawę ale spękał.

klaudiusz_x
28-12-2015, 21:42
Jesteś o wiele większym trucicielem z piszących tutaj i największym hipokrytom jakiego to forum kiedykolwiek widziało.
Gostek który napierdziela łopatą węgiel do śmieciucha zgrywa największego ekologa na forum.
Liczy się Myjku co tu i teraz anie to co Ci się marzy, jak na razie to smrodzisz na lewo i prawo i świrujesz jaki to jesteś czyścioch i ekolog.
Mi się marzy podróż na księżyc :) i co ma tu świrować tak jak Ty i pisać jak tam jest pięknie ?
Wyluzuj pośladki póki co, bo jak na razie to bardzo głupio to wygląda.
Zakasaj rękawy i dorzuć parę łopat do śmierdziucha :)
Akceptuję nieświadomy wybór.
...
Zmusiłem się, sprawdziłem na Twojej stronie pierwszy kocioł od góry.
Co znalazłem?
Pierwszy link od góry, naginasz, i to mocno
cyt ze strony:

"Konstrukcja kotła przystosowana jest do dolnego spalania paliw co zapewnia wysoką sprawność i stałopalność przy odpowiednim doborze kotła do powierzchni ogrzewanej."

Wchodzę do pdf-a z podlinkowanego opisu.

"Kocioł grzewczy, co. Typu MIAŁ-TURBO wyposażony w
mikroprocesorowy sterownik i wentylator nadmuchowy jest urządzeniem nowoczesnej
konstrukcji przystosowanej do pracy w systemie górnego spalania paliw stałych"

Dolniak (śmieciuch?), ale górniak.

Więcej nie szukam.

Możesz mi to rozjaśnić?

klaudiusz_x
28-12-2015, 21:50
Jestem klientem.
Słyszałem o DS i GS.
Tu masz to i to w jednym kotle.


Co mam myśleć?

Możesz mi to wyjaśnić?

PS.
Ulotkę znam z nagłówku.
Resztę proszę sprzedawcę o wyjaśnienie.

karoka65
28-12-2015, 22:30
No gdybyś czytał dokładnie a nie po łebkach pewnie byś doczytał :)
Najpierw ten opis do końca a później to co w pdfie.
Są dwie wersje, ba nawet można powiedzieć cztery jeśli liczyć osobno wersję do produkcji CWU.
Doczytasz że może współpracować z miarkownikiem i wtedy palisz od dołu albo wersja z wentylem i palisz od góry.
Co "autor" miał na myśli robiąc 2 w 1 to już jego dopytaj.
Pisze tam też, tak na zielono że "wykorzystano opis ze strony producenta" także wal do źródła.
Mogę Ci napisać że sprzedałem tego chyba ze 2 albo 3 sztuki w czasie mojej "zabawy w kotły" i tylko te z wentylami żeby nie skazywać sąsiadów ich właścicieli na przykre doznania :)
Odradzam jak tylko mogę "śmierdziele" choć akurat te z wentylem odpalone od góry przykopcają chwilowo przy rozpalaniu, nie zawsze się udaje bo to nie forum :) lepiej polecić jakiś tańszy podajnik żeby oszczędzić wszystkim na zdrowiu.

Arturo72
29-12-2015, 00:14
Podajecie tu fajne kwoty ale nie bierzecie pod uwagę że w większości macie trochę ponad standardowe ocieplenie do tego reku. A to też trochę kosztuje. Ja się mieszczę w normach przenikalności na 2021 a i tak daleko mi do Was
Dlatego większość poleca przemyśleć całą budowę przed budową kulibob łącznie z systemem grzewczym bo wtedy wychodzi najtaniej i bez kominów i bez kotłowni no i oczywiście bez wegla zwanego eko tylko z cywilizowanym źródłem ciepła.

I patrz jaki knif,gdybyś pomyślał oczywiście.
W projekcie gotowym miałem ścianę BK24+12styro z U sciany 0,21 W/m2K czyli BK to ok.60zł/m2+styro 18zł/m2=78zł czyli m2 sciany z U=0,21 kosztował mnie w projekcie gotowym 78zł.
Ale,pomyślałem,policzyłem i stwierdziłem,że za droga sciana coś i za zimna.
Zatem wpadłem na pomysł zastosować silikat 18cm no i 20cm styropianu z jak najnizszą lambdą czyli 0,031 czyli m2 siliki to 36zł a m2 styro to 35zł.
I co się stało po tym ? Ano mam ścianę z =0,14 W/m2K czyli znacznie cieplejszą niż w projekcie gotowym ale również tańszą bo 1m2 takiej sciany kosztował mnie 71zł i na samej scianie nie dość,że cieplejszej to jeszcze w portfelu zostało mi 1000zł niż by to wypadało z projektu gotowego :)
Podobnie ma się sprawa z systemem grzewczym czy wentylacją.
Czyli myśleć i liczyć inwestorzy przed budową :)


karoka65 daj sobie spokój , pinki winki jest gorszy od arutra. przecież to jakaś komedia , gość pali teściowej w śmieciuchu, pompy używa tej do brudnej wody a znaffffca pompa i ekologi największy. Myślałem, że poda adres i zaprosi na kawę ale spękał.
W przeciwieństwie do ciebie nie obraża nikogo i nie odpowiada po chamsku no i najwazniejsza rzecz,w przeciwieństwoe do ciebie myśli przed budową o swojej przyszłej budowie bo ty nawet najmniejszej rzeczy nie przemyślałeś dot.własnej budowy a po budowie obudziłeś się już z ręką w nocniku.

Ja również już na 2 lata przed rozpoczęciem budowy studiowałem forumy budowlane i dlatego własnie nie mam węgla zwanego eko w domu,nie mam kotłowni i nie mam komina w kotłowni a co najważniejsze nie mam syfu z komina...

1964as
29-12-2015, 05:13
Dzięki za pomoc.Węglowy to samoróbka ala okapowy czy coś dedykowanego??
Pewny nie jestem ale wygląda to na samoróbkę właśnie ala coś;) nie było mnie przy wymianie filtrów.

za reku pewnie zawołają z 15 -20 k. Jak dla mnie temat niema sensu chyba że dla rozrywki :)
Reku kosztowało mnie 10 tys.na gotowo z montażem z tym że domek mały i parterowy, a do tego szkielet więc rozprowadzenie kanałów to jak spacerek po parku, rozprowadzone pod 0,5m warstwą ocieplenia stropu, samo reku to 7,5 tys. tyle że to Zehnder, można dużo taniej, ja zapłaciłem za markę.

fenix2
29-12-2015, 08:13
Bo każdy normalny siedzi z rodziną, a naganiacze i frustraci siedzą i piszą na forum. Smutne. Rodziny nie mają?

Może od postu mają płacone.
Albo coś z główka?

Arturo72
29-12-2015, 08:34
Może od postu mają płacone.
Albo coś z główka?
A może nie chcą być truci przez Ciebie i podobnych wprowadzając Was z błędnego myślenia,że węgiel jak się tylko pomyśli nie jest tani a wręcz przeciwnie jest drogi.
Ty nie myślałeś i nie liczyles to masz już drogiego i trujacego bubla ale są nowi inwestorzy również.

fenix2
29-12-2015, 08:46
A może nie chcą być truci przez Ciebie i podobnych wprowadzając Was z błędnego myślenia,że węgiel jak się tylko pomyśli nie jest tani a wręcz przeciwnie jest drogi.
Ty nie myślałeś i nie liczyles to masz już drogiego i trujacego bubla ale są nowi inwestorzy również.
NIE byłeś u mnie w domu więc nie wiesz co tam siedzi!
Po drugie nie pisałem do ciebie chyba że masz nick parys01!
Masz jakiś problem ze sobą? Że musisz odpisać na każdy post w tym wątku!
Czyli to potwierdza, że niektórzy mogą wymagać terapii.

klaudiusz_x
29-12-2015, 10:56
No gdybyś czytał dokładnie a nie po łebkach pewnie byś doczytał :)
Najpierw ten opis do końca a później to co w pdfie.
Są dwie wersje, ba nawet można powiedzieć cztery jeśli liczyć osobno wersję do produkcji CWU.
Doczytasz że może współpracować z miarkownikiem i wtedy palisz od dołu albo wersja z wentylem i palisz od góry.
Co "autor" miał na myśli robiąc 2 w 1 to już jego dopytaj.
Pisze tam też, tak na zielono że "wykorzystano opis ze strony producenta" także wal do źródła.
Mogę Ci napisać że sprzedałem tego chyba ze 2 albo 3 sztuki w czasie mojej "zabawy w kotły" i tylko te z wentylami żeby nie skazywać sąsiadów ich właścicieli na przykre doznania :)
Odradzam jak tylko mogę "śmierdziele" choć akurat te z wentylem odpalone od góry przykopcają chwilowo przy rozpalaniu, nie zawsze się udaje bo to nie forum :) lepiej polecić jakiś tańszy podajnik żeby oszczędzić wszystkim na zdrowiu.

-Wiem co jest napisane w pdf-ie. Zacytowałem to.
Stąd moje posty.
Twój opis różni się od tego co pdf producenta podaje o 180*.

rustin
29-12-2015, 11:03
Najpierw kultury i pokory się naucz. Na tym etapie nie mamy o czym rozmawiać, bo ty nawet napisać po ludzku nie potrafisz.

Zrobiłeś OZC, zrobiłeś?

To już nawet poprawiłem wpis co by kulturę pokazać :)
Tak właśnie dostałem wynik ozc.
Często jestem w warszawie , może kiedyś się umówimy. Musze jeszcze dokładny adres dostać.

Arturo72
29-12-2015, 11:06
Tak właśnie dostałem wynik ozc.

I ????

rustin
29-12-2015, 11:08
A to już moja sprawa i mojego hydraulika.

Myjk
29-12-2015, 11:10
To już nawet poprawiłem wpis co by kulturę pokazać :)
Często jestem w warszawie , może kiedyś się umówimy. Musze jeszcze dokładny adres dostać.
Ty fikusie, ja jednak zdecydowanie wolę kobiety.


Tak właśnie dostałem wynik ozc.
Jakie wyniki?

Arturo72
29-12-2015, 11:11
A to już moja sprawa i mojego hydraulika.
Czyli sciema :)
Zachowujesz się naprawdę jak niedojrzaly nastolatek ;)

rustin
29-12-2015, 11:12
myjk dalej xcarlink sprzedajesz? akurat o czymś takim myślę. W swojej maździe masz ?
sorki z ot ale tu cały czas o tym ?

rustin
29-12-2015, 11:13
Czyli sciema :)
Zachowujesz się naprawdę jak niedojrzaly nastolatek ;)

Ale ja ci niczego nie muszę udowadniać to jest dla mnie nie dla ciebie. mogę tylko powiedzieć , że napewno pompa 8 kw do mojego domu nie starczy .

Myjk
29-12-2015, 11:23
A to już moja sprawa i mojego hydraulika.
Aha, czyli jak Macierewicz. Wiesz, masz, ale nie pokażesz. hehehe


myjk dalej xcarlink sprzedajesz? akurat o czymś takim myślę. W swojej maździe masz ?
sorki z ot ale tu cały czas o tym ?
Mam obecnie wersję po BT do smarkfona, korzystam sporadycznie, bo mało jeżdżę. Już dawno nie ściągałem sprzętu bo $ drogi, ale pewnie jeszcze coś do Fordzika się jeszcze znajdzie. Gdybyś był bardziej normalny, to bym ci z miejsca wysłał nieodpłatnie do przetestowania -- ale żeś wulgarny buc to nie będę się porywać na taki prezent. Co prawda drogie to nie jest, ale z drugiej strony 250 zł przy krawężniku nie leży.

rustin
29-12-2015, 11:32
I kto kogo tu obraża ? Ja jak do człowieka a on buc , nie ładnie. Na miejscu w sklepie w takim razie obejrzę. Koszt to 250zł takiej zabawki ?

Myjk
29-12-2015, 11:36
I kto kogo tu obraża ? Ja jak do człowieka a on buc , nie ładnie. Na miejscu w sklepie w takim razie obejrzę. Koszt to 250zł takiej zabawki ?
Nie bądź taki delikatny: http://sjp.pwn.pl/szukaj/buc

buc pot. «o człowieku zarozumiałym, aroganckim»

Gdzie tu określenie wulgarne albo obraźliwe? Przecież jesteś zarozumiały i arogancki, do tego jeszcze wulgarny.

250 zł dla dobrych znajomych. Dla wulgarnych buców 350. Oglądaj w sklepie.

JTKirk
29-12-2015, 11:37
Czyli sciema :)
Zachowujesz się naprawdę jak niedojrzaly nastolatek ;)

no faktycznie...wcale mnie to nie dziwi....

wiem, ale nie powiem....brzmi znajomo :P

rustin
29-12-2015, 11:59
Może w sklepie się potargujemy jak tak.

Myjk
29-12-2015, 12:13
Może w sklepie się potargujemy jak tak.
Targujcie się, a tymczasem może do meritum -- nie wstydź się i zapodaj wyniki z OZC.

rustin
29-12-2015, 12:25
a ty nie bywasz w tym sklepie ?

Arturo72
29-12-2015, 15:43
To koszt jaki trzeba ponieść aby zapłacić mniej niż gaz czy COP-1.
W Twoim wypadku jaki jest to koszt w PLN ?
Przypomnę:
1kWh z węgla zwanego eko-0,17zł
1kWh z gazu ziemnego-0,22-0,25zł
1kWh z prądu-0,30zł
1kWh z pompy ciepła-0,10zł

W przypadku Twojego domu słucham jak to wyglada w przeliczeniu na PLN i uzasadnij czemu zdecydowałeś się na kocioł+komin+kotłownię,też opierając się PLN przy inwestycji i eksploatacji.
Może widząc cyferki zrozumie takie babole ;)



Z niektórymi jak widać się nie da. Artur cwaniak już taki nie jest na FB bo nie ma jego pucybuta który mu przytakuje. Tam tak nie obraża.
rustin z Tobą podobnie,wypowiadacie się w temacie nie zasadności ekonomicznej to proszę podpierać się faktami bazującymi i związanymi z PLN,zwłaszcza w przypadku Waszych domów.
Czyli uzasadnij swój wybór babola węgla zwanego eko podpierając się kosztami inwestycji w PLN i kosztami eksploatacji w PLN.

rustin
29-12-2015, 15:58
Kiedy ty zrozumiesz , że ja mam stan SSZ , więc jakim cudem u mnie w domu widzisz ekogroszek ? Gdzie ja napisałem , że go wybieram ? Któryś raz piszę z kolei , że nie wiem co będzie ale wy tylko zaczepki szukacie a kto szuka ten znajdzie

Arturo72
29-12-2015, 16:02
Kiedy ty zrozumiesz , że ja mam stan SSZ , więc jakim cudem u mnie w domu widzisz ekogroszek ? Gdzie ja napisałem , że go wybieram ? Któryś raz piszę z kolei , że nie wiem co będzie ale wy tylko zaczepki szukacie a kto szuka ten znajdzie
Tym bardziej jak masz już SSZ to system grzewczy już dawno powinien być wybrany,przed budową nawet a najpóźniej na etapie adaptacji.
To jak tam uzasadnisz swój wybór jeśli chodzi o zużycie energii czyli koszt eksploatacji w PLN i koszt inwestycji również w PLN za system grzewczy ?

rustin
29-12-2015, 16:11
Jaki wybór ? bo ja jeszcze nie wybrałem ale do ciebie to jakoś nie dociera

rustin
29-12-2015, 16:20
1kWh z węgla zwanego eko-0,17zł
1kWh z gazu ziemnego-0,22-0,25zł
1kWh z prądu-0,30zł
1kWh z pompy ciepła-0,10zł

a cena z pelletu ?

Myjk
29-12-2015, 16:25
A jak Ty to sobie wyobrażasz?? filtr na każdym kominie?? to dla mnie ekobzdura i niema żadnego znaczenia. koszt transportu wliczony jest w węgiel. A jesli ktoś wybiera groch to wie że musi wsypać i wyczyścić a to jak pisałem kwestia indywidualna nie do policzenia. To koszt jaki trzeba ponieść aby zapłacić mniej niż gaz czy COP-1. Jedynie PC ma sens przy standardowym domu. A przy pomyśleniu o tym na odpowiednim etapie można zbliżyć się inwestycyjni do grochu jednak bez WM.
Może dla ciebie, dla mnie nie jest to bzdura, bo ignorowanie tego przy porównaniu do alternatywnych źródeł, to ukrywanie faktycznych kosztów -- co oczywiście przekłada się nie tylko na niższy koszt inwestycyjny, ale także na niższy koszt kWh. Problem w tym, że jest to koszt NIEPRAWDZIWY i wprowadzający inwestorów w BŁĄD. I dlatego właśnie zacząłem tutaj o tym pisać, narażając się na szkalowanie przez sprzedawców "eko"węgla i "eko"kotłów oraz użytkownikach święcie przekonanych, że grzeją tanio i czysto -- co widać na każdym kroku w tym wątku. Ale na to byłem i jestem przygotowany i żadne strachy na lachy tego nie zmienią. I oczywiście że da się policzyć -- wielokrotnie było to już zrobione m.in. w tym wątku.


Skoro piszesz że to nie obraza to powiem że pasują do Ciebie te określenia jak ulał, dodałbym jeszcze wspomnianego hipokrytę.
Ty nie jestem czasem następnym klonem Arturo ? bo to taki sam oszołom jak Ty, ba myślę że go już nawet przerosłeś :)
Sprawdź te filtry na kominie i dorzuć kilka łopat wungla do śmierdziucha ekologu z Bożej łaski.
Oho, znowu się agresor sprzedawcy włączył i rzucił świecę dymną żeby się zamaskować -- tymczasem ja tylko zapytałem o porównanie emisji z kotłów zasypowych, "eko"węglowych do gazu. Podziel się z inwestorami jakie to nieekonomiczne trutki na ludzi sprzedajesz, hipokryto. I oczywiście, że nie będę sprawdzać filtrów na kominie, bo to skrajnie nieekonomiczne, dlatego buduję nowy dom bez tego syfu. Przyjmiesz to w końcu do wiadomości, czy to zbyt skomplikowane?


Panowie dajcie sobie spokój a zobaczycie że temat za dwa dni będzie w kaczej............
najwyżej zaczną się sami wyżynać między sobą który jest najmundrzejszy i czyje jest najmojsze :)
Już to kiedyś pisałeś, i znowu tutaj wróciłeś jak bumerang. Coś cię straszliwie gniecie widać.

Arturo72
29-12-2015, 16:27
Jaki wybór ? bo ja jeszcze nie wybrałem ale do ciebie to jakoś nie dociera
Już wybrałeś bo zdecydowałeś się na paliwo stałe budując komin do kotła na paliwo stałe i kotłownie konieczną do wstawienia kotła.
Co o tym zadecydowało,koszty ? Jeśli tak to jakie ?
Uzasadnij wybór czyli wyliczenia.
1kWh z pelletu to 0,22zl

ProStaś
29-12-2015, 16:51
a cena z pelletu ?




1kWh z pelletu to 0,22zl

Z moich ustaleń "internetowych" wynika, że producenci peletu i kotłów na pelet prześcigają się w zawyżaniu wartości opałowych i sprawności kotłów.

Tym niemniej można przyjąć, że przyzwoity kocioł i przyzwoity pelet da 4 kWh z 1 kg.
Jak kupisz pelet za 800 zł/t to 1 kWh = 0,2 zł.
Jak kupisz za 1000 zł/t to 1 kWh = 0,25 zł.

Rynek peletu po pierwszym szale i skoku cen do 1000 zł., trochę jakby się unormował.
Pojawiło się więcej producentów i wedle informacji od użytkowników kotłów na pelet można kupić zupełnie przyzwoity opał za 700-800 zł/t od lokalnego wytwórcy.

Arturo72
29-12-2015, 16:58
To teraz zagwostka ile kWh potrzebuje dom żeby móc to wszystko sobie podstawić,porównać,dobrać :D

kulibob
29-12-2015, 17:59
To teraz zagwostka ile kWh potrzebuje dom żeby móc to wszystko sobie podstawić,porównać,dobrać :D

Już to przerabialiśmy. Na etapie na któtym pomyślałem o PC było trochę za poźno i wtedy dowiedziałem się dopiero że coś takiego jak WM istnieje :) osobiście uważam że architekt przy adaptacji powinien mnie trochę dokształcić. Zainstalowanie PC było już ekonomicznie nie uzasadnione na etapie na którym byłem . Jednak instalacja CO pozwoli mi przejść bez żadnego bólu na PC. Kanały do WM też mam rozprowadzone. Nie chce mi się tego analizować tylko dla twojej uciechy. Wystarczy mi że w ogrzewaniu i CWU zmieszczę się w 2000. a jeśli groch będzie zbyt uciążliwy to jak kocioł zdechnie to zmieni się na PC Zrobiłem to co chyba mogłem najlepszego na tym etapie budowy. To Wy powinniście wykonać takie analizy (bezstronne analizy) jeśli chcecie kogoś nawracać, anie na siłę udowodnić mi że popełniłem błąd

fotohobby
29-12-2015, 19:52
Jaki wybór ? bo ja jeszcze nie wybrałem ale do ciebie to jakoś nie dociera

Ale pierwsze pieniądze na system grzewczy już wydałeś.

Maher
29-12-2015, 20:54
W Twoim wypadku jaki jest to koszt w PLN ?
Przypomnę:
1kWh z węgla zwanego eko-0,17zł
1kWh z gazu ziemnego-0,22-0,25zł
1kWh z prądu-0,30zł
1kWh z pompy ciepła-0,10zł

.

Może powinieneś dodać że cena 1kWH z pompy ciepła jest dla domu w którym jest 100% podłogówki i to w taryfie nocnej.
Może powinieneś dodać że cena 1kWh z prądu też dotyczy domu z 100% podłogówki lub z dodatkowym buforem i to dla taryfy nocnej.
Może powinieneś dodać że cena 1kWh z miału węglowego to 0,08zł i dostępna jest dla każdego domu, nie ważne czy ma podłogówkę czy kaloryfery, to samo dotyczy ekogroszku,
oczywiście cena 1kWh z ekogroszku tego najdroższego.

JTKirk
29-12-2015, 21:13
fakt, powinien
ten ranking - powinien w ogóle inaczej wyglądać, powinny być widełki od - do
także dla prądu i pc
bo zauważyłem, że już co poniektórzy cytują te wyliczenia jako prawdę objawioną

ministerstwo propagandy byłoby dumne :P

parys01
29-12-2015, 21:15
To 0,17 gr z ekl to wyliczyłeś z którego węgla? Wesołej, Chwałowice, czarna perła czy czeski eko? Jak zwykle naginasz pod siebie.

Maher
29-12-2015, 21:20
To 0,17 gr z ekl to wyliczyłeś z którego węgla? Wesołej, Chwałowice, czarna perła czy czeski eko? Jak zwykle naginasz pod siebie.

To Arturo wyliczał, ale mi wychodzi dokładnie tak samo przy paleniu ekogroszkiem Wesoła workowanym i z transportem do kotłowni (855zł/t).

Maher
29-12-2015, 21:20
To 0,17 gr z ekl to wyliczyłeś z którego węgla? Wesołej, Chwałowice, czarna perła czy czeski eko? Jak zwykle naginasz pod siebie.

To Arturo wyliczał, ale mi wychodzi dokładnie tak samo przy paleniu ekogroszkiem Wesoła workowanym i z transportem (855zł/t).

parys01
29-12-2015, 21:23
Tak, tylko kolejny problem arturka wyliczeń. Jego 10 gr to tylko co bez cwu, a z eko to z ciepłą wodą bez patrzenia na drugą taryfę.

JTKirk
29-12-2015, 21:50
Tak, tylko kolejny problem arturka wyliczeń. Jego 10 gr to tylko co bez cwu, a z eko to z ciepłą wodą bez patrzenia na drugą taryfę.

a przy PC zrobiłbym podział jednak na p-w i g-w
bo mimo że zimach takich jak ostatnio wychodzi bardzo podobnie, to dla porządku lepiej byłoby to rozdzielić

i nie zgodzę się co do tych 10gr.

u mnie wychodzi 8,6gr, dla 77% zużycia w taniej taryfie. I takie a nie inne proporcje są przede wszystkim z grzania ciepłej wody w drogiej taryfie.
Jak ktoś ma DUON tak jak ja, to bez problemu tyle może mieć, bez jakiegoś oglądania się na taryfy
u każdego będzie to trochę inaczej wyglądać, więc IMHO widełki są niezbędę - dla wartości skrajnych dobrze by było określić np. dla takiej ceny prądy czy też takiej ceny węgla

Arturo72
29-12-2015, 22:29
W Twoim wypadku jaki jest to koszt w PLN ?
Przypomnę:
1kWh z węgla zwanego eko-0,15-0,20zl-zalezy od sprawności i poprawnie dobranego kotła
1kWh z gazu ziemnego-0,22-0,25zł
1kWh z prądu-0,28-0,33zł w taryfie G12
1kWh z pompy ciepła g-w i p-w-0,07-0,12zł w taryfie G12

No i widelki :)

Tak, tylko kolejny problem arturka wyliczeń. Jego 10 gr to tylko co bez cwu, a z eko to z ciepłą wodą bez patrzenia na drugą taryfę.
Oczywiście z cwu,300l grzany tylko w tańszej taryfie do 46st.C czyli 300l do 46st.C do 6.00 i 300l do 46st.C do 15.00 spokojnie o każdej porze jest dostępne dla 3 osób do godz.22.00 korzystających z wanny.
Gdyby było mało można by podnieść temp.cwu do 50st.C,żaden problem i też grzanie jedynie w tańszej taryfie.
Ale jak się nie wie o czym się mówi to z reguły mówi się bzdury.

klaudiusz_x
29-12-2015, 22:45
To 0,17 gr z ekl to wyliczyłeś z którego węgla? Wesołej, Chwałowice, czarna perła czy czeski eko? Jak zwykle naginasz pod siebie.

Po ile masz węgiel?
Jaka wartość opałowa?
Jaki kocioł?

Sprawność kotła ze świstka dołączonego do niego , należy traktować jako coś nierealnego.
Podaj te wartości :)

EDIT:

Znalazłem przypadkiem.

Ruski węgiel chyba najlepiej pali się na obrotowym Ardeo. Sam palę miałem- odsiewem i oprócz większej ilości popiołu wad nie widzę.

JTKirk
30-12-2015, 07:44
pozwolę sobie dodać pozycję:

1kWh z węgla zwanego eko-0,15-0,20zł - zależy od sprawności i poprawnie dobranego kotła
1kWh z miału zwanego eko- 0,08-?? zł
1kWh z gazu ziemnego-0,22-0,25zł
1kWh z prądu-0,28 - 0,33zł dla taryfy G12/G12w
1kWh z pompy ciepła g-w i p-w-0,07-0,12zł dla taryfy G12/G12w

Liwko
30-12-2015, 07:57
Pomóżcie bo łapy opadają. Maher ze sprzedawcą chcą mu wcisnąć do domu 100m2 węgiel!!! :bash:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244500-Pomoc-w-wyborze-systemu-grzewczego-dom-100m2-z-podpiwniczeniem

Myjk
30-12-2015, 08:43
Już to przerabialiśmy. Na etapie na któtym pomyślałem o PC było trochę za poźno i wtedy dowiedziałem się dopiero że coś takiego jak WM istnieje :) osobiście uważam że architekt przy adaptacji powinien mnie trochę dokształcić. Zainstalowanie PC było już ekonomicznie nie uzasadnione na etapie na którym byłem . Jednak instalacja CO pozwoli mi przejść bez żadnego bólu na PC. Kanały do WM też mam rozprowadzone. Nie chce mi się tego analizować tylko dla twojej uciechy. Wystarczy mi że w ogrzewaniu i CWU zmieszczę się w 2000. a jeśli groch będzie zbyt uciążliwy to jak kocioł zdechnie to zmieni się na PC Zrobiłem to co chyba mogłem najlepszego na tym etapie budowy. To Wy powinniście wykonać takie analizy (bezstronne analizy) jeśli chcecie kogoś nawracać, anie na siłę udowodnić mi że popełniłem błąd
Więc analizy były, że sparafrazuję, już to przerabialiśmy. Tylko co to za analizy, skoro jak się napisze o kosztach jakie trzeba uwzględnić, to wychodzi następująco. Koszt pieca - TAK (i to najlepszego na rynku!). Koszty komina - NIE (bo i tak być musi do wentylacji). Koszty kotłowni - NIE (bo i tak pralnia gdzieś być musi). Koszty składu opału - NIE (bo można postawić gdziekolwiek). Koszty obsługi - NIE (bo biceps rośnie, a od zamiatania i mopowania jeszcze nikt nie umarł). Koszty trucia - NIE (bo kogo to obchodzi, że za pare lat ktoś się będzie hospitalizował). Koszty paliwa - TAK (a kogo obchodzi, że same z nim kłopoty przy paleniu, skoro jest i tak "tanio"). W rezultacie zostają dwie zmienne, na których "eko"kochasie opierają cenę kWh, reszta jest zwyczajnie IGNOROWANA.


Pomóżcie bo łapy opadają. Maher ze sprzedawcą chcą mu wcisnąć do domu 100m2 węgiel!!! :bash:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244500-Pomoc-w-wyborze-systemu-grzewczego-dom-100m2-z-podpiwniczeniem
Ja tam nie idę "pomagać", bo znowu będę musiał zapytać o zapotrzebowanie i znowu kolejny za ten fakt mnie zacznie szukać -- a już i tak wystarczająco pękam ze strachu, siedzę w piwnicy i nigdzie nie wychodzę z obawy przed bicepsem. :P

ProStaś
30-12-2015, 10:23
pozwolę sobie dodać pozycję:

1kWh z węgla zwanego eko-0,15-0,20zł - zależy od sprawności i poprawnie dobranego kotła
1kWh z miału zwanego eko- 0,08-?? zł
1kWh z gazu ziemnego-0,22-0,25zł
1kWh z prądu-0,28 - 0,33zł dla taryfy G12/G12w
1kWh z pompy ciepła g-w i p-w-0,07-0,12zł dla taryfy G12/G12w

1 kWh z peletu 0,17 - 0,25 zł. :rolleyes:

tomasziolkowski
30-12-2015, 10:42
1 kWh z peletu 0,17 - 0,25 zł. :rolleyes:

Tu jest więcej danych - jak ktoś lubi cyferki.
Ale palić trocinami albo owsem - bleeee :)

JTKirk
30-12-2015, 10:57
aktualizacja

1kWh z węgla zwanego eko-0,15-0,20zł - zależy od sprawności i poprawnie dobranego kotła, ceny opału
1kWh z miału zwanego eko- 0,08-?? zł - zależy od sprawności i poprawnie dobranego kotła, ceny opału
1kWh z gazu ziemnego-0,22-0,25zł
1kWh z prądu-0,28 - 0,33zł dla taryfy G12/G12w
1kWh z pompy ciepła g-w i p-w-0,07-0,12zł dla taryfy G12/G12w
1kWh z pompy ciepła g-w i p-w-0,13-0,15zł dla taryfy G11
1kwh z peletu 0,17 - 0,25zł - zależy od sprawności i poprawnie dobranego kotła, ceny opału

tomasziolkowski, fajna tabelka -problem z tymi tabelkami jest taki, że rzadko kiedy są tam obiektywne dane...bo służą zwykle do udowodnienia z góry narzuconej tezy - ale ta zalinkowana tabelka, wygląda nienajgorzej pod tym względem (trzeba by tylko sprawdzić 2xpropan i olej opałowy)

kulibob
30-12-2015, 18:17
Więc analizy były, że sparafrazuję, już to przerabialiśmy. Tylko co to za analizy, skoro jak się napisze o kosztach jakie trzeba uwzględnić, to wychodzi następująco. Koszt pieca - TAK (i to najlepszego na rynku!). Koszty komina - NIE (bo i tak być musi do wentylacji). Koszty kotłowni - NIE (bo i tak pralnia gdzieś być musi). Koszty składu opału - NIE (bo można postawić gdziekolwiek). Koszty obsługi - NIE (bo biceps rośnie, a od zamiatania i mopowania jeszcze nikt nie umarł). Koszty trucia - NIE (bo kogo to obchodzi, że za pare lat ktoś się będzie hospitalizował). Koszty paliwa - TAK (a kogo obchodzi, że same z nim kłopoty przy paleniu, skoro jest i tak "tanio"). W rezultacie zostają dwie zmienne, na których "eko"kochasie opierają cenę kWh, reszta jest zwyczajnie IGNOROWANA.


Kocioł tak, mieszalniki tak, komin tak jeśli WG to częściowo, Kotłownia tak jeśli to tylko kotłownia, jeśli coś jeszcze w tej kotłowni to 50-50; 70- 30, 90-10 nie wiem ile? Koszt składowania paliwa- trudne do oszacowania ale tak. Koszt roboty raczej nie, ten rodzaj paliwa wymaga obsługi więc widziały gały co brały. Ekobzdury i taśmociąg z kopalni zdecydowanie nie. A co w sytuacji mojej jeśli zakładam że mogę kiedyś przejść na PC wywalę działówkę i przestanę składować paliwo,wtedy rośnie mi garaż to jak to policzyć??