PDA

Zobacz pełną wersję : Schody wyjściowe ze szkoły - jaki materiał?



michalp
10-04-2014, 22:48
Drodzy Forumpowicze,

Zostałem poproszony przez szkołę o konsultację ws. przebudowy schodów wyjściowych z budynku szkoły na boiska - w załączniku zdjęcie. Obecne schody mają 30 lat, rozlatują się i trzeba je zrobić od nowa. Proszę o pomoc w doborze materiału - mam złe doświadczenia w płytkach, bo się po zimie odklejają. Może więc kostka brukowa? Ale czy nie będzie się rozchodzić przy tak częstym użytkowaniu przez dzieci szkolne?

Schody byłyby całkowicie przebudowane.

Pozdrowienia,
Michał

Dominik bfc
10-04-2014, 23:05
Granit śrutowany

michalp
11-04-2014, 08:37
Granit śrutowany

Ale to będzie zupełnie inna kostka niż jest przed schodami.

A jak prawidłowo wykonać takie schody z kostki? I czy są jakieś kostki schodowe, dłuższe i grubsze, które by się nadawały?

A może coś przyklejanego do podłoża betonowego?

jajmar
11-04-2014, 08:59
Granit śrutowany to nie kostka a płyty. Je jak najbardziej kleisz do podłoża.

michalp
11-04-2014, 09:29
Granit śrutowany to nie kostka a płyty. Je jak najbardziej kleisz do podłoża.

Mogę prosić o jakieś linki? Bo znalazłem to:

http://www.forbet.pl/kostka-brukowa/elegance/granit-srutowany/
... a to jest kostka.

dzabij
11-04-2014, 14:22
Mogę prosić o jakieś linki? Bo znalazłem to:

http://www.forbet.pl/kostka-brukowa/elegance/granit-srutowany/
... a to jest kostka.

to może spróbuj wpisać Granit Płomieniowany.

Zasadniczo jest to kawał płyty wycięty ze skały i poddany obróbce aby nabrał szorstkości. Wymiary w miarę dowolne - zapewne da się zamówić nawet i cały "trep" z jednego kawałka.

odsłowadosłowa
11-04-2014, 14:56
Granit śrutowany

michalp
12-04-2014, 08:58
Granit śrutowany

A czym kleić, żeby po zimie nie podchodziła woda i nie odparzało się?

jar.os
12-04-2014, 09:08
A czym kleić, żeby po zimie nie podchodziła woda i nie odparzało się?

zaprawa cementowa , nie cementowo wapienna a CEMENTOWA , to tańsza wersja ale sprawdzona i dobra , są również gotowe kleje typowo do kamienia.

schizo85
12-04-2014, 20:45
Żaden granit śrutowany, nazywa się to płomieniowany bo chropowatą powierzchnię uzyskuje się palnikiem podgrzewając powierzchnię płyty. W wyniku podgrzania powierzchnia dostaje naprężeń i odpadają kawałki granitu tworząc warstwę antypoślizgową.

Można kleić na betonie półsuchym a na to koniecznie mleczko cementowe. Ale niekoniecznie to będzie trwałe, ponoć sprawdza się to ale my używamy kleju Sopro F455, trzyma i nigdy nie było z nim problemów.