PDA

Zobacz pełną wersję : Z287 - mozliwa zmiana konstrukcji dachu ?



dandko
13-04-2014, 01:22
witam , czy jest możliwość zmiany kondtrukcji dachu ? W projekcie jest kratownica prefabrykowana , czy mozna wykonac tradycyjna wierzbe ? dodam ze dom budowany jest systemem gospodarczm i stad to pytanie,

Dodam ze strop jest drewniany, Chcemy zrobic tak by w przyszlosci mozna bylo zrobic poddasze uzytkowe
Dziekuje za konkretne info

Andrzej Wilhelmi
13-04-2014, 10:18
Można ale musi zaprojektować więźbę konstruktor. Koszty mogą być spore bo wiązary nie dają sił rozporowych na ściany i nie wymagają żadnego pośredniego podparcia. Taka zmiana powinna nastąpić przed rozpoczęciem budowy. Pozdrawiam.

dandko
13-04-2014, 14:02
OK, jesteśmy na etapie fundamenów , w projekcie jest miesce na 2 filary i jest mozliwosc wylania stóp i zrobienia podciagu na osi budynku,
Jeszcze nie zasypalismy piachem fundamentów i jest jeszce mozliwość poprawy,
jest sens zmiany ? CHodzi głównie poźniej o podbitke i jej wykonanie , ponieważ ladnie wykończone belki nam się bardziej podobaja
Jak z wytrzymalościa obu konstrukcji oraz w pozniejszym ewentualnym użytkowania poddasza.

Po pańskich wypowiedziach zdecydowaliśmy sie na pełne deskowanie + pape - już dluszy czas śledze temat.
Dziekuję za inf oraz przepraszam za nie fachowy język

mic81
13-04-2014, 15:04
Buduję ten dom z wiązarami

Andrzej Wilhelmi
13-04-2014, 15:24
Jak poddasze ma być nieużytkowe to najlepszym rozwiązaniem są prefabrykowane wiązary. Bez problemu mogą być tak zaprojektowane aby powstał mały stryszek. Mogą być również tak zaprojektowane aby za ścianą zewnętrzną wystawał wyłącznie górny pas wiązara. Pozdrawiam.

mic81
13-04-2014, 20:54
Dokładnie tak jak napisałeś , poza ścianę zewnętrzna wystaje tylko górny pas wiązara a poddasze będzie nieużytkowe.
Dylemat jaki mam z dachem to wybór foli wstępnego krycia.

PawelWo
13-04-2014, 21:59
Każda folia to chłam więc się zbytnio nie zastanawiaj ;) ale jedna z lepszych to ponoć Tyvek pro i taka właśnie m mam u siebie.

dandko
13-04-2014, 22:23
OK , tylko My zastanawiamy się nad możliwością kiedyś w przyszłości zrobienia uzytecznego poddasza stąd te pytania,
Jutro porozmawiamy z KB zobaczymy co powie:)
My raczej zdecydujemy się na deskowanie + papa ,zobaczymy jak pójdzie , Pozdr

Andrzej Wilhelmi
13-04-2014, 22:45
Trzeba się na coś zdecydować albo wybrać inny projekt. Zawsze można można dywagować czy może jeszcze jedno piętro bo się kiedyś przyda. Tylko bogaci tak budują. Pozdrawiam.

dandko
13-04-2014, 22:57
projekt wybrany, wiec w takim razie koniec tematu, bez kombinacji. Myslelismy ze mozna to zrobić bez znacznych nakladów.
dziekuje za sugestie .POZDR

Andrzej Wilhelmi
13-04-2014, 23:02
W przypadku zmiany odwrotnej z więźby klasycznej na wiązary nie byłoby żadnego problemu. Pozdrawiam.

mic81
14-04-2014, 09:51
Każda folia to chłam więc się zbytnio nie zastanawiaj ;) ale jedna z lepszych to ponoć Tyvek pro i taka właśnie m mam u siebie.
Jakąś dać trzeba - ekipa od dachu też wspominała o Tyvek pro.


OK , tylko My zastanawiamy się nad możliwością kiedyś w przyszłości zrobienia uzytecznego poddasza stąd te pytania,
Jutro porozmawiamy z KB zobaczymy co powie:)
My raczej zdecydujemy się na deskowanie + papa ,zobaczymy jak pójdzie , Pozdr

Nienawidzę włazić po schodach :) a co dopiero za nie płacić. Walczyłem o dom z płaskim dachem ale odpuściłem - zaczęło brakować czasu.

Dla mnie ten strych który tam nad głową powstanie +/- 50 m2 nie istnieje - i obym na niego za często wdrapywać się nie musiał.


Andrzeju jaką folie polecasz ?

Andrzej Wilhelmi
14-04-2014, 10:17
Żadnej!!!



A jeżeli już to Tyvek lub Dorken. Pozdrawiam.

dandko
14-04-2014, 18:40
tak tylko powiekszylismy sporo parter i gora wyjdzie wieksza, problem rozwiazany ,
kratownica bedzie zmieniona, wiec wygospodaruje sie wiecej miejsca
pozdr

lookaszpl
14-04-2014, 19:48
Żadnej!!!



A jeżeli już to Tyvek lub Dorken. Pozdrawiam.

Lokalnie w składzie mają Dorkena, więc będę szedł w tym kierunku. Wiem, że nie jesteś zwolennikiem folii, jednak czy Twoim zdaniem Dorken Delta Vent S wystarczy czy lepiej dopłacić do Dorken Vitaxx?

Pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
15-04-2014, 21:07
W moim przekonaniu do żadnej folii nie warto dopłacać. Musisz podjąć samodzielnie tą decyzję po analizie czyn te folie się różnią. Pozdrawiam.

Kamil_
10-09-2018, 07:43
Powracam do tematu....
Jaki model wybrać?
Tak wiem, deskowanie i papa to najlepsze, ale niestety nie mogę sobie na to pozwolić.

Pozostaje folia. Dach będę ocieplał pianą natryskową PUR.

W lokalnej hurtowni polecają mi Dorken DELTA®-VITAXX PLUS - ma ona tylko 160g nie za mało?