PDA

Zobacz pełną wersję : płyty firmy Libet - Monza kolor mix



Jarerk
02-04-2014, 10:10
Zastanawiam się nad tarasem z płyt monza 40cm X 40 cm ma ktoś? jakieś opinie na ich temat? będę wdzięczny za sugestie.

End_riu
02-04-2014, 20:04
Nie wiem jak na tarasie, ale na małej posesji chodniki do domu z jasnych płyt otoczony zielenią i paskiem grafitowj kostki wyglada super.
Podczas zagęszczania pekly mi chyba tylko dwie na jakieś 130sztuk, wiec wytrzymałe maleńtwa.

Jarerk
03-04-2014, 19:07
Dzięki za odpowiedz, masz może jakieś fotki z realizacji z tej kostki?:
mam też pytanie czy po przygotowaniu podsypki i jej ubiciu te płyty też należy ubić zagęszczarką? taras mam zamiar wykonać sam ma mieć wielkość 4x6 m.
pozdrawiam

End_riu
03-04-2014, 21:07
Nie mam zdjęć, bo nie mam nawyku ich robienia. Ale chyba czas zacząć, bo coraz wiecej inestorów o nie pyta.
Tak. Przecież napisałem, że pękly mi podczas zagęszczania. Chociaż jak zrobisz to dokładnie i na podspce cementowo piaskowej to bez zagęszczania mozna. Płyty muszą byc równo ułozone i nie mogą się kołysać.
Weź do zagęszczania mała zabęszczarkę 60-80kg i koniecznie przez gumę zagęszczaj. Jeśli się zdecydujesz na zagęszczanie.

Pozdrawiam.

End_riu
17-04-2014, 17:13
No tak, bo ipregnowane wytrzymałyby dłużej.
Nie wypisuj takich bzdur wiecej.

cypryski
17-04-2014, 17:19
Planowałem taras z płyt Monza, ale po wizycie w zakładzie brukarskim zrezygnowałem.

Jak dla nas, były zbyt chropowate, nieprzyjemne w dotyku. Na tarasie czasem biega się boso (zwłaszcza dzieci), więc musieliśmy poszukać czegoś innego.

grzegorz_si
18-04-2014, 08:27
Ja radzę zawsze, żeby się przejść na "ogródki" wystawowe, takie co najmniej 5-8 letnie. Wtedy zobaczycie sobie jak wyglądają te "cuda" na kiju: szare, sczerniałe, paskudne. Barwiony beton, zwłaszcza tak niskiej jakości, jaki raczą nas obecnie polscy producenci nie jest wart tych pieniędzy. Ładnie wygląda przez 3-4 lata.

cypryski
18-04-2014, 08:57
Po kilku latach płyty tarasowe można wymienić w 1 dzień, nie jest to wielki koszt - ani materiału ani robocizny.

Jarerk
19-04-2014, 14:23
Ja natomiast nie zbyt dobrej opinii na temat tych płyt. Zrobiłem z nich taras o powierzchni trochę ponad 100m. Może i z układaniem nie bylo problemow ale przez fakt że one nie są impregnowane to po pierwszym sezonie wyglądały jakby miały 5 lat co najmniej. Przy takiej cenie to jest śmiech na sali

Trudno już kupiłem ale na pocieszenie dla mnie mam tego znacznie mniej

Jarerk
19-04-2014, 14:26
Planowałem taras z płyt Monza, ale po wizycie w zakładzie brukarskim zrezygnowałem.

Jak dla nas, były zbyt chropowate, nieprzyjemne w dotyku. Na tarasie czasem biega się boso (zwłaszcza dzieci), więc musieliśmy poszukać czegoś innego.
chropowate to są monza elegante pokryte drobnymi kamyczkami gdzie w przypadku przewrócenia dziecka może być bolesne - też mam dzieci. Natomiast monza colormix pastello są gładkie

Jarerk
19-04-2014, 14:29
No tak, bo ipregnowane wytrzymałyby dłużej.
Nie wypisuj takich bzdur wiecej.

Witaj
mam pytanie skoro nie impregnować to może spróbować zastosować unigrunt ? jest znacznie tańszy.
czy pod taras wystarczy 40 cm podbudowa.
Pozdrawiam

cypryski
19-04-2014, 15:05
To faktycznie były płyty Monza Elegante. Colormix mnie nie interesował więc nie przypuszczałem, że mają inną strukturę.

grzegorz_si
22-04-2014, 18:00
Po kilku latach płyty tarasowe można wymienić w 1 dzień, nie jest to wielki koszt - ani materiału ani robocizny.

No tak. Fajna perspektywa: kupić, żeby po kilku latach wymienić. Akurat koszt materiału nie jest mały a jakość mizerna.

cypryski
22-04-2014, 18:38
No tak. Fajna perspektywa: kupić, żeby po kilku latach wymienić. Akurat koszt materiału nie jest mały a jakość mizerna.

No jasne. Płytki ceramiczne na tarasie są tańsze i trwalsze.

End_riu
22-04-2014, 20:35
Zawsze można zmienić na drewno, które waca do łask inwestorów :)

cypryski
23-04-2014, 11:57
Gratuluję pierwszego postu na forum, dużo nam wniósł.

malder
23-04-2014, 13:12
Rzadko się tu wypowiadam, ale jak widzę użytkowników typu Komiłaj, którzy zarejestrowali się tylko po to żeby dopiec jednej firmie, to mnie krew zalewa! Zerknijcie w posty tego delikwenta. 5 wpisów i 5 negatywnych o Libecie. Pewnie to dopiero początek i kolega zaraz zacznie wychwalać swoją, konkurencyjną firemkę produkującą kostkę!

Tu prośba do moderatorów, żeby mieli na oku tego typu zagrywki, bo widać, że takie osoby specjalnie chcą zaszkodzić jednej firmie, nie mając do tego podstaw!

grzegorz_si
23-04-2014, 17:40
Rzadko się tu wypowiadam, ale jak widzę użytkowników typu Komiłaj, którzy zarejestrowali się tylko po to żeby dopiec jednej firmie, to mnie krew zalewa! Zerknijcie w posty tego delikwenta. 5 wpisów i 5 negatywnych o Libecie. Pewnie to dopiero początek i kolega zaraz zacznie wychwalać swoją, konkurencyjną firemkę produkującą kostkę!

Tu prośba do moderatorów, żeby mieli na oku tego typu zagrywki, bo widać, że takie osoby specjalnie chcą zaszkodzić jednej firmie, nie mając do tego podstaw!

No faktycznie rzadko. Dwa posty i jeden w obronie Libetu.
Jak widać człowiek ma swoje doświadczenia z firmą i chce o nich opisać, bo takie ma prawo i dobrze!
Żyjemy w czasach, gdy o markę trzeba dbać.

grzegorz_si
23-04-2014, 17:41
No jasne. Płytki ceramiczne na tarasie są tańsze i trwalsze.

Jest jeszcze drewno, płyty kamienne, klinkier, granit. Wszystko tylko nie paskudnie czarniejące i wykruszające się płyty betonowe niskiej jakości.

malder
23-04-2014, 18:21
No faktycznie rzadko. Dwa posty i jeden w obronie Libetu.
Jak widać człowiek ma swoje doświadczenia z firmą i chce o nich opisać, bo takie ma prawo i dobrze!
Żyjemy w czasach, gdy o markę trzeba dbać.

Jeden wpis to nie pięć. Poza tym zostały napisane w niecałą godzinę i w jednej tematyce. I nie bronię tutaj libetu, bo nie zależy mi na tym. Jeśli normalnemu człowiekowi się coś nie podoba to napisze jeden post raz a dobrze i jest ok, a tu widać wyraźnie że kolega próbuje zaszkodzić konkretnej marce, a czy to libet czy nie libet to nie ma znaczenia. Pozdrawiam szanownych moderatorów.

grzegorz_si
23-04-2014, 19:06
Jeden wpis to nie pięć. Poza tym zostały napisane w niecałą godzinę i w jednej tematyce. I nie bronię tutaj libetu, bo nie zależy mi na tym. Jeśli normalnemu człowiekowi się coś nie podoba to napisze jeden post raz a dobrze i jest ok, a tu widać wyraźnie że kolega próbuje zaszkodzić konkretnej marce, a czy to libet czy nie libet to nie ma znaczenia. Pozdrawiam szanownych moderatorów.

Myślę, że dobrze by było w takim razie, żeby ta osoba napisała dlaczego jest taka niechętna Libetowi. Może ma jednak powód?

End_riu
23-04-2014, 21:48
Powód? Libet jest tańszy i gorszy od brukbetu. O jakiś sezon może dwa .
Gość chciał oszczędzić stówkę i po roku puka się w główkę. Tak by miał na lata :P
Dwa, trzy lata.

Ludzie najzwyczajniej wymagają zbyt wiele od pewnych produktów na rynku budowlanym.
Skoro ceny niektóeych kostek, płyt, obrzeży, itd. są niższe niż rok wsstecz, a nawet kilka lat to powinno dawać do myslenia.

papa461973
01-10-2014, 20:13
płyt monza się nie zagęszcza są za cienkie tylko 4 cm, układa i ręcznie dobija ....

grzegorz_si
01-10-2014, 20:57
Powód? Libet jest tańszy i gorszy od brukbetu.
Czy tańszy to nie wiem, ale czy gorszy to śmiem wątpić. Jedno i drugie to badziewie.