PDA

Zobacz pełną wersję : głęboka rynienka na podjeżdzie



wozio
15-04-2014, 10:39
Witam,

Mam taką oto "rynienkę" między moim podjazdem a ulicą:
https://drive.google.com/file/d/0B8qhPbdJ7DSgdTRMaTM2X29rSFE/edit?usp=sharing

Teraz pytanie jak to załatać żeby się dało normalnie przejeżdżać. Pierwsza myśl to rzucić na to jakąś blachę albo kratownicę, ale niestety albo ceny zaporowe albo zero gwarancji jakiejkolwiek trwałości. No i druga myśl to zalać to betonem, zostawić tylko z centymetr dwa zagłebienia żeby woda spływała i jeszcze ewentualnie jakąś rurkę wzdłuż na dnie położyć coby kałuża za długo nie stała po drugiej stronie.

Co o tym myślicie? Będzie to w miarę trwałe?

pozdr

mikolayi
15-04-2014, 19:04
to ściek przykrawężnikowy rynnowy. On został tam założony CELOWO i ma służyć odprowadzeniu wody opadowej a jednocześnie UMOZLIWIAĆ PRZEJEŻDŻANIE autem na teren posesji. Zostaw to, jak nie chcesz problemów z zarządcą drogi. Jeśli chcesz problemy, to zrób projekt przebudowy zjazdu i zamień to np. na płytkie ACO, np. ACO DRAIN V150 - jak to wygląda znajdziesz w ich katalogu. Kosztuje jak za zboże, ale masz pewność, że będzie działać

End_riu
15-04-2014, 21:10
Zalanie odpada, bo beton się wysypie dość szybko. A Tobie grozi kara pieniężna.
Jak masz tak jak na foto, czyli spadek z podjazdu w stronę drogi, to pisz podanie do Zarządu dróg o pozwolenie wykonania prac w paśmie drogowym Zmieniaj to na kraweżniki, jeśli jest taka możliwość (korytko jest tylko w miejscu podjazdu).
Możesz też kupić metalowe kratki i przykręcić do tych koryt. Pod warunkim, że dostaniesz pozwolenie na taki zabieg. A może być ciężko.

mikolayi
16-04-2014, 06:32
korytko nie jest tylko w miejscu podjazdu. ściek jest ciagły - poza podjazdem jest trójkątny. przyjrzyj się uważnie zdjęciu

wozio
16-04-2014, 09:34
Ja wymieniałem korytko trójkątne na ta to półokrągłe z własnej inicjatywy podczas robienia kostki sądząc że będzie się łatwiej wjeżdżać. No i w sumie wjeżdża się minimalnie łatwiej, ale niestety tylko minimalnie.

Opcję z kratką już rozważałem, jest to opcja najlepsza pod względem trwałości niestety cenowo jest koszmar, jakies 1200-1300 zł (tam jest tego 6mb). Dlatego dopytuje o inne opcje. Jeśli rozbiorę to teraz i wymienię na coś innego to na co? Tam musi spływać woda. Jak patrzyłem po ulicy to ludzie mają takie same cieki trójkątne jak miałem ja oryginalnie ale o wiele płytsze, a ja nie mogę czegoś takiego nigdzie znaleźć.

End_riu
16-04-2014, 19:43
@mikolayi widzę co jest na zdjęciu, ale nie oznacza to, że korytka są na całej dlugości drogi. Tyle już widziałem glupot przy polskich drogach, że mnie nic nie zdziwi. Mogli zrobic odprowadzenie tylko przy kilku posesjach.

@wozio a myślałeś o kupnie blachy 10mm o odpowiedniej szerokości i wywierceniu kilka dziur (sito).
Można to przykręcić do korytek. Jakimś rozwiązaniem to jest, tylko trąci tandą :P

mikolayi
17-04-2014, 14:29
@End_riu nie bierz odpowiedzialności na siebie za zalanie drogi :)

wozio
17-04-2014, 21:24
@wozio a myślałeś o kupnie blachy 10mm o odpowiedniej szerokości i wywierceniu kilka dziur (sito).
Można to przykręcić do korytek. Jakimś rozwiązaniem to jest, tylko trąci tandą :P

Myślałem, pytanie ile to wytrzyma? 10mm to pewnie długo ale ile bedzie kosztowac, z tego co widze za sama blache jakies 1200 zł

jajmar
17-04-2014, 21:43
Jak patrzyłem po ulicy to ludzie mają takie same cieki trójkątne jak miałem ja oryginalnie ale o wiele płytsze, a ja nie mogę czegoś takiego nigdzie znaleźć.

To może zapytaj sąsiada gdzie to kupił.

End_riu
17-04-2014, 22:34
Taką blachę dostaniesz na złomie w cenie zgadnij jakiej? Jak nie będzie szefa to chłopaki Ci za litra jeszcze ja potną.

Korytka płytsze kupisz u producenta kostki brukowej. Są różne rodzaje i rozmiary.
Na siłę to weź kawałek rury i przyspawaj do niej blachy w taki sposób, żeby powstała forma. Wysmaruj, wysyp proszkiem, żeby nie przywarło i zalej betonem. Będziesz miał korytka jakie zapragniesz :)
Możesz też zrobić krawężniki z "przelotem". Dziura w krawężniku przez którą będzie sobie woda przepływała. Tylko musisz mieć pozwolenie, bo kary mogą nie być miłe.

kamur567
01-10-2015, 15:06
A nie lepiej będzie zastosować gotowy ściek przykrawężnikowy (http://www.kamieniarski.pl/page/oferta-pozostale)?