PDA

Zobacz pełną wersję : Docieplanie okien styropianem



WPł
29-04-2014, 09:06
Witam


Chciałbym zasięgnąć kilku porad odnośnie docieplenia styropianem małych (ok.30x120cm) okienek plastykowych od zewnątrz.
W zimie na ramach okien od wewnątrz zbiera się woda, przy większym mrozie z tego co pamiętam robił się również lód w formie małych zamarzniętych kropelek. Po za tym "czuć" że od okna ciągnie zimne powietrze.

W załączeniu podglądowy szkic jak chcę z tego co do tej pory wyczytałem zrobić docieplenie.
257159

Proszę o uwagi w następujących kwestiach:

1. Który wariant "założenia" styropianu jest lepszy I czy II ?.

2. Czy od zewnątrz pod styropian zastosować taśmę paraizolacyjną ? Czy sam klej poliuretanowy wystarczy.

Na chwilę obecną dodam, że tynk zewnętrzny z okna skułem (był naciągniety na plastykową ramę okna, bez izolacji) dostając się do pianki monterskiej okna. Także powyższy szkic zaktualizować trzeba byłoby o niezatynkowaną szparę pomiędzy ramą okna a ścianą wypełnioną pianką monterską. Tak jak po surowym montażu okna.
Proszę o wskazówki jak w tym momencie uzupełnić nierówności i dziury w piance ? Klejem czy poprawić pianką monterską?

Szpara pomiędzy rama okna a ścianą to jakieś 15-20mm. W związku z tym zastanawiam się czy np. styropian (ze szkicu stykający się z ramą i ścianą) o grubości 30mm nie byłby wystarczającym rozwiązaniem.

3. Jak zagruntować styropian aby nałożony tynk trzymał się wszystkiego.

Na chwilę obecną to chyba tyle.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

mati0201
29-04-2014, 09:48
zamontować okno z lico ściany. przy nowym montażu można zastosować taśmy do montażu ciepłego okien

pionek
30-04-2014, 20:20
Ja robiłem coś w wariancie1. Po przyklejeniu styropianu i tak uszczelniałem wszelkie nieszczelności pianką. No i przykleiłem dookoła listwy przyszybowe z siatką (http://pdf.sztukateria-tenax.pl/dylat-okna-info.JPG) (zwane tez przez niektórych tynkarskie, czy jakoś tak) Siatkę zatopiłem w kleju do siatki i na tym tynk jakoś się mi tam trzyma a dzięki listwie szpalety są dość równo wykonane.

http://pdf.sztukateria-tenax.pl/dylat-okna-info.JPG