PDA

Zobacz pełną wersję : Podniesienie dachu, zmiana nachylenia , pozwolenia itp Co potrzeba?



porterpce
26-04-2014, 22:00
Czesc jako iz cale zycie mieszkalem w bloku moje pytania moga wydac sie wam troche dziwne albo typowo lajkowe.. ;p
Dostalem ostatnio od tesiowej do remontu cale poddasze domu jednorodzinnego jako iz zamierzamy tmamieszkac z moja po slubie :)
i problem w tym ze chcialbym wymienic caly dach bo aktualnie jest na nim papa zwykla taka chyba termozgrzewalna z tego co mi wiadomo , chcialbym podniesc troche te poddasze zeby w niektorych miejscach nie bylo tak nisko ,wymienic wiezby , polozyc cos na ten dach itp moje pytania :

1. co mi potrzeba zeby zlecic taka przebudowe poddzwigniecie tego dachu ? ( jakies pozwolenia itp?)
2. czym w miare dobrym i tanim moglbym go pokryc .
3. czy warto zrobic tam 2 spadowy dach
4.ile to mzoe ksoztowac ? dom ma 10x10 , chodzi o koszty jakis projektow itp?
5. ogolnie na co zwrocic uwage?
6. ewentualnie jezeli ktos zna kogos dobrego z polecenia kto sie zna na tym chetnie przyjme namiary :)

pozdrawiam Patryk

semiramida
26-04-2014, 22:15
zmiana kąta nachylenia dachu, zmiana wysokości budynku: wyjdź i popatrz jak wyglądają Twoi obaj sąsiedzi, czy s wyżsi od was? czy maja bardziej strome dachy? po tej odpowiedzi wróć tutaj..

Andrzej Wilhelmi
26-04-2014, 23:23
...co mi potrzeba ?...
Sporo kasy więc radzę spróbować przed ślubem bo może nie warto inwestować?:rolleyes:
A tak poważnie to musisz zacząć od projektanta bo to on sprawdzi czy Twoje marzenia są do zrealizowania. Czy budynek podoła? Czy miejscowy plan zagospodarowania pozwoli i na co? Jak odpowiedzi będą pozytywne to projekt i pozwolenie na budowę i kierownik budowy. Jak będzie projekt można wówczas oszacować koszty. Całkiem orientacyjnie sam dach to 200,- ~300,- za 1 m2. Pozdrawiam.

PawelWo
26-04-2014, 23:40
Jesli jest to stary dom to pomiedzy projektantem itp wykonac badania jak wyglądają fundamenty i czy udzwigna nowy dach oraz podniesienie ścian.

Podobna sytuacje miała moja ciocia, chcieli zrobic użytkowe poddasze w domu który pamieta 1 wojne światową (dom mojej pra babci) ale jak sie okazało, ze strop jest z trzciny i gliny a do tego fundamenty moga nie udzwignąć podniesienia ścian to czar o marzeniach prysł i skończyło sie na zrobieniu tylko kompletnego dachu oraz jednego pokoju i przedpokoju którego podłoga została zrobiona na belkach wmurowanych w ściany.

Dom postoi jeszcze pewnie z 20 albo 30 lat przy dobrych wiatrach i z pomoca Bożą a póxniej to już tylko rozbiórka

porterpce
27-04-2014, 01:16
obok sasiadka ma dom parterowy z poddaszem , znowu na przeciwko jest tez 1 pietrowy ale jakis dziwny prostokont z plaskim dachem , ale 2 domy dalej jest tez dom chyba 2 pietrowy i na poaczatku ulicy jest chyba 3 pietrowa kamienica , co do tego naszego domu to jest parter , 1 pietro , potem jest te poddasze i na tym poddaszu kiedys jakas ciotka mieszkala i 1 strona jest normalnie skosna dachu , a z 2 strony jest znowu tez skos tlyko po srodku domu jest spokoj i jest tak dzwigniety ale nie na calej dlugosci 1 pokoj taki dluzszy jutro zrobie zdjecie i wrzuce zebyscie wiedzili o co chodzi ;)

280m
04-05-2014, 12:06
na sąsiadów nie patrz tylko na miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego a jeżeli go nie ma to na warunki zabudowy. Musisz przebrnąć przez wszystkie procedury czyli praktycznie jakbyś nowy dom budował : geolog, geodeta, architekt, kierownik budowy, inwentaryzacja itd. pozwolenie na budowę razem papiery wyszły mnie chyba ok. 11tyś i chyba z 6 miesięcy.