PDA

Zobacz pełną wersję : jak ustawić kominek ogrodowy



korsarzyk
23-04-2014, 09:46
Witam. Przymierzam się do murowania kominka w ogrodzie, który zabudowany będzie częściowo altaną, pytanie moje takie:

Jak ustawić kominek aby był dobry "cug" (tak się to chyba nazywa) i żeby mi nie wwiewało dymu do środka, czym się kierować, strony świata, czy coś innego?

Kilka lat temu stawiałem wędzarnię i mam problem z kierunkiem w który ma lecieć dym, nie chcę drugi raz popełnić en sam błąd dlatego proszę o wsparcie doświadczonych użytkowników forum.

Tylko nie piszcie proszę "było" albo "szukaj" bo szukałem w tym co było i znalazłem różne informacje o tym jak zbudować ale nie o tym jak go zlokalizować na działce...

korsarzyk
23-04-2014, 09:55
256120

Elfir
14-05-2014, 18:14
najlepiej zrolokalizowac go pod wiatr....Tak na chłopski rozum

portaga
15-05-2014, 19:36
najlepiej zrolokalizowac go pod wiatr....Tak na chłopski rozum

Tak na chłopski rozum, to chyba wręcz odwrotnie:

"aby był dobry "cug" (tak się to chyba nazywa) i żeby mi nie wwiewało dymu do środka"

Elfir
15-05-2014, 19:41
proponujesz z wiatrem? Przecież właśnie wówczas dym będzie walił do środka.

bea_m
16-05-2014, 10:39
No tak. Ale wiatr jest zmienny. Najlepiej obrotowy kominek zrobić :rolleyes:

Elfir
16-05-2014, 11:23
W Polsce mamy przede wszytskim wiatry zachodnie. Zmiany kierunku pojawiają się lokalnie , zaleznie od ukształtowania terenu (dodatkowo budynki mogą powodowac też lokalne zawirowania) i dlatego nie da się odpowiedzieć na pytanie z pierwszego wątku, poza stwierdzeniem, że "kominek nalezy ustawić tak, by dym leciał w inną stronę niż budynki" :D Więc nie wiem, czego oczekiwał autor :)