PDA

Zobacz pełną wersję : Tynkowanie cegły _ Pomocy



damiansa
14-04-2014, 18:52
Witam to mój pierwszy post na tej stronie Wiec jeśli wstawiam go w złym miejscu to proszę o przeniesienie :)
Mój problem wygląda tak 254684

Strasznie kurzy się z tej cegły wiec chciał bym to otynkować :P nie chodzi mi o trzymanie ciepła chciałbym żeby to wyglądało jak zwykła ścianą w pokoju.
MAm nadzioeje ze ktos pomoże :)) dzieki

EWBUD
14-04-2014, 19:56
Mój Kolega pomalował taką ścianę wodą "szklaną" efekt jast taki jakiego oczekujesz: nie kurzy się.
Ale i wyglądu nie zmieniło :)

Balto
14-04-2014, 20:22
Kurzy się z cegły? Pomalowanie lub przejechanie "szkłem wodnym" to jeden ze starych sposobów na stworzenie niechłonnej na wodę cegły i lub zaprawy. Pomysł niezły pod warunkiem że ściana jest sucha.

damiansa
14-04-2014, 20:50
szkoło wodne ?? hmm co to takiego ?? jestem w tym naprawdę zielony ...
Czyt to Jest to co się stosuje żeby cegły nie mokły ?? I czy to moze byc stosowane wewnątrz i jak z odorem ??

Kasia Wojtek
15-04-2014, 08:05
Nie wiem jak ze szkłem wodnym, ale sprawę kurzenia powinien załatwić jakikolwiek impregnat do cegły/piaskowca.

damiansa
15-04-2014, 17:46
a niemoge jej zaszpachlowac czyms?? cement np ?? i czy potrzeba do tego betoniarki ?\

Balto
15-04-2014, 20:52
Kasia Wojtek: szkło wodne: http://pl.wikipedia.org/wiki/Szk%C5%82o_wodne -> ciocia wiki, w każdym razie daaawno temu jak był bywszy system to dodwano tego do zapraw i betonu by uszczelnić...
damiansa: a po co zaszpachlować to chcesz? Taka cegła wygląda rewelacyjnie... Zgadza się można kupić impregnaty.

SPW
29-03-2015, 11:57
Tynkowanie to jednak pewien problem. Nie mogę przez interenet dotknąć ściany, ale zdalnie jeżeli problem polega na kurzu to proszę najpierw rozważyć pomalowanie ściany środkiem hydrofobowym. Nie utworzy warstwy na cegle lecz jedynie utworzy warstwę przenikalną dla pary w powierzchniowej warstwie cegły. Cegła może trochę ściemnieć. Można to zrobić pędzlem i jest mniej kłopotliwe od tynkowania. dla pewności rezultatu można zrobić najpierw próbę na 1 metrze kwadratowym.