PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki wewnętrzne cementowow-wapienne – co dalej?



mar_les
24-04-2014, 17:29
Witam,

Właśnie moja zacna fach ekipa robi tynki cementowo wapienne moje pytanie co dalej?:) Tzn tak coś tak nabąkiwali że fajnie by zrobić gładź bo to i dle nich dodatkowa robota i ładnie wygląda.... Tynki położone są ok równo i dotarte nieźle wiadomo że nie jak gładź gipsowa ale tragedii nie ma. Zastanawiam się czy po ich wyschnięciu nie potraktować ich gruntem i 2x farbą podkładową i potem kolor. Wspomnieli że takie tynki bardzo ciężko się maluje co o tym sądzicie czy ktoś ma może doświadczenie z tego typu sprawą?

Dzięki i poradźcie coś:)

EWBUD
24-04-2014, 20:11
Jak dobrze zrobią tynki to nie trzeba gładzi.
Ale z drugiej strony to większość tynków jest zrobiona tak, żę nie nadaje się pod malowanie i trzeba robić gładzie, więc.....
poświeć wieczorem lampą i będziesz miał odpowiedź, czy potrzebujesz gładzi czy nie :)

mar_les
25-04-2014, 06:03
No właśnie tak planuje.. Wiadomo tynk musi wyschnąć trwa to troszkę czasu... Na górze i tak trzeba będzie robić bo sufit z g/k i łączenie pionu z poziomem trzeba zlikwidować... W sumie panowie co robią zrobili to wg mnie całkiem przyzwoicie drobna struktura jest ale naprawdę tylko drobna...

Jakieś wskazówki co do malowania takich ścian?

kondziu87r
15-06-2014, 20:18
To ja może odświeżę temat.
Tynki wykonane Knaufem 75L. Wykonane naprawdę solidnie i dokładnie. Ekipa spisała się na medal. Tynki nie będą maziane już gładzią i to jest decyzja ostateczna. Postanowiliśmy pomalować wszystko najpierw na biało potem rzucić kolor, ewentualnie dwa razy na biało i dopiero kolor.

Jaką farbę polecacie na podkład a jakie na kolo?