PDA

Zobacz pełną wersję : Skąd ściągnąć WORDa? A inne programy edytorskie?



Gagata
01-04-2014, 13:44
Cży można faktycznie (jak gdzies tam wyczytałam) śiągnąc gratis legalnie WORDA (nie musi byc najnowszy)?
A czy programy biurowe typu Libre office czy inne ktoś używa? czy współpracują z WORDem?
Pomóżcie.

Bangladeszcz
01-04-2014, 13:51
LibreOffice jak i OpenOffice mają mają możliwość zapisania dokumentów w formatach Worda. Tak samo jak bezproblemowo je odczytują.
Tak, współgrają ze sobą.

Nie słyszałem o darmowych licencjach na Worda.

Gagata
01-04-2014, 17:30
Dzięki bardzo Bangladeszcz. A któryś byś polecił?

W necie pojawiaja sie takie teksty, że LEGALNIE i ZA DARMO ściągasz WORDA.. Przypuszczam, że to się potem okazuje jakąś wersją miesięczną np bo też nie wierzę..

Bangladeszcz
02-04-2014, 11:20
Korzystałem z obu, najpierw z OpenOffica, a później z LibreOffice i zostałem przy tym drugim. Według mojego doświadczenia oba programy nie różnią się zbyt wiele od siebie. Tzn nie tworzę jakichś skomplikowanych obliczeń excelowych, ani żadnych kosmicznych prezentacji. Obu używałem w zakresie trochę ponad typowe zastosowanie domowe.

Jednak jakoś mimo wszystko bardziej podoba mi się LibreOffice :)

Co do darmowych wersji. Może chodzi o darmowe wersje Worda 97, albo jakieś trialowe wersje. Z pewnością darmową wersje Worda znajdziesz na torrentach, no ale wiadome, że chcąc żyć zgodnie z literą prawa powinno się takich serwisów unikać ;)

Gagata
02-04-2014, 18:22
Dzięki bardzo raz jeszcze, ściągnęłam Libre, zobaczymy :)