PDA

Zobacz pełną wersję : Jak szybko ......



grend
31-03-2014, 18:34
Witam
Własnie w najblizszej przyszłości dołaczyć do samorobów ale jednak nie 100%. Pierwsze co chcialem ominąć to samo murowanie scian. Jednak trochę cena mnie zaskoczyła u murarzy - 45 pln za m2 ściany - i moze to byc moim udziałem. Mam pytanie ile m2 taki poczatkujacy samorób jest w stanie wybudować ściany przez 8 godzin :)

aiki
31-03-2014, 20:16
Jak będziesz z BK budował i na klej to przez 8 godzin pół ściany postawisz.
Murowanie ścian jest najlepsze z tego wszystkiego i ekipy zostaw sobie na potem do dachu albo co ale ściany stawiaj sam.

grend
31-03-2014, 20:21
to będzie silka... Pół ściany to 10m2? 20m2 ?

aiki
31-03-2014, 21:03
Z silki trochę mniej. a pół ściany to jakieś 4 do 5 warstw na długości ok 10 m więc jakieś 10 m2
I jeśli silka to kup dobrą piłę do jej cięcia. jaką? to już nie pomogę - budowałem z BK.

grend
01-04-2014, 15:58
Jakbym był w stanie zrobić 7m2 to juz jest to interesujące pod wzgledem ekonomicznym - wielkie dzieki

aiki
01-04-2014, 16:13
Początkowo pewnie mniej ale po paru dniach powinno iść już dobrze. no i zaoszczędzisz sporo kasy która później się przyda bądź wykorzystasz na jakieś szybsze metody samodzielnej pracy czy kupisz lepsze narzędzia.

kemotled
22-03-2015, 08:58
Fajny temat!
A ile czasu zajmie wymurowanie m2 ściany z porothermu 2 murarzom, a ile 2 niewprawionym laikom? Bo sam się zastanawiam aby samemu coś zdziałać

grend
22-03-2015, 09:24
To będziesz miał problem z odpowiedzią bo samoroby maja nazwijmy to swiadomość budowlaną i z takiego bezsensownego tworzywa - ceramiki sie nie budują

Przemek Kardyś
22-03-2015, 09:34
Coś w tym jest. Netbet z tego budował i się urobił chłopina, że do łóżka nie doszedł i w taczkach zasnął.

Maksymalnie udało mi się w ciągu jednego dnia (12 godzin) wybudować 135 pustaków BK 24cm. Na m2 idzie 7 sztuk, więc jakieś 19m2, czyli 12,5m2 za 8 godzin. Strasznie się przy tym srałem z żyłką i zeszło dłużej. Przy działówkach rozciągnąłem żyłkę tylko do pierwszej warstwy, a potem już tylko poziom (ważniejszy kurde niż pion) i co jakieś 3 warstwy tylko kontrolnie długą poziomicą pion.

Tak naprawdę, to budowa do wysokości parapetów to zabawa i można zrobić bardzo szybko. Potem są rusztowania i trzeba pustaki podnosić wysoko, więc tempo spada. Tak czy siak, idzie wybudować nośne ściany popołudniami i sobotami w miesiąc. I najlepiej załatwić sobie piłę taśmową albo dużą widiówkę, bo to cięcie najbardziej spowalnia i demotywuje.

kamihi
22-03-2015, 09:49
Ja murowałem z temotonu 25, ojciec robił i dowoził zaprawę do stropu jakieś 7dni roboczych nadproża robiłem na budowie(dom 10.5 x 8.5) . Do ceramiki z PW troche mniej zaprawy ale jednak więcej dzwigania jak z BK .

Zdun Darek B
22-03-2015, 10:49
Tylko tak budujcie żeby się potem dom nie rozwalił ...chociaż to co ostatnio widziałem pobudowane przez murarza...
Za to szczerze polecam samodzielne wykonanie ocieplenia poddasza , tu wiele ekip idzie na skróty i mostki cieplne są potem na porządku dziennym

sylwekr
23-03-2015, 07:41
Ja niedługo się przekonam jak to jest murować z betonu komórkowego. Zaczynam od garażu wolnostojącego, miałem go murować z MegaMAX-a, a dom z betonu komórkowego, w końcu stwierdziłem, że będę miał niezły trening na garażu, jak coś nierówno wyjdzie itp, to tylko garaż, będę miał już jakieś doświadczenie jak zacznę stawiać ściany domu :-)

grend
24-03-2015, 05:36
murowanie jest proste bardzo proste.... Musisz mieć tylko DOBRĄ wagę i robić prosto a nie ze cyt "jest w oku" - później sznurek .... i brak wiatru