PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt montażu PC



wiellkopolska
06-04-2014, 22:26
witam,
rzucicie ile waszym zadaniem powinien kosztować montaż PC.

Zakładamy, że siłami własnymi i hydraulika zrobionej jest DZ. Doprowadzone do kotłowni, zakończone rozdzielaczem, szczelne, zalane itp. Z ato odpowiadam ja i hydraulik.

W kotłowni jest instalacja elektryczna gotowa. Kabele jakie trzeba i gdzie trzeba. Cała reszta również: rozprowadzenie CO i CWU gotowe. Od rozdzielacza do PC są 2 metry. Od PC do CO jest jakieś 1 metr i można to zrobić jakąś rurką elastyczną zasilanie i powrót za PC na luźno.
PC kupuje sam za granicą i osobny zasobnik CWU. Jest to PC popularna nie jakaś nietypowa.

Ile powinno kosztować mnie podłączenie tego: PC, zasobnika, i pompy CWU do zasobnika którą mam. Czy coś jeszcze trzeba zrobić o czym nie wiem? Czy trzeba dużo dokupić do podłączenia PC do CWU stojącego obok, PC do rozdzielacza i PC do CO obok i CWU do zasobnika - też obok.
Pan od ekogroszku powiedział, że za takie prace on bierze ok 2000 plus coś na materiał (choć ja materiału mam sporo (rurki, zawory, złączki) i być może wyjdzie że trzeba dokupić coś za 200 zł. Ci od PC życzą sobie za to ok 6500-8000 zł. Nie przesadzają z tym swoim know-how?

mkm silesia
06-04-2014, 22:33
witam,
rzucicie ile waszym zadaniem powinien kosztować montaż PC.

Zakładamy, że siłami własnymi i hydraulika zrobionej jest DZ. Doprowadzone do kotłowni, zakończone rozdzielaczem, szczelne, zalane itp. Z ato odpowiadam ja i hydraulik.

W kotłowni jest instalacja elektryczna gotowa. Kabele jakie trzeba i gdzie trzeba. Cała reszta również: rozprowadzenie CO i CWU gotowe. Od rozdzielacza do PC są 2 metry. Od PC do CO jest jakieś 1 metr i można to zrobić jakąś rurką elastyczną zasilanie i powrót za PC na luźno.
PC kupuje sam za granicą i osobny zasobnik CWU. Jest to PC popularna nie jakaś nietypowa.

Ile powinno kosztować mnie podłączenie tego: PC, zasobnika, i pompy CWU do zasobnika którą mam. Czy coś jeszcze trzeba zrobić o czym nie wiem? Czy trzeba dużo dokupić do podłączenia PC do CWU stojącego obok, PC do rozdzielacza i PC do CO obok i CWU do zasobnika - też obok.
Pan od ekogroszku powiedział, że za takie prace on bierze ok 2000 plus coś na materiał (choć ja materiału mam sporo (rurki, zawory, złączki) i być może wyjdzie że trzeba dokupić coś za 200 zł. Ci od PC życzą sobie za to ok 6500-8000 zł. Nie przesadzają z tym swoim know-how?

jak to kupuje za granica to nie patriotyczne vat zostanie za granica a nam Tusk z tego tytułu znowu podniesie o 1 albo i 2% :yes: albo budowlankę mieszkaniową zrobi na 23%

wiellkopolska
06-04-2014, 22:48
jak to kupuje za granica to nie patriotyczne vat zostanie za granica a nam Tusk z tego tytułu znowu podniesie o 1 albo i 2% :yes: albo budowlankę mieszkaniową zrobi na 23%

gościu przeczytałem twoich z 200 wpisów lub więcej, pewnie o PC PW. Wiem, że stać Cie na więcej i podanie ceny.

Nie chce tu konkursu ofert kto podłączy mi PC za 1000 zł albo zrobi tynki za 5 zł. Ale średnie wyceny około 8000 zł z materiałem mnie zniechęcają do PC a muszę ostro ciąć budżet żeby do ligi Ekogroszku nie spaść.

VAT płace w Polsce! Kupuje ją za netto u Germanów. Towar z UE na firmę!

mkm silesia
06-04-2014, 23:02
bez nerwów to było w żartobliwym tonie a poza tym niemiecki vat niższy ale to tak jest my mamy bogate społeczeństwo i naszych obywateli stać na vat 23%

wihajster
06-04-2014, 23:11
witam,
rzucicie ile waszym zadaniem powinien kosztować montaż PC.

Powinien kosztować....
Co to za pytanie?
Mamy WOLNY RYNEK i wolność wyboru.

Nie da się na to pytanie odpowiedzieć z sensem.
Jeśli jest dla Ciebie za droga jakaś propozycja, to albo negocjujesz albo szukasz dalej, prawda?
Gość z wyceną 2000 to chyba dobra oferta?
Jeśli jeszcze za drogo na budżet "ekogroszkowy" - to możesz nawet zamontować sam...

mkm silesia
06-04-2014, 23:46
Powinien kosztować....
Co to za pytanie?
Mamy WOLNY RYNEK i wolność wyboru.

.

Powiedz to Niemcowi jak zrobi za tanio to ma parę kontroli w tym z ichniego us bo istnieje podejrzenie że część zrobił na czarno i nie odprowadził należnego dochodowego i vatu

gall86
06-04-2014, 23:53
powinno kosztowac tyle ile jestes w stanie za to zaplacic - nie mniej, ni wiecej.

fachman19
07-04-2014, 06:30
witam,
rzucicie ile waszym zadaniem powinien kosztować montaż PC.

?

Na pytanie odpowiedź- 300zł + materiał

wiellkopolska
07-04-2014, 07:58
Powinien kosztować....
Co to za pytanie?
Mamy WOLNY RYNEK i wolność wyboru.

No właśnie jest wolny rynek, wolność to i mnie wolno się zapytać za ile mają zrobione inni takie kotłownie. Co w nich jest więcej, że materiał do podłączenia kosztują średnio 2-3x więcej niż kotłownia z ekogroszku albo czy na pewno know-how za podłączenie PC jest więcej wart 3x od podłączenia ekogroszku.


Nie da się na to pytanie odpowiedzieć z sensem.
Tobie i kilku podobnym z forum instalatorom nie da się odpowiedzieć z sensem. Instalatorzy od ekogroszku już na takie pytanie umieją z sensem podać realny przedział cenowy od razu.


Jeśli jest dla Ciebie za droga jakaś propozycja, to albo negocjujesz albo szukasz dalej, prawda?
Szukam, szukam. Ale chcę znać realne ceny odniesienia gdzie mogę powiedzieć instalatorowi: zgoda robimy.


Gość z wyceną 2000 to chyba dobra oferta?
to 2000 zł to Panowie od ekogroszku podają. I od razu mówią:"tyle biorę za tą pracę", reszta jak materiały możesz kupić sam. Są i tacy od ekogroszku po 2500-2700. Ok. Różne firmy, renomy itp.
Zaś Panowie od PC z instalacji kotłowni robią tajemnice. Wycena tylko z ich materiałami. Jakie? Tajne. Najlepiej kup Pan całość za 8 k.
jakbym miał cenę za montaż 3K od sprawdzonego instalatora za ile 1 czy 2 dni pracy? To bym tematu nie drążył.

JacekBB
07-04-2014, 08:25
Nie rozumiem - jak jeden z przedmówców - pytania. Najlepiej dyskutować na konkretnym przykładzie. Poza tym to zależy od materiału, ich jakości (a też ceny), marki pompy ciepła (oraz jej modelu), wielkości dolnego źródła (jako firma zalecamy raczej lekkie przewymiarowanie). Generalnie jako firma jak i jako konsument nie proponowałbym kusić się na jak najniższe oferty. Przy pompie ciepła chodzi o profesjonalny montaż i późniejszy komfort i oszczędności.

pychy
11-04-2014, 06:51
U mnie montaż pc pow-woda z całą kotłownią i zasobnikiem 2000zł netto (sama usługa). Okolice Krakowa.

fachman19
11-04-2014, 17:31
U mnie montaż pc pow-woda z całą kotłownią i zasobnikiem 2000zł netto (sama usługa). Okolice Krakowa.

Dostarczyłeś materiały ,PC i zasobnik cwu???

wiellkopolska
13-04-2014, 12:53
U mnie montaż pc pow-woda z całą kotłownią i zasobnikiem 2000zł netto (sama usługa). Okolice Krakowa.
Widzisz, tu musisz wyjść na zewnątrz do PC, podłączyć zbiornik CWU jak piszesz a ja miałem wyceny nawet koło 4 tys plus drogi materiał na gruntowe z zasobnikim zintegrowanym i bez wyjścia do PC poza kotłownie.
Temat ogarnięty i ceny ok 2000-2500 do ręki z połączeniem elektrycznym w kotłowni.