PDA

Zobacz pełną wersję : Myjnia - lekka, tania i estetyczna budowla



mclato
17-04-2014, 22:22
Witam,
Chcę wybudować punkt usługowy na terenie centrum handlowego - myjnie ręczną wraz z wulkanizacją.
Pomysł jest taki, że vchcę zbudować myjnie dwustanowiskową z wulkanizacją, czyli dwa pomieszczenia pod myjnie/wulkanizację po 35m2 kazdy, do tego pomieszczenie robocze 24m2 oraz biuro i pomieszczenie socjalne 26m2 (po 13m2 każde). Budynek ma być jak najtańszy :) i w miare potrzeby szybki do rozbiórki i przeniesienia w inne miejsce - jeśli jest taka możliwość. problem polega na tym iż nie wiem z kim rozmawiać i z czego ma być taki budynek. Niestety nie mam dużego doświadczenia w budowlance. Może byc murowany ale zakładam także możliwość postawienia takiego budynku na konstrukcji stalowej - mam dojście do tańszej stalówki. Myślałem o ścianach styropianowych z blachą powlekaną - jak to robi firma Budotechnika.
Bardzo proszę o pomoc w temacie i o pomysł.

Myjnia ma stać w województwie śląskim.

beton44
17-04-2014, 22:38
Proponuję najłatwiejsze rozwiązanie:
wystąpić do gminy o warunki zabudowy.
Tam wszystko będzie co i jak.
Akurat problem z czego ściany to będzie podejrzewam najmniejszy :popcorn:

vonica
15-05-2015, 12:10
Kolega wyżej ma rację, idź do gminy, oni będa wiedzieli wszystko co i jak :)

jajmar
15-05-2015, 12:53
Wystąpić o warunki i poszukać sensownego projektanta. Ściany to chyba najmniejszy problem. Woda, kanaliza, separatory, uzgodnienie p.poż, sanepid bhp itd.

Kamil25
16-02-2021, 09:14
A nie myślałeś o założeniu myjni parowej takiej jak ta :spam: Jest znacznie bardziej ekologiczna i myślę, że wzbudzi znacznie większe zainteresowanie potencjalnych klientów.