PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmienić kolor fug na kominie?



gosiasad
21-04-2014, 06:16
Przed świętami powstał nasz komin z klinkieru (pełna cegła antracytowa). Niestety fuga za jasna, widać nierówności cegły i fug.
Jak przyciemnić fugi?

12michal
21-04-2014, 11:12
zaprawa na pewno ma taki kolor jak np na wzroniku, więc pewnie taką musiałaś wybrać
no chyba, że np wykonawca się nie przyłożył... dolał za dużo wody albo pracował jak padał deszcz i nie osłonił komina

12michal
21-04-2014, 11:13
co do przyciemnienie to hmm może jakaś farba do betonu.
pewności nie mam czy to zda egzamin

gosiasad
21-04-2014, 11:50
Dzięki za odp. Nie wiem czy zawsze dolewali tyle samo wody, ale są u mnie od zeszłego roku (robili "0") i nie było nigdy żadnych problemów. To pierwsza rzecz na którą nie mogę patrzeć w moim domu!!! Nie chcę rozbierać, chcę ratować. Myślałam czy nie pogłębić fug, w tej chwili mają ok. 3mm. Może nie będzie wtedy tak widać, a kolor cegły optycznie przyciemni całość

12michal
21-04-2014, 16:10
W takim razie hurtownia, w której zamówiłaś jest winna zamieszaniu.
Pogłębienie fugi nie będzie takie proste bo to zaprawa cementowa więc jest twarda.
A po drugie to nie możesz cofnąć fugi względem cegły bo będzie tam stała woda po opadach i na milion % wyjdą ci przebarwienia i wykwity.
Fuga powinna być zlicowana z cegłą lub w sposób okrągły wklęśnięta, tak żeby woda mogła spokojnie po niej spłynąć.

gosiasad
21-04-2014, 16:30
To co robić!
Jutro przyjeżdża moja ekipa, wybieram się również do hurtowni porozmawiać z handlowcem.

12michal
21-04-2014, 17:18
Mi przychodzi na myśl tylko ta farba do betonu ale nie wiem jak to zda egzamin... jeszcze na kominie...
Sam jestem ciekaw co ci doradzą na hurtowni lub twoja ekipa

Balto
21-04-2014, 19:28
Jedyne sensowne rozwiązanie - wykuć zaprawę na circa naście milimetrów - dwa centy - tak jak do głębokiej fugi i od nowa wypełnić...

12michal
21-04-2014, 20:25
Jedyne sensowne rozwiązanie - wykuć zaprawę na circa naście milimetrów - dwa centy - tak jak do głębokiej fugi i od nowa wypełnić...
wg mnie pęknie albo się odspoi
producenci zalecają min głębokość fugi 1,5 cm wtedy spełnia swoje wymogi
na kominie bym nie ryzykował, raz ciepło raz mróz raz woda

gosiasad
21-04-2014, 21:03
Dziękuję za podpowiedzi.

MagPio
22-04-2014, 08:36
Ja mam fugę kreisel szara, po impregnacji olejem do klinkieru fuga dość mocno ściemniała. Komin robiony na jesień, jak do tej pory jest ciemniejsza, choć nie wiem czy po dłuższym czasie nie będzie robić się jaśniejsza. Dodatkowo najlepiej sprawdzić na małym niewidocznym miejscu jaki będzie efekt.
Rozmawiałem też kiedyś z specjalistą od Quick mixa i odradzał jakieś kombinowanie z małym pogłębianiem starej fugi fugi , bo efekt może być dobry na pare miesięcy a potem może odpadać lub pękać. Jak już to usunięcie starej fugi i te minimum 1-1,5 centymetra zeby było na nową , tak jak ktoś pisał wcześniej.
pozdrawiam