PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego farba przykleja sie do taśmy?



bettka
27-04-2014, 14:19
Witajcie, mam pytanie, zabrałam się do malowania poddasza i już mam problemy i pytania: czy można przygotować sobie pomieszczenie tzn. okleić ściany taśmą wcześniej? Dodatkowo już przy naklejaniu taśmy (kupiłam taką niebieską Dolphin, podobno dobra) w dwóch miejscach przykleiło mi się trochę krzywo więc oderwałam no i problem, bo razem z taśmą odeszło mi trochę farby... :-( Co zrobić z takimi miejscami? Szpachlować, gruntować czy tylko ponownie malować? I jeszcze jedno pytanie:czemu w niektórych miejscach farba podchodzi pod taśmę? Przy taśmie maluję zawsze wzdłuż taśmy małym wałkiem, czy nabieram za dużo farby?

Gawor5
27-04-2014, 21:17
Farba podchodzi bo krawędź taśmy nie dociska do ściany lub co gorsze faktura ściany nie pozwala by przylegała i swobodnie wpływa. Postaraj się dokładnie przykleić taśmę zwłaszcza od strony malowanej. Farba która się odkleiła z taśma to ta stara czy nowa? Bo to może być związane z podłożem.

bettka
28-04-2014, 17:06
Dzięki, człowiek uczy się całe życie... Staram się dociskać mocno tą krawędź, która ma być malowana i słabo albo wcale tą drugą...
Do taśmy przykleiła sie niestety nowa farba. Mam pomalowane przez fachowców sufity-skosy i włśsnie tutaj farba odeszła mi razem z farbą... same skosy gruntowane były dawno, po zrobieniu oceiplenia poddasza, nie wiem czy fachowcy zagruntowali je jeszcze raz albo chociaż odpylili - muszę zapytać.

ZygmuntRolicz
04-05-2014, 10:27
Zależy czy gruntowali farbą gruntującą czy ochrzczoną wodą i kapką gruntu zwykłą farbą. Jeżeli okleiłeś sufity taśmą to teraz pomaluj jej brzeg farbą sufitową. W ten sposób zakleisz wszelkie nieszczelności pod taśmą. Jak farba wyschnie mizesz malowac farbą ścienną. Taśmy zrywaj umiejętnie pod kątem ostrym na nastepny dzień. Wtedy mniej ci odejdzie.

jare32
04-05-2014, 13:14
...pierwsza rzecz, pewnie źle zagruntowane podłoże przed malowaniem, druga... zła taśma do odcięcia koloru, trzecia ...taśmę należy zdejmować nim farba wyschnie

ZygmuntRolicz
04-05-2014, 14:11
W jego przypadku lepiej zdejmować taśmę na drugi dzień bo mokra taśma przepusci wilgoć do wyższej warstwy, która jest jak sam autor pisze źle zagruntowana. Przy próbie oderwania taśmy farba sufitowa oderwie mu sie razem z taśmą i masz babo placek. Takie miejsca napraw akrylem szpachlowym.

bettka
04-05-2014, 22:50
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Gruntowane było atlasem, a więc gruntem głęboko penetrującym. Taśmę stosują niebieską dolphin, osobiście uważam, że jest dobra. Będę jeszcze testować z późniejszym odklejaniem taśmy, ale: już przy oklejaniu taśmą, tam gdzie przykleiła mi się krzywo i chciałam poprawić, farba została na taśmie, a to było przecież na sucho.

ZygmuntRolicz
05-05-2014, 08:15
Użyłeś złego gruntu.

jare32
05-05-2014, 09:01
Taśmę stosują niebieską dolphin

ta taśma jest za mocna to odcinania kolorów

bettka
06-05-2014, 08:43
to jaki grunt i jaka taśma są dobre? (mam jeszcze cały dół do zagruntowania ;-) Kupiłam też taśmę (niebieską) w sklepie Flugger Farby, ale wg mnie ma mocniejszy klej niż dolphin. Moim zdaniem wszystkie żółte taśmy trzymają mocniej niż niebieskie - mylę się?

pozdrawiam

ZygmuntRolicz
06-05-2014, 15:50
Ta niebieska z fluggera jest super. Farby nie zerwie. Przynajmniej mi nie zrywa. Grunt? Wall primer white flugger farba gruntującą.

bettka
06-05-2014, 22:12
ok, mam trochę pomieszczeń, więc mogę testować ;-) Fluggerem malowałam tylko łazienki, nie planuję malowania pokoi np. dzieci czymś droższym niż gotowy kolor dulux czy beckers, czy pod to grunt z fluggera może być?

ZygmuntRolicz
07-05-2014, 08:14
Pod duluxa lub beckersa? Moze dowolna farba wewnętrzna.