PDA

Zobacz pełną wersję : Hybrydowa pompa ciepła Daikin Altherma _ opinie, ceny...



irekjunior`
27-04-2014, 10:31
Witam,
Natrafilem na informacje, że na rynku dostępne są nowe pompy hybrydowe, które są połączeniem pompy powietrze-woda i kondensacyjnego kotła gazowego.
Rozwiazanie dość ciekawe, szczególne u mnie w górach, gdzie sama pompa PW może nie wystarczyć.
Zasada jest prosta:
1. Temperatura ok 10 º - pracuje pompa
2. Temperatura ok 0º - pracują dwa systemy tzw hybryda
3. Temperatura -10º - pracuje piec gazowy.
Co o tym sądzicie ?
Czy ktoś wie jakie są ceny ?
Rozsądnie byłoby cena pieca + cena pompy pw - 30% :)


Pozdrawiam.

clarnet
27-04-2014, 11:47
Ceny są już znane od 1-go kwietnia. Pompa powinna dojechać do nas w najbliższych dniach. Miała być wcześniej, ale ze względów formalnych, modele na nasz rynek mają jakieś drobne różnice. Zaprezentuję ją szerzej na blogu wraz z dokumentacją zdjęciową
Będziemy też mieli na hybrydę podobną promocję, jak aktualnie na inverterową Althermę gruntową.
Cena więc będzie rozsądna.
Co do zasady działania - jest nieco inna.
W zależności od wprowadzonych stawek za energię z gazu i prądu, punktu równowagi, nastaw c.o. i cwu, temperatury zewnętrznej, Altherma sama wybierze tryb PC, hybrydy lub tylko gazu, by uzyskać najlepszy efekt ekonomiczny lub ekologiczny, w zależności od tego czy ktoś jest bardziej lub mniej eko :))

irekjunior`
27-04-2014, 12:07
Super, będę obserwował bloga. Jeżeli można to poproszę o cenę pompy na priv. Chciałbym sobie skalkulowac całą instalację i wybrać optymalne rozwiazanie. Zapraszam również, jeżeli jesteś zainetersowany zaprojektowaniem i montażem instalacji. Co do zasady dzalania, to rzeczywiście trochę zbyt ogólnie to opisałem. Ciekawe czy hybrydowa pompa bedzie również akceptowana przy doplatach...

clarnet
27-04-2014, 12:32
Dziękuję, ale nigdy nikomu nie wysyłałem żadnej oferty na priv. Proszę po prostu zwrócić się z zapytaniem na adres mailowy firmy; przygotujemy ofertę.
Cennik katalogowy pomp ciepła jest ogólnie dostępny. Można go pobrać z naszej strony, np. stąd (http://www.karbon.com.pl/aktulanoci/449-gruntowa-pompa-ciepla-altherma-daikin-wiosenna-promocja.html).

fachman19
27-04-2014, 15:11
Jak montujemy pompę to nie montujemy gazu ziemnego.Opłaty stałe powodują ,że albo albo.

irekjunior`
01-05-2014, 21:12
Ciekawe. Czyli jak mam gaz to mam zapomnieć o pompie nawet do CWU ? Czy OZC policzone pomoże w dokonaniu wyboru ?

fachman19
02-05-2014, 05:48
Ciekawe. Czyli jak mam gaz to mam zapomnieć o pompie nawet do CWU ? Czy OZC policzone pomoże w dokonaniu wyboru ?

Niestety to oczywiste.
Opłata stała za gaz to około 70 zł miesięcznie .produkcja cwu z gazu 150 zł miesięcznie. Dla 2,5 zł /m3 (10 kWh) czyli -1 kWh =25 gr
Produkcja wody z pompy cop =3 prąd 60 gr /kWh to 1kWh ciepła 20 gr .
Taniej ,ale te 70 zł i tak zapłacisz

asolt
02-05-2014, 06:24
Niestety to oczywiste.
Opłata stała za gaz to około 70 zł miesięcznie .produkcja cwu z gazu 150 zł miesięcznie. Dla 2,5 zł /m3 (10 kWh) czyli -1 kWh =25 gr
Produkcja wody z pompy cop =3 prąd 60 gr /kWh to 1kWh ciepła 20 gr .
Taniej ,ale te 70 zł i tak zapłacisz

W jakiej taryfie te 70 zł, podejrzewam ze irekjunior moze miec max W3 a to jest troche mniej niz 70. W przypadku pompy hybrydowej luvb samodzielnej pompy cwu to bedzie max W2 a w niej opłata stała ok 15 zł (w zaleznosci od spółki gazowniczej)

InstalatorPC
05-06-2014, 14:52
Co do cen gazu i prądu
IDEO HYBRYDY NIE SĄ INSTALACJA W NOWYCH DOMACH !!!!!!!!!!!!!!
Jak ktos buduje nowy dom to instalauje PC a jak nie to kocioł
Hybrydowe pompy ciepła są dedykowane do domów z istniejącą już instalacją CO - GRZEJNIKOWĄ !!! gdzie pracują stare kotły gazowe, które klienci musza wymienić
Wiadomo, ze instalacje co które były instalowane 15 lat temu to grzejniki i PC sobie do końca nie porodzi w niższych temperaturach zewnętrznych
a sa klienci którzy chcą wymienić tylko kocioł, wiec wybór hybrydy jest zdecydowanie LEPSZY
Mało jest instalatorów na formu co moze temat ten wyjaśnić?

wihajster
05-06-2014, 16:44
Mało jest instalatorów na formu co moze temat ten wyjaśnić?
Wszyscy czekali na Ciebie. Dobrze że się pojawiłeś.

InstalatorPC
19-09-2014, 21:50
wiem, że poradzi ;)

janko2104
09-01-2017, 06:59
Jak montujemy pompę to nie montujemy gazu ziemnego.Opłaty stałe powodują ,że albo albo.

Jak pompa współpracuje z elektrycznym piecem grzewczym ? Czy jest możliwość zamiast pieca kondensacyjnego podłączyć piec elektryczny ?

_John
09-01-2017, 09:14
Do pompy ciepła można podłączyć dowolne automatyczne źródło ciepła.
I współpracuje ono z pompą bardzo dobrze.
Gdy pompie brakuje mocy uruchamia dodatkowe źródło ciepła.

Pompę ciepła możesz też zamówić od razu z wbudowanym zestawem grzałek elektrycznych.