PDA

Zobacz pełną wersję : Elewacja na murze 3 warstwowym



Huryn
28-04-2014, 20:10
Witam i proszę fachowców o poradę bo spotykam się z bardzo różnymi opiniami i zamęt w głowie mam ogromny.
Dom zbudowany mam z pustaka ceramicznego - 24cm wewnątrz 10 cm styropianu i 12 pustaka na zewnątrz...
Jaką robić elewację????
Myślałem, że otynkuję normalnym tynkiem i położę strukturę... ale ponoć na zwykły tynk struktura się nie przyjmie... radzą malować tynk farbą fasadową ale dziś widziałem kilka takich domów i WSZYSTKIE mają popękane ściany...dramat jakiś... kolejni doradcy twierdzą że najbezpieczniej położyć 5 cm styropianu i na niego strukturę...ale to kupę kasy kosztuje...
Może jest jakaś metoda aby na takie ściany położyć strukturę bez styropianu?
Bardzo proszę o pomoc w powyższej kwestii...

Balto
28-04-2014, 20:21
A co zwykłego szprycu c/w już nie robią jako podkładu pod jakiś tynk? Przed nałożeniem tynku go zagruntować i po zawodach.

Huryn
28-04-2014, 20:47
Dziękuję za odpowiedz... no tak właśnie myślałem tylko czy na zwykły c/w można potem położyć baranka? bo podobno nie będzie się trzymał...nie wiem może bzdury piszę ale 2 tynkarzy tak mi powiedziało...

Balto
29-04-2014, 21:15
A w czym problem? Przecież dawniej dawano szpryc (czyli podkład) i na niego szedł tynk ten finalny... Byle tylko dobrze ściany się trzymał i był dobrze zrobiony...

EWBUD
30-04-2014, 12:59
obrzutka, tynk właściwy, grunt, tynk "baranek"
Idealnie byłoby między te warstwy (tynk cw a kolorowy:) wrzucić jeszcze siatkę z klejem.