PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za podłączenie wod-kan???



Latarnik
25-07-2004, 18:13
Proszę o przybliżone koszty podłączenia istniejącej sieci wod-kan do budynku. Dom znajduje się 7,5 m od granicy działki a przyłącza 8,5 do granicy działki (8,5m- droga wewnętrzna osiedlowa), czyli budynek jest oddalony od istniejącej sieci o 16 mb. Jaki będzie całkowity koszt podłączenia wody i kanalizy? Bardzo proszę o podpowiedzi, woda jest mi niezbędna do budowy :lol:

RYDZU
25-07-2004, 18:29
No - ja mam bardzo podobne odległości.
Jeśli wodę wprowadzisz za pierwszą ścianę i zaraz będzie wodomierz to może sie udać pominąć studzienkę wodomierzową (u mnie tak jest).
Ale kakanlizę niestety musze robić ze studzienką.
Koszty:
Projekt wody i kanalizy - 700 pln
Wykonawstwo - oferty w widełkach 5 - 7,5 tys pln za całość (obie rury)
Za miesiąc zamierzam przystąpić do realizacji - na razie wodę mam od sąsiadki.

pozdrawiam

Latarnik
25-07-2004, 18:42
jesli mozesz to sprecyzuj te 7,5 kpln. bo troszke mnie to przeraza. tzn chcialbym wiedziec jaka czesc z tego pobieraja miejskie wodociagi a ile sobie policzyl np. monter od wcinki

dziekuje z gory za odpowiedz

KrzysiekMarusza
25-07-2004, 20:20
U mnie to było coś koło 7.5 kzł, za zrobienie całości przyłączy wody i kanalizy. Robił RPWiK, bo mi się
spieszyło - był już listopad (2003) i bałem się że nie
zdążą przed mrozem. Miałem w kanalizie 2 studzienki rewizyjne - najdroższy element (fi 60 cm wyraźnie są droższe od fi 40 cm, a z regułi fi 40 są OK). Projekt też RPWiK -
coś koło 500 zł.
Na początku RPWiK chciał powyżej 9 kzł ....
Oddzielnie płaciłem za odbiór przez RPWiK (coś koło 200 zł)
i doprowadzenie ulicy do stanu początkowego (koło 400 zł).

hej - Krzysiek

KFKF
25-07-2004, 20:36
Muszę stwierdzić że firma, która wykonuje mi wiele prac przy domu wykonała mi przyłącze wodno-kanalizacyjne o długości 41 metrów i 8 m do budynku za 6400 złotych. W tym były dwa wykopy, osobny na wodę i kanalizację oraz studzienka przelotowa i zasuwa Havle do wody. Roboty były oczywiście robione bez faktury Vat. Także idzie poszukać taniego i dobrego wykonawcy, robiącego dużo poniżej kosztów rynkowych. Przy tym nie ma dużej pracy. Tylko wykop koparką, i ułożenie rur. Przy kanalizacji dochodzi jeszcze odpowiedni spad. Za odbiory nie płaciłem nic, tylę że musiałem przywożić osobiście osobę zajmującą się tym na budowę. Nie pamiętam tylko kosztu projektu przyłączy ale wyniosły one przy pozwoleniach chyba 1000 zł. Musiałbym sprawdzić w papierach. Pozdrawiam.
PS Przyłącze wykonane było w marcu, przy 7% vat na materiały.

RYDZU
25-07-2004, 21:18
jesli mozesz to sprecyzuj te 7,5 kpln. bo troszke mnie to przeraza. tzn chcialbym wiedziec jaka czesc z tego pobieraja miejskie wodociagi a ile sobie policzyl np. monter od wcinki

dziekuje z gory za odpowiedz

Miejskie wodociągi w Czestochowie nie są zainteresowane zarabianiem na wykonywaniu przyłączy - czyli wprost mówiąc nie wykonuja takowej roboty. Całość ceny to robota firmy zewnętrznej (wodociągi zastrzegają sobie w warunkach, że maja prawo do wykonania wcinki odpłatnie ale fakturują to wykonawcy a nie mnie) a z wodociagami mam tylko podpisać umowę i zapłacić za oplombowanie licznika.



pozdrawiam