PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiej firmy płyty k-g ?



Nft
03-04-2014, 09:23
Witam,
stoimy przed wyborem producenta płyt g-k do zabudowy poddasza, wiadomo że każdy skład chwali te którymi handluje -jedni tylko Knauf bo żadna inna nie jest tak twarda, inni że Kanuf robi ze spienionego gipsu i jest kruchy, Lafarge też podobno najlepsza itd. itp.

Proszę o opinie użytkowników jakie są Wasze doświadczenia, która jest twardsza, czy warto za firmę płacić by po latach nie patrzeć na popękane płyty, czy nie ma co przepłacać bo różnica w cenie jest tylko za firmę, a nie za jakość ?

Z góry dzięki za pomoc. :lol:

Ezotrap15
03-04-2014, 12:21
Na całość poddasza kupowałem płyty Lafarge(dostałem na nie dobrą cenę) z wyjątkiem łazienki.Tu zastosowane mam płyty Knaufa(zielone mieli tylko tej firmy).Zresztą za Lafarge optował mój wykonawca.Jak dotąd wszystko ok.

Nft
03-04-2014, 12:38
Właśnie ja też dostałem dobrą cenę na Lafarge ale wole się zapytać innych o opinie -prawdziwych "mieszkańców poddaszy", a nie handlowców :D

Nft
09-04-2014, 10:09
Nikt więcej nie ma opinii ?

Nft
09-04-2014, 12:12
W moim przypadku za Lafarge 13.50zł za szt. (2.6x1.2m) a Knauf, Regips 17zł

Lopesjus
09-04-2014, 12:25
Witam,
stoimy przed wyborem producenta płyt g-k do zabudowy poddasza, wiadomo że każdy skład chwali te którymi handluje -jedni tylko Knauf bo żadna inna nie jest tak twarda, inni że Kanuf robi ze spienionego gipsu i jest kruchy, Lafarge też podobno najlepsza itd. itp.

Proszę o opinie użytkowników jakie są Wasze doświadczenia, która jest twardsza, czy warto za firmę płacić by po latach nie patrzeć na popękane płyty, czy nie ma co przepłacać bo różnica w cenie jest tylko za firmę, a nie za jakość ?

Z góry dzięki za pomoc. :lol:

Skonsultuj z wykonawcą. Unikniesz potem uwag, że coś poszło nie tak, bo oni "wolą" innego producenta. Osobiście mam wątpliwości, czy twardość będzie miała związek z podatnością do pękania. Niedawno do obudowania kominka użyłem płyt Knaufa (różówych) i napotkałem problem ze schowaniem wkrętów, takie cholerstwo było twarde...

Lopesjus
10-04-2014, 07:00
użyłeś tak cholernie beznadziejnych profili których nie stosuje się do płyt czerwonych.

Żadnych profili. Przykręcałem do płyt krzemianowo-wapniowych, a te są bardzo kruche.

Nft
10-04-2014, 09:17
Wykonawca zrobi na każdym dostarczonym materiale, robi na różnych ale zdania o gorszych lepszych nie ma - nie miał takich które by się nie nadawały...

Lopesjus
14-04-2014, 20:47
jako wykończenie obudowy kominka? Nigdy bym nie wpadł na pomysł by wyprazac płyty.

Najwyraźniej ja wpadłem na taki pomysł. Możesz rozwikłać "wyprazac"?

Nft
14-04-2014, 21:42
Ja się pytam o płyty k-g na poddasze, a Ci się będą "wyprazac" :D

Widzę, że faktycznie trzeba brać płyty, na które będzie "dobra" cena, bo nikt jak dotąd nie żałuje swoich wyborów.

Polar_Bear
06-11-2014, 22:41
Podbijam :)

PS Ile liczy się średnio za m2 GK+stelaże? Pytam o same materiały, tak do bardzo ogólnych szacunków. Planuję wyłożyć dach, ok. 100m2.
Między krokwiami (wszelkie belki mam na myśli) a tych jest swoją drogą miliard, ale liczmy 100m. http://forum.muratordom.pl/images/smilies/bash.gif