PDA

Zobacz pełną wersję : Odspajająca się elewacja zewnętrzna



Marlukas88
22-04-2014, 07:00
Witam serdecznie. 2 lata temu firma zakończyła budowę naszego domu szkieletowego. Z zewnątrz licząc od płyty osb jest następnie folia wiatroizolacyjna, wełna skalna rockwool 8cm potem dwa razy siatka i klej a na samym końcu tynk silikatowy baranek. Otóż ostatnio zauważyłem że od strony wejściowej domu pomiędzy oknem a daszkiem który jest nad wejściem powstało odspojenie tynku. Widać to na załączonych zdjęciach. Tynk jest w tym miejscu pofałdowany i wyraźnie odstaje od reszty powierzchni. Dzisiaj będę dzwonił po wykonawcę tylko chcę żeby ktoś tutaj mi doradził w jaki sposób to naprawić żeby było dobrze i żeby nie było widać różnicy kolorów.255947255948255949

Gawor5
27-04-2014, 21:00
Niestety, naprawy tynku rzadko pozostają niezauważone, osobiście uważam iż lepiej jest teraz niż może być po naprawie, ponieważ trzeba wyciąć uszkodzony fragment i położyć nowy tynk oraz przemalować, będzie to widoczna łata ponieważ zawsze zostają odcięcia na tynku - stąd trzeba kłaść całymi ścianami, dodatkowo farba na ścianie już trochę mogła zmienić barwę a świeża będzie się odznaczać.