PDA

Zobacz pełną wersję : Nowoczesne, zdrowe, gładkie tynki



dodziks
21-04-2014, 12:36
Witam,
Czy orientuje się ktoś jakie się teraz kładzie w nowo budowanych domach tynki?
Czy najlepiej zrobić tradycyjny tynk cementowo-wapienny czy może maszynowy?
Czy jeżeli chcemy mieć gładkie ściany to jesteśmy skazani tylko na gładź gipsową?
Gips chyba nie jest za dobry, pyli i jest dość kruchy w dodatku chyba źle reaguje jak złapie trochę wody?
Słyszałem też o tynkach sylikonowych, czy nadają się one do tynkowania wewnątrz domu, czy są zdrowe?
A może tynki z piasku kwarcowego (czy jakoś tak)?

Radosław Krasowski
21-04-2014, 13:22
Witam,
Czy orientuje się ktoś jakie się teraz kładzie w nowo budowanych domach tynki?
Czy najlepiej zrobić tradycyjny tynk cementowo-wapienny czy może maszynowy?
Czy jeżeli chcemy mieć gładkie ściany to jesteśmy skazani tylko na gładź gipsową?
Gips chyba nie jest za dobry, pyli i jest dość kruchy w dodatku chyba źle reaguje jak złapie trochę wody?
Słyszałem też o tynkach sylikonowych, czy nadają się one do tynkowania wewnątrz domu, czy są zdrowe?
A może tynki z piasku kwarcowego (czy jakoś tak)?

Wszystko jest już opisane na forum bardzo dokładnie, wystarczy poszukać. Niektórzy robią gipsowe inni c-w a w obu przypadkach materiały workowane. Nie pytaj co jest lepsze od drugiego bo to doprowadzi jak zwykle do kłótni i nie dowiesz się nic.

Najlepiej poczytać i na podstawie tego samemu podjąć decyzję.

EWBUD
21-04-2014, 18:30
"Najlepiej poczytać i na podstawie tego samemu podjąć decyzję."
Będzie trudno :)
Ale powodzenia....

dodziks
21-04-2014, 19:49
Myślałem że może pojawił się jakiś nowy materiał, który stosuje się w nowym budownictwie. Szczerze mówiąc to myślałem że tynki sylikonowe to jest ten nowy wspaniały materiał. Tynki cementowo-wapnowe to technologia dość stara. Tynk maszynowy został według mnie wprowadzony po to żeby przyspieszyć prace tynkarskie i zmniejszyć cenę, nie koniecznie idzie on w parze z trwałością... :/

adam_mk
21-04-2014, 20:28
Ano, pojawił się...
Akumulacyjne.
Z kapsułkami wosku.
Są też tynki i farby "samoczyszczące się"
Jest w czym wybierać, tylko czy Cie na to stać?

Adam M.