PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana dachu + adaptacja poddasza.



andrzejf01
03-04-2014, 17:57
Witam. Posiadam mały stary domek z 1930 roku chyba, o wymiarach 10x5 m. Dom jest parterowy z czerwonej cegły z poddaszem nieużytkowym,strop drewniany. Dach dwuspadowy pokryty eternitem.
Jako że nie jest zbyt szczelny ten dach no i ten eternit pomyślałem o wymianie dachu, a ponieważ rodzina mi się powiększyła, chciałbym przy okazji podnieść ok. metra i zrobić dwa pokoiki na poddaszu. Czyli nowy strop -raczej drewniany i nowy dach.
Fundamenty domu są zrobione z tego co zauważyłem z wielkich kamieni, dlatego zwracam się z zapytaniem czy na takim fundamencie możliwa jest realizacja mojego pomysłu.

eryk16
11-05-2014, 19:40
Witam. Odpowiadając na Pana pytanie: prawdopodobnie jest możliwa ta nadbudowa, lecz obiekt powinien zobaczyć konstruktor, architekt czy budowlaniec aby ocenić to swoim fachowym okiem. Nikt z forum nie da sobie głowy uciąć, nie poręczy panu że nie dojdzie do katastrofy, czy niekorzystnych zjawisk. Ponadto i tak na te prace trzeba mieć projekt , pozwolenie, itd aby cokolwiek ruszyć. Pewnie że można ,,na dziko,, ale to jest bardzo duże ryzyko, którego nie warto podejmować.W razie pytań proszę pytać. Pozdrawiam

zbigmor
23-03-2015, 18:25
W teorii projekt, pozwolenia itp. W praktyce jeśli ściany na chwilę obecną nie pękają po zrobieniu 2 wieńcy betonowych nie powinno być problemu. Znam kilka domów tak przerobionych bez żadnych negatywnych konsekwencji i nie znam żadnego z problemami co wcale nie oznacza, że takie nie istnieją. Jeśli dodatkowo na stropie jest glina to obciążenie fundamentów mocno się nie zwiększy.