PDA

Zobacz pełną wersję : Dobór ekonomicznego rekuperatora



lukasza
17-04-2014, 11:03
Witam,
szukam rekuperator dla siebie, ale nie potrafię wybrać. Polecicie coś z niższej lub średniej półki cenowej?

Założenia:
1. 250 m3/h. aktualizowałem
2. Ekonomiczny. tzn. będzie PC i nie walczę o każdy % odzysku ciepła bo ciepło z założeniem mam mieć tanie. Interesuje mnie użytkowanie: pobór prądu głownie na 1szym biegu i filtry. Wolę kupić reku z mniejszą sprawnością % a tańszy w eksploatacji niż zachwycać się każdym % sprawności.
3. Cichy i trwały wymiennik czy też rekuperator generalnie. Ponownie jak z ekonomią nie najważniejszy jest % sprawności.
4. Dobry spręż zawsze się przyda.
5. Nagrzewnica czy jakaś taka nazwa. Będzie działał bez GWC, musi się sam rozmrozić.
6. By pass. Czy ja tego potrzebuję? W lato nie będę czerpał zimna z GWC, mam dom w lesie i jest dość chłodno. Ale jak nie będzie drogi to może być.

czy coś jeszcze bym musiał wiedzieć przed zakupem??

lukasza
17-04-2014, 11:07
Aaaa ideał by był jakby była to jednostka z wejściami z boku. Ale od biedy może być od góry. Choć preferuję boczne wejścia i montaż na ścianie.

Tomasz Brzęczkowski
17-04-2014, 15:06
czy coś jeszcze bym musiał wiedzieć przed zakupem?? Najważniejsze - posłuchać jak pracują i zobaczyć jakość montażu

2. Ekonomiczny. tzn. będzie PC i nie walczę o każdy % odzysku ciepła bo ciepło z założeniem mam mieć tanie. Interesuje mnie użytkowanie: pobór prądu głownie na 1szym biegu i filtry. Wolę kupić reku z mniejszą sprawnością % a tańszy w eksploatacji niż zachwycać się każdym % sprawności.
Szczerze, to nie znam firmy, która wkładałaby kiepskie wentylatory i drogi wymiennik czy odwrotnie. No i nie należy sugerować się DTR- kami... kłamią jak z nut.

pawellod
28-08-2014, 10:28
@ Tomasz Brzęczykowski widzę, że trochę (albo bardzo orientujesz się w temacie rekupatorów) może wiesz coś o firmie yogico? Błądzę po forach szukając jakiś informacji, ale tak naprawdę to żadnych jeszcze nie uzyskałem. Pytałem też znajomych, ale Ci którzy mają klimatyzację mają ją ' w pakiecie' albo przez polecenie i często zdarza im się narzekać..co za tym idzie skoro narzekają to wiadomo, że firmę skreślam z listy prosty rachunek. Zależy mi na klimatyzacji w mieszkaniu na powierzchni 48metrow. Najważniejsza kwestia to schłodzenie tez części która jest ze sobą połączona i jest w niej cyrkulacja powietrza tzn -korytarz, przedpokój, kuchnia i salon. No i kolejna zagwozdka wiem że wyburzymy w niedługim czasie ścianę dzielącą sypialnie i salon, czy wobec tego kupować klimatyzator o większej mocy tak „na zaś??”

Tomasz Brzęczkowski
28-08-2014, 12:15
To typowy reku do współpracy z klimą. Klima odprowadzi wodę, a on zadba o O2. Nie nadaje się w naszym klimacie bez splitów.