PDA

Zobacz pełną wersję : Nadbitka - SSO



lookaszpl
14-04-2014, 17:17
Witajcie,
chciałem się skonsultować w temacie nadbitki. Zleciłem firmie wykonanie stanu surowego wraz z dachem i podczas rozmów nie wiedziałem jeszcze co to jest nadbitka/podbitka i nie doprecyzowałem tego - mój błąd. Obecnie gdy zdecydowałem się na nadbitkę, wykonawca zastrzegł sobie, że będzie to płatne dodatkowo 57zł z materiałem na metr (czy kwadratowy czy bieżący tego jeszcze nie wiem, nie dopytałem), ponieważ trzeba krokwie wykonczyć itp, itd. Jak najbardziej to rozumiem, jednak zastanawiam się czy zwyczajowo jest taka nadbitka robiona czy rzeczywiście na takie prace trzeba się umawiać dodatkowo? Jeżeli dodatkowo to czy zwyczajowo jest to metr bieżacy czy kwadratowy i czy cena jest w normie?

Pozdrawiam

bracki88
14-04-2014, 17:35
Liczone jest w metrach kwadratowych, bo najzwyczajniej w bieżących było by trudno:) Nadbitka nadbitce nierówna więc trudno też powiedzieć czy cena wysoka,czy nie. Nadbitka czy podbitka to dodatkowe prace z tym że w nadbitce jest jej jeszcze więcej. Oczywiście umawiamy się na nie dodatkowo. Piszę jako wykonawca a nie inwestor.

Andrzej Wilhelmi
14-04-2014, 18:29
Jak na lukarence jest np. podbitka szerokośći 20 cm to jak tu kalkulować z m2 musi być mb. Ja wszystkie szerokości do metra liczę jako mb a powyżej jako m2. Nie ma takiego pojęcia jak "zwyczajowo" bo może się okazać, że ktoś napisze: "zleciłem wykonanie więźby i myślałem, że zwyczajowo wiąże się to z wykonaniem krycia". Nieodłączną częścią każdej umowy powinien być zakres robót i kosztorys. Skoro tego nie przewidziałeś to wykonawca może powiedzieć teraz ile chce i nie masz szansy negocjować. Skoro jak piszesz zaproponował tą cenę z materiałem to jest to cena bardzo niska jeżeli jest odniesiona do m2 podbitki natomiast jak do m2 dachu to może być wysoka. Pozdrawiam.

jacek.zoo
20-04-2014, 07:27
Jak na lukarence jest np. podbitka szerokośći 20 cm to jak tu kalkulować z m2 musi być mb. Ja wszystkie szerokości do metra liczę jako mb a powyżej jako m2. Nie ma takiego pojęcia jak "zwyczajowo" bo może się okazać, że ktoś napisze: "zleciłem wykonanie więźby i myślałem, że zwyczajowo wiąże się to z wykonaniem krycia". Nieodłączną częścią każdej umowy powinien być zakres robót i kosztorys. Skoro tego nie przewidziałeś to wykonawca może powiedzieć teraz ile chce i nie masz szansy negocjować. Skoro jak piszesz zaproponował tą cenę z materiałem to jest to cena bardzo niska jeżeli jest odniesiona do m2 podbitki natomiast jak do m2 dachu to może być wysoka. Pozdrawiam.


u mnie za nadbitke skasowal 50m2 za sama robote, tylko ze mialem dosc skomplikowanie strugane krokwie, dodatkowo byly frezowane i heblowane. efekt wyszedl zarabisty. tylko do tego musialem doliczyc deski na nadbitke, kolejne 24zl za m2 i dodatkowo lakierobejca wyszlo cos ok 1000zl. dogadaj jaki material, i czy z malowaniem, u mnie ustalone z malowaniem, ale ze ja malowalem to odjelismy 750zl. bo material moze dac tani np deske tylko 9mm a u mnie jest poxajze 14mm. a metry wyliczyl z ilosci kupionej nadbitki. pozniej pare metrow dokupilen ale tego juz sobie nie doliczyl. nadbitki mialem cos ok 80m2

lookaszpl
21-04-2014, 08:18
Dzięki za informacje.
Dodam, że za dach jestem umówiony 75zł za metr kwadratowy - dach dwuspadowy, 200 m2.