PDA

Zobacz pełną wersję : Łączenie tynków cementowo wapiennych z zabudową g-k



emilch
26-04-2014, 20:11
Fachowcy zakończyli u mnie tynki cementowo wapienne nakładane maszynowo zatarte na gładko. Tynki wyszły bardzo dobrze ściany prościutkie o małej chropowatości. Teraz zastanawiam się jak wykonać zabudowę sufitów i ścianek kolankowych z płyt KG i połączyć je z tynkami. Faktura tynków bardzo mi się podoba i nie chciałbym kłaść na nie gładzi gipsowej (jak dla mnie estetycznie i ekonomicznie nieuzasadnione). Niestety obawiam się że łączenie karton gipsu i ściany tynkowanej będzie się odznaczać. Jakie materiały i jaką technologię zastosować aby uzyskać fakturę tynku (ziarno 0,5mm) na płytach KG.

Gregory67
30-04-2014, 12:22
Fachowcy zakończyli u mnie tynki cementowo wapienne nakładane maszynowo zatarte na gładko. Tynki wyszły bardzo dobrze ściany prościutkie o małej chropowatości. Teraz zastanawiam się jak wykonać zabudowę sufitów i ścianek kolankowych z płyt KG i połączyć je z tynkami. Faktura tynków bardzo mi się podoba i nie chciałbym kłaść na nie gładzi gipsowej (jak dla mnie estetycznie i ekonomicznie nieuzasadnione). Niestety obawiam się że łączenie karton gipsu i ściany tynkowanej będzie się odznaczać. Jakie materiały i jaką technologię zastosować aby uzyskać fakturę tynku (ziarno 0,5mm) na płytach KG.

Trzeba było wykonać tynk cementowo wapienny na ściankach kolankowych aż do samego skosu. W tym celu obmurowuje się murłatę np. bloczkiem gazobetonowym gr. 6 cm. Później robisz obudowę skosów i ewentualnie sufitu płytami gipsowo-kartonowymi i masz wszystkie ściany otynkowane cem-wap. a skosy i strop g-k. Dość ładnie to wygląda. Widziałem to w kilku domach.

krysztofr14
11-05-2014, 22:56
tynk cementowo-wapienny 0,5 mm? tynk gipsowy-maszynowy.w necie dużo inforacji jaka różnica zalety i wady oraz ekonomia