PDA

Zobacz pełną wersję : Dom "ze stajni"



simi_193
13-04-2014, 23:15
Witam wszystkich, fakt jestem studentem architektury aczkolwiek budowlańców szanuję czasami bardziej niż niejednego architekta, dlatego zwracam się do Was z pytaniem a nie do wykładowców odnośnie mojego domu który wraz z rodziną zaczęliśmy "odrestaurowywać" i tworzyć własny kąt sami własnymi rękoma.
Jest to była stajnia która została oczyszczona i w której zostały wymurowane już ściany działowe, wstawione okna, oraz zaczęta instalacja wodna.
Pytanie aktualnie dotyczy samej elewacji oraz pokrycia i całej więźby dachowej która koniecznie musi zostać zmieniona z przyczyn jasnych.

Elewacja:
Chciałbym zachować wygląd surowej starej cegły. Grubość muru ścian zew. to jakieś min50cm czyli 2x cegła .Czyli bardzo gruby mur.
Myślicie że wymaga on ocieplenia ? Bo jeśli tak to kwestia cegły na elewacji odpada, gdyż chodzi o strone finansową i wtedy zostanie sam tynk.
A jeśli sam mur będzie miał odpowiedni współczynnik czy nie będzie problemu z wilgocią? I co należy zrobić by cegła oraz (znaszczone spoiny) poprawnie przywrócić do stanu odpowiedniego i tak by był to dobry ciepły "zdrowy" mur?

Dach:
Interesuje mnie dach z blachy na rąbek stojący. Jak cena za to pokrycie ma się do blachy trapezowej?

Pozdrawiam i liczę na konwersację.
Sz.