PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt poddasza



mmalczewski
11-04-2014, 22:34
Witam,

Chętnie poznam Wasze zdanie na temat projektu mojego poddasza. Ma 67m^2 (82,5 po podłodze), cały dom to 160m^2 p.u.
254338
Trochę tracimy na tym, że schody są jednobiegowe i prawie po środku. Daje to jednak bardzo ciekawy efekt na dole, poddasze jest więc wynikiem tego, co się dzieje na dole. Cały czas łamiemy się jednak, czy przypadkiem konsekwencje takiego układu nie są zbyt kosztowne: super salon powoduje mniej funkcjonalną górę. Obawy budzi m.in. brak garderoby, stąd w sypialni (pokój 4) wyznaczono duże szafy (białe obszary). Sypialnia po odjęciu szaf ma 14,92, myślę, że jest nadal wystarczająco przestronna. Czerwoną linią oznaczono h=190cm, obszary z plusikiem (np. pokój 4+) mają h < 190cm.

Rozważamy powiększenie poddasza przez nadbudowę nad garażem, czyli ok. 40m (ze skosami). Wtedy łazienka2 stałaby się suszarnią z prawdziwego zdarzenia (aktualnie 2,14m + skosy). Tylko wtedy powierzchnia zaczyna podchodzić pod 200m, a to już wydaje się sporo (trzeba to też ogrzać).

Wszelkie komentarze mile widziane :-)

Pozdrawiam
m

ar_chitekt
23-04-2014, 12:42
Trochę trudny dostęp z pokoju nr 3 do łazienki. Widziałem bardziej funkcjonalne projekty, a z doświadczenia moich rodziców wiem, że salon jest centrum, gdy przychodzą goście, a na co dzień mieszkają w pokojach na górze.

aneta_doa
24-04-2014, 11:26
Faktycznie te schody nieco wadzą, ale z drugiej strony przestrzeń pod schodami można zawsze zagospodarować:rolleyes:

ar_chitekt
28-04-2014, 09:11
Faktycznie te schody nieco wadzą, ale z drugiej strony przestrzeń pod schodami można zawsze zagospodarować:rolleyes:

Widziałem ostatnio super rozwiązanie na schody z pomysłem - pionowe ścianki każdego stopnia były szufladą :) na buty i nietylko, mnóstwo miejsca się uzyskuje ;)