PDA

Zobacz pełną wersję : Mech na dachu!



Liwko
09-04-2014, 10:36
Mam problem z mchem na mojej dachówce (pomijam producenta) i znalazłem złoty środek. Znaczy byłby złoty, gdyby nie skandalicznie wysoka cena 150zł za mb. Chodzi o MOOSfree.
Pytanie czy inne tańsze taśmy ( np. http://www.dach-akcesoria.pl/tasma-kominowa-cu.php ) poradzą sobie z problemem i nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto?

CityMatic
09-04-2014, 11:00
Taśma miedziana- to pieniądze wyrzucone w błoto, dla osób które mają coś z blachy ocynkowanej lub powlekanej - np rynny co jest najbardziej kłopotliwe. Podczas opadów uwalniają się jony miedzi - one zabezpieczają powłokę dachówki przed osadzaniem się mchu natomiast niszczą elementy blaszane.
Wyjątek oczywiście stanowią elementy plastikowe jednak i pas pod rynnowy lubi być blaszany.

Liwko
09-04-2014, 11:23
Taśma miedziana- to pieniądze wyrzucone w błoto, dla osób które mają coś z blachy ocynkowanej lub powlekanej - np rynny co jest najbardziej kłopotliwe. Podczas opadów uwalniają się jony miedzi - one zabezpieczają powłokę dachówki przed osadzaniem się mchu natomiast niszczą elementy blaszane.
Wyjątek oczywiście stanowią elementy plastikowe jednak i pas pod rynnowy lubi być blaszany.

No dobra, nie dla blachy. Ale co z dachówką ceramiczną i plastikowymi rynnami? Czy ta tańsza taśma się sprawdzi?

CityMatic
09-04-2014, 12:18
No dobra, nie dla blachy. Ale co z dachówką ceramiczną i plastikowymi rynnami? Czy ta tańsza taśma się sprawdzi?

Trudno jest powiedzieć ile miedzi w miedzi :) w tej tańszej - tak sobie producent wymyślił, że będzie to działać to działa.
Wszystkie te preparaty do usuwania mchu z dachów oparte są na związkach miedzi (siarczanów miedzi) i działają więc tu też mają mieć takie zastosowanie.
Zapewne w miejscowościach gdzie zanieczyszczenie środowiska jest większe i opady sławetnych kwaśnych deszczy będą sprzyjały wydzielanie się miedzi do wody i zabezpieczenie przez to dachu przed porastaniem będzie większe ale i w innych miejscach zapewni to czysty dach.
Taśma jest dosyć widoczna na dachu więc będzie niewidoczna na niektórych kolorach blach i dachówek zaś na niektórych będzie tylko szpeciła.Być może ta tańsza ma mniejszy wybór kolorów i zastosowań?
Pozdrawiam

Liwko
09-04-2014, 12:23
Taśma jest dosyć widoczna na dachu więc będzie niewidoczna na niektórych kolorach blach i dachówek zaś na niektórych będzie tylko szpeciła.Być może ta tańsza ma mniejszy wybór kolorów i zastosowań?
Pozdrawiam

Czystym przypadkiem mam dachówkę w kolorze... miedzi :D

CityMatic
09-04-2014, 13:33
Czystym przypadkiem mam dachówkę w kolorze... miedzi :D

No to będzie pasowała, a jeśli będzie usuwać i zabezpieczać przed mchem - to sukces firmy i pełne zadowolenie inwestora :)
Pozdrawiam serdecznie

Liwko
09-04-2014, 13:43
Chyba zrobię eksperyment. Postaram się załatwić kawałek takiej taśmy i przykleję go do dachówki powyżej mchu. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Andrzej Wilhelmi
09-04-2014, 21:27
Należy wymienić taśmę pod gąsiorami. I wymienić inne obróbki na miedziane np. blachę koszową i obróbki kominów. Pozdrawiam.

Liwko
13-04-2014, 09:46
Czy ktoś zna ten produkt?
http://allegro.pl/tasma-kalenicowa-kalenicy-miedzrol-32cm-5mb-i4125652439.html

Ile tam jest miedzi w miedzi? :D

Andrzej Wilhelmi
13-04-2014, 10:13
Ta taśma to folia (szmata), do której przyszyto paski karbowanej folii miedzianej. W tych paskach powinno być 100% miedzi. Siląc się na taki wydatek lepiej zastosować całą taśmę miedzianą. Pozdrawiam.

Liwko
13-04-2014, 10:23
Mech jest oczywiście od strony północnej. Zastanawiam się czy nie kupić tej taśmy, przeciąć wzdłuż i albo położyć ją pojedynczo (wyjdzie dwa razy więcej) albo skleić miedzie blisko siebie i położyć szerszy pasek. Sam nie wiem. Kombinuję żeby coś tam zaoszczędzić.

Andrzej Wilhelmi
13-04-2014, 10:44
Skoro tylko do tego ma służyć to zdecydowanie przeciąć na pół i montować pojedynczo. Miedzi jest wystarczająco dużo. Należy pamiętać o innych elementach dachu (obróbki komina, pasy nadrynnowe, rynny (chyba, że pvc) i kosze. Pozdrawiam.

Liwko
13-04-2014, 10:54
No to fajnie. Zaczęło się od 4000 a skończy się na 300zł :)
Dzięki.

imrahil
13-04-2014, 13:50
czy mech ma jakieś wady poza tym, że się nie podoba? wg mnie ma swój urok :)

Liwko
13-04-2014, 13:55
czy mech ma jakieś wady poza tym, że się nie podoba? wg mnie ma swój urok :)

Podaj adres, ci go wyślę :D

imrahil
13-04-2014, 14:14
Podaj adres, ci go wyślę :D

aż taki silny jego urok nie jest ;)

Andrzej Wilhelmi
13-04-2014, 15:33
Są środki do malowania nowych dachówek żeby wyglądały jak stare. Wszystko jest kwestią gustu. Pozdrawiam.

rockeros
07-07-2014, 20:37
Złoty środek na mech - AlgoClear - http://www.algoclear.pl - usuwa mech, algi i porosty (http://www.algoclear.pl)

VIP Jacek
05-04-2015, 18:34
odświeżam watek.
Ktoś może stosował tę taśmę miedzianą na dach?
Mam zarośnięty dach mchem i glonami. Stosowałem różne środki chemiczne. Myłem karcherem, ale po roku wszystko odrastało.
Chcę wypróbować taśmę, gdzie ją można kupić i jak działa?
Może ktoś pomoże.

Andrzej Wilhelmi
06-04-2015, 09:58
Kupisz w profesjonalnej hurtowni pokryć dachowych. Może ja zastosować o ile obróbki i rynny nie są z blachy ocynkowanej. Pozdrawiam.

VIP Jacek
06-04-2015, 18:55
poszperałem trochę i znalazłem: Biberkraft.
Jest to system kształtek dachowych miedzianych specjalnie ukształtowanych, które nakłada się na dachówki lub gąsiory.
Spływający po nich deszcz uwalnia jony miedzi, które to następnie spływają po dachu czyszcząc go i zabezpieczając.
Pewnie to trochę kosztuje, ale jak jest skuteczne to warto kupować po trochu.
Ciekawe :rolleyes: Jutro się tym zajmę.