PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuje producenta szklanego skylightu



vze
18-04-2014, 04:22
Witam
Mam ujete w projekcie dachu o spadku 30st, naswietlenie nie otwierane 2m na 4m . Poszukuje producenta ,ktory wykona mi taki swietlik,szklany ,wykonany w calosci, badz z podzialem .

vze
26-04-2014, 05:30
Licze na Wasza pomoc i wiedze kto jest w stanie wykonac duze nie otwierane okno dachowe.

jajmar
26-04-2014, 09:43
Szukaj w firmach które zajmują sie ślusarką aluminiową. A w której dokładnie to cięzko doradzic nie wiedząc skąd jesteś.

vze
28-04-2014, 14:58
Jestem z lubuskiego , okolice Slawy powiat wschowski.Szukam i pisze emaile ,ale ni hu hu odzewu zadnego
Dzieki

firewall
28-04-2014, 16:01
to może w korespondencji użyj słowo "świetlik" zamiast "skylight". Wtedy może firmy będą wiedzieć o co chodzi. Nie każdy musi być takim "światowcem" jak ty.

vze
29-04-2014, 00:27
to może w korespondencji użyj słowo "świetlik" zamiast "skylight". Wtedy może firmy będą wiedzieć o co chodzi. Nie każdy musi być takim "światowcem" jak ty.

Juz sama nie wiem jak mam te dziure w dachu nazwac .Uzywam wszelkich odpowiednikow, swietlik myla z tunelowym , lub proponuja z pleksiglasu matowe lukowe ,przystosowane do dachow plaskich ,badz z poliwęglanu wielokomorowego mlecznego, pasmo świetlne łukowe kalenicowe odstajace na pol metra ze sciankami szczytowymi . Jesli pisze okno dachowe nie otwierane to proponuja otwierane polaczyc 2 lub 3 , bo XXL fix to tylko w folderach pokazowych maja , nie na sprzedaz . PHU MIRAX odpisal aby mu przeslac projekt tego swietlika twierdzac, ze koncepcji moze byc kilka , wiec odpisalam im , ze zadowole sie szkleniem calosciowym , badz dowolnie dzielonym .No i na tym ...koniec , milcza. No cholera nie wiem do kogo uderzyc???

jajmar
01-05-2014, 10:04
Szukaj w firmach które wykonują fasady, z tych systmów można robić świetliki dachowe. Ktoś kto pracuje na Aluprofie. Aliplaście, Schuco, Reyners może po tych nazwach systmów coś znajdziesz w swoim regionie. Swoją drogą jak ktoś Ci wmalowła takie coś w projekt powinien to dopracować wbrew pozorom to dość trudny element zarówno pod względem konstrukcji jak i szczelności.
EDIT: Wiele firm nie ma wlasnych pracowni wiec nie dziw się że pytaja o projekt.

vze
01-05-2014, 14:33
Szukaj w firmach które wykonują fasady, z tych systmów można robić świetliki dachowe. Ktoś kto pracuje na Aluprofie. Aliplaście, Schuco, Reyners może po tych nazwach systmów coś znajdziesz w swoim regionie. Swoją drogą jak ktoś Ci wmalowła takie coś w projekt powinien to dopracować wbrew pozorom to dość trudny element zarówno pod względem konstrukcji jak i szczelności.
EDIT: Wiele firm nie ma wlasnych pracowni wiec nie dziw się że pytaja o projekt.
To nie jest wina mojego architekta ani konstruktora ,bo projekt mam dopracowany szczegolowo.Siedze pupa 8000km od budowy i zalatwiam wszystko przez telefon , badz interet. Wiele danych dotyczacych budowy mam w kompie ,ale nie posiadam calego szczegolowego projektu. Zapytania do firm skladam bardzo ogolne , wstepnie chce wiedziec czy cos takiego sa w stanie wykonac i mniej wiecej w jakim przedziale cenowym .
Architekt wprowadzil antresole nad schodami i ten swietlik ma docelowo oswietlac caly hol.Wyglada jak duze okno dachowe typu fix. Projektant po takim opracowaniu szukal wytworcow samodzielnie ,mam kilka propozycji przeslanych przez Niego ,no ale cena mnie zabila . Staram sie znalezc producenta w bardziej przystepnej dla mnie cenie.Byc moze jednak to doswietlenie jest tak drogie w wykonaniu,ze przekracza moje mozliwosci finansowe .
Dzieki za rady , dach bedzie dopiero pod koniec roku ,mam jeszcze troche czasu ,bede nadal szperac.