PDA

Zobacz pełną wersję : Jak prawidłowo ocieplić poddasze?



jaaa
02-04-2014, 08:53
Witam,
Chcę w tym roku ocieplić poddasze. Wygląda ono mniej więcej tak.
252430
Chciałbym to zrobić dobrze. Jaka grubość wełny będzie odpowiednia. Jakie folie stosować? Czy pomiędzy deską a wełną zostawić szczelinę?
Czy powinienem zaimpregnować deski, i krokwie? jeśli tak to czym? fobosem, drewnochronem?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

PS. Deskami jest pokryta cała połać dachu, na to blacha trapezowa.

Marek T-ski
02-04-2014, 13:13
Wybacz , że akurat teraz nie mam czasu Ci dokładnie odpowiedzieć, ale tu masz artykuł, gdzie jest sporo detali:
http://ladnydom.pl/budowa/1,106573,7066934,Ocieplenie_poddasza___od_folii_do _plyty_g_k.html

zeusrulez
02-04-2014, 17:38
a na deskach co Ty masz ?

Pozdrawiam !

jaaa
02-04-2014, 20:52
a na deskach co Ty masz ?

Pozdrawiam !

Blacha trapezowa.

zeusrulez
03-04-2014, 17:12
Blacha trapezowa.

Zadnej papy ?

jaaa
04-04-2014, 07:25
Nie ma papy. Jest tylko to co na rysunku, konstrukcja z krokwi , cała pokryta deskami(bo kiedyś była papa) i na to blacha trapezowa.
Z tego co wiem, to pod blachą, nie może być papy? Tak mówili fachowcy, którzy montowali blachę.

zeusrulez
04-04-2014, 10:41
Mimo iż dachy to nie moja specjalność ale nie znam producenta który nie zaleca wstępnego krycia, czy to membrany czy też papy . . .
Przykro mi to mówić ale blachę należy ściągnąć i wykonać poprawną izolację dachu . . .

Andrzej Wilhelmi
04-04-2014, 17:35
Cały ten dach to jakieś nieporozumienie. Czy dach jest płaski? Tak wykonany dach nie można ocieplać bo będą problemy. Twój dach kryli niedouczeni partacze a nie fachowcy. Tak wykonany dach może funkcjonować na stodole a nie na budynku mieszkalnym z użytkowym poddaszem. Pozdrawiam.

jaaa
04-04-2014, 21:50
Dach nie jest płaski, ma spadek ile stopni to nie wiem, jest to typowy dach kopertowy.

Tak wykonany dach nie można ocieplać bo będą problemy. .
Jakie problemy?

zeusrulez
04-04-2014, 23:38
Dach nie jest płaski, ma spadek ile stopni to nie wiem, jest to typowy dach kopertowy.

Jakie problemy?

Niech Pan Andrzej odpowie, on pewnie widział takich dziesiątki

BCS
05-04-2014, 06:40
Potwierdzam- pod blachą MUSI być druga izolacja- po imieninach Anki, zimne noce i poranki- woda skrapla się pod blachą, a do tego zawiewający śnieg, który wszędzie wleci.

Andrzej Wilhelmi
05-04-2014, 12:38
Dach nie jest płaski, ma spadek ile stopni to nie wiem, jest to typowy dach kopertowy.

Jakie problemy?
Typowy dach kopertowy a krokwie 15x15?!
Tak jak wspomniał Artur występuje tzw. zjawisko "roszenia" blachy. Za szczelność dachu odpowiada krycie wstępne a Ty go nie masz. Masz natomiast brak wentylacji. Problemy będą takie:
- nastąpi permanetne zawilgocenie drewna co będzie skutkowało jego butwieniem a w konsekwencji powolną degradacją,
- mogą wystąpić przecieki z zawianego śniegu lub deszczu.
Pozdrawiam.

jaaa
06-04-2014, 17:20
Typowy dach kopertowy a krokwie 15x15?!
Pozdrawiam.
Mój błąd, krokwie mają 12x12cm, 15cm ma płatew. Zawilgocenie może być, bo u znajomego jest sama blacha na krokwiach i łatach, i rano z blachy kapie czasami woda. U mnie może to wsiąkać w drewno, ale dach był zmieniony 15 lat temu i jak dotąd deski się trzymają.
Zupełnie nie rozumiem gdzie może zawiewać śnieg lub deszcz. Dach nigdy nie przeciekał.
W moim przypadku nie ma sensu ocieplać poddasza?

Andrzej Wilhelmi
06-04-2014, 17:58
Oczywiście, że nie ma sensu. Pozdrawiam.