PDA

Zobacz pełną wersję : Odpowietrzenie szamba



krzysztofh
16-07-2002, 14:42
Co myślicie o rezygnacji z wentylacji samego zbiornika. Podłączenie pionu do zbiornika będzie rurą fi 160 o długości ok 6m. Pion będzie wyprowadzony powyżej dachu i wentylowany.
Moje pytanie bierze się z powodu małej działki i trudności w wykonaniu odpowietrzenia zbiornika w pokrywie włazu. Panuję w tym miejscu komunikację pomiędzy garażem i bramą wjazdową. Płyta zbiornika posiada atest na poruszanie sie samochodów osobowych jeżeli o to chodzi.

WMarek
17-07-2002, 17:24
Może jednak ktoś nam coś poradzi.

Anula
18-07-2002, 08:58
My mamy ten sam problem. Też mamy odpowietrzenie nad dachem ale nasz kierownik budowy twierdzi, ze z szamba powinno tez byc odpowietrzenie. A ponieważ szambo jest na wjeździe to odpowietrzenie ma byc wyprowadzone z boku. Nie wiem jak to będzie technicznie wyglądało ale jak już to zrobimy (za jakies 3 tyg) to dam znać.

krzysztofh
19-07-2002, 14:28
Rozmawiałem z firmą sprzedającą szamba przy okacji kupna ich projektu. Twierdzą, że wystarczy wentylacja pionu wyprowadzona ponad dach. Sam zbiornik jest troche wentylowany poprzez otworki we włazie żeliwnym.
Ale czy to wystarczy sam nie wiem?

Marek13
19-07-2002, 14:38
Byłem użytkownikiem szamba bez dodatkowego odpowietrzenia (tylko pokrywa i pion wyprowadzony ponad dach)ponad dwa lata i nie spotkało mnie nic nieprzyjemnego. Nawet zima, lód i śnieg na pokrywie nie przeszkadzały w działaniu szamba.

piotrek
05-08-2002, 15:41
Gdybyś chciał dodawać dodatki utylizujące ( biolatrin , itp ) to bez wentylacji mogą one nie działać , ale przecież wentylację możesz poprowadzić rurką w ziemi bok i wyprowadzić ponad powierzchnię guntu gdzieś z boku tylko tak aby te wyloty nie były za blisko okien .
piotrek

Wosto
08-02-2009, 16:56
Gdybyś chciał dodawać dodatki utylizujące ( biolatrin , itp ) to bez wentylacji mogą one nie działać , ale przecież wentylację możesz poprowadzić rurką w ziemi bok i wyprowadzić ponad powierzchnię guntu gdzieś z boku tylko tak aby te wyloty nie były za blisko okien .
piotrek
Witam.
No właśnie, mam pytanie nawiązujące do w/w wypowiedzi (sprzed kilku laty ...)
Jak daleko można odprowadzić odpowietrzenie szamba od zbiornika? Chodzi o to, że chciałbym odsunąć trochę kominek wentylacyjny (fi 75 wystarczy???) od dojścia do domu i w związku z tym musiałbym dać ok. 5 m w poziomie i dopiero potem przejście w pion i kominek? Czy takie odpowietrzenie będzie działało poprawnie?
Pozdrawiam.

PaF*
08-02-2009, 22:35
Rozmawiałem z firmą sprzedającą szamba przy okacji kupna ich projektu. Twierdzą, że wystarczy wentylacja pionu wyprowadzona ponad dach. Sam zbiornik jest troche wentylowany poprzez otworki we włazie żeliwnym.


Tak samo ustaliłem, otwory we włazie wystarczą i odpowietrzenie nad dach pionu kanalizacyjnego.

Trociu
08-02-2009, 22:37
Tak samo ustaliłem, otwory we włazie wystarczą i odpowietrzenie nad dach pionu kanalizacyjnego.Dzięki. Bo jakoś wcześniej się spotkałem z twierdzeniem, że trzeba mieć dodatkowe odpowietrzenie przy szambie. Dziwiło mnie to ze względu właśnie na te "otworki" we włazie.

09-02-2009, 00:18
... chciałbym odsunąć trochę kominek wentylacyjny (fi 75 wystarczy??? ...
wystarczy
zrób z lekkim spadkiem w kierunku szamba