PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja alarmowa



malwinka&kubus
14-04-2014, 19:18
witam, jestem na etapie instalacji alarmowej.... właściwie zakupiłem już zestaw do mojego domu... czy mógłby ktoś spradzić czy dobrze ulokowałem czujki ? Dodatkowo mam jeszcze zakupiony czujnik czadu i zalania... I tu pytanie czy warto zakładać takie czujniki w liczbie po 2... tzn w kotłowni gdzie stoi oczywiście piec i jest główny zawór wody i w części mieszkalnej koło salonu np czujnik czadu i dodatkowo czujnik zalania w łazience lub też gdzieś na środku części mieszkalnej ? W salonie który jest połączony z kuchnią jest zamontowany jeden czujnik... zastanawiam czy nie dołożyć jeszcze jednego nad kominkiem w salonie.... prosze o ewentualne porady co można zmienić.. dzięki z góry

Dodatkowo zakupiłem 2 kontaktrony jeden do drzwi wejściowych i drugi do bramy garażowej

Maanniutek
22-04-2014, 15:23
Rozlokowanie czujników masz dobre jedna zmiana jaką bym zrobił to czujnik PIR w garażu przenieś na róg pomiędzy drzwi garażowe a okno tylko odsun go od rogu i obniż tak aby prowadnice drzwi nie przeszkadzały. Jeśli chodzi o czad to nad kominkiem odpada ponieważ montuje się je na wysokości ok 1,20 od podłogi. ale pomysł kotłowni i salonu z kominkiem jest ok. Zalania to najczęściej łazienki, kuchnia i ewentualnie kotłownia ale pomyśl przy tym o elektrozaworze który odetnie wodę.
Co do PIR to weż pod uwagę jeszcze czy w oknach nie będziesz mieć zasłonek czy firanek które zasłonią czujniki lub ograniczą im widoczność, wtedy zmień róg.

malwinka&kubus
22-04-2014, 20:44
największą niewiadomą jest ten salon bo jest tam 1 czujka a zastanawiam się czy nie założyć drugiej tam nad kominkiem....
co do garażu chodziło ci o to żeby czujnik założyć miedzy bramą a oknem??
każda czujka rozlokowana jest mniej więcej od 0,5 do 2 metra od okna więc nie zasłaniają je żadne zasłony

kowalt
24-04-2014, 10:03
Też tak uważam. Nad kominkiem należałoby obowiązkowo zamontować czujkę czadu. Jest to miejsce szczególnie zagrożone nie tylko czadem ale również pożarem.
Mi system alarmowy zaprojektowali Panowie Satel
mieszkajbezpiecznie.pl/zapytaj-eksperta
Wszystko dokładnie rozrysowali, gdzie co ma się znajdować - monter nie miał więc problemu z odpowiednim ulokowaniem kolejnych elementów.

adam_mk
24-04-2014, 10:20
Błędne założenia przyjęto do budowy tego systemu.
KIEDY on zadziała?
Najczęściej, jak właściciel zapomni go wyłączyć...
Albo?
Jak jaka czujka ZOBACZY paskudną mordę włamywacza!
A to oznacza nową szybę, zamek, może całe okno czy framugę.
Czemu tam nie ma czujek sejsmicznych na oknach i drzwiach?
Po co komu tam te czujki PIR?

Ale to moje zdanie...

Adam M.

malwinka&kubus
24-04-2014, 13:55
tylko to wszystko jest teraz montowane 2 lata po tym jak sie wprowadzilismy i jest mozliwosc przeciagniecia kabli na poddaszu... gdyby wczesniej na to byly fundusze i pomysl moze by sie inaczej zrobilo.... a tak znowu przerabiane....

KDWJ
05-05-2014, 08:23
Twój system ma największą wadę - wejście przez główne drzwi i przejście do strefy "mieszkalnej" nie wywoła natychmiastowego alarmu. Po pierwsze umieściłbym dwa manipulatory jeden w przedsionku drugi w strefie sypialnej. Zupełnie inaczej umieściłbym czujki, przede wszystkim zwiększyłbym ich ilość. Nie ustawiłbym czujki "patrzącej" na kominek.