PDA

Zobacz pełną wersję : Spękanie drugiej warstwy farby na okleinie



Mibars
07-04-2014, 13:26
Witam,
Podjąłem się przemalowania na biało oklejonych drewnopodobną okleiną drzwi od szafek, chciałem zachować strukturę "drewna", wiec malowałem sprayem. Wczoraj położyłem jedną warstwę (właściwie "półtorej"), nie starczyło mi farby, gdyż jedna z puszek miała inny odcień bieli (tego samego producenta, ten sam kod, inna data produkcji). Konieczna była druga warstwa, gdzieniegdzie jeszcze prześwituje ciemniejsza okleina. Dokupiłem farby (sprawdzając odcień w sklepie...), zaczynam psikać i nie mija minuta i farba pęka! Wszędzie, gdzie natrysnąłem nową warstwę pojawiły się spękania, coś jak na starym obrazie. Od dawna używam tych sprayów (Deco Color), różne rzeczy nimi malowałem, w tym różne okleiny i nigdy takie coś nie wystąpiło...

Farba (lakier) to Deco Color.

Co się stało i co z tym zrobić? Czy to lakieru w nowej puszce? Data produkcji jest także inna, niż na poprzedniej warstwie, ale odcień ten sam.

Czy da się na to nakleić okleinę meblową? Jedyne, co mi teraz po głowie chodzi to przyklejenie na tamtą pomalowaną okleinę nowej okleiny w kolorze białym. Obecnie drzwiczki są z jednej strony pomalowane emulsyjną, z drugiej strony sprayem, pod tym jest okleina na płycie wiórowej.