PDA

Zobacz pełną wersję : Brama wjazdowa i furtka



bender
29-04-2014, 19:39
Witam.

Planuję zrobić bramę wjazdową i furtkę, wymiary ramy tutaj:
http://zapodaj.net/2d685c74bd718.jpg.html

Do ramy planuję przymocować drewniane sztachety. W związku z tym mam pytanie, z jakich profili wykonać ramę. Z początku pomyślałem o profilu 20x20x2 (przyczyna znana - koszt), ale z tego co poczytałem i prześledziłem forum to zastanawiam się czy taki profil nie będzie za cienki, i nie będzie się to wyginać (z drugiej strony brama i furtka nie są wielkich rozmiarów, więc...).

Wiem że temat wielokrotnie poruszany, ale tutaj podałem konkretne wymiary, więc liczę na pomoc kogoś kto robił coś takiego o zbliżonych rozmiarach.

rafal194
29-04-2014, 20:26
20x20x2 to tylko na pionowe wypełnienie do bramy.Na ramę albo 40x27x2 albo 40x40x2.Koszt ok 200zł za stal.

Kubencki
29-04-2014, 20:28
Tak jak wyżej, profil 40x40x2mm będzie odpowiedni do takiej ramy.

Zastanowiłbym się także nad profilem 50x30x2mm...ze względów estetycznych może wypadać lepiej. Kwestia tez tego jakiej grubości sztachety i z jakiego drewna.

owczarek
14-05-2014, 14:53
Witam.

Planuję zrobić bramę wjazdową i furtkę, wymiary ramy tutaj:
http://zapodaj.net/2d685c74bd718.jpg.html

Do ramy planuję przymocować drewniane sztachety. W związku z tym mam pytanie, z jakich profili wykonać ramę. Z początku pomyślałem o profilu 20x20x2 (przyczyna znana - koszt), ale z tego co poczytałem i prześledziłem forum to zastanawiam się czy taki profil nie będzie za cienki, i nie będzie się to wyginać (z drugiej strony brama i furtka nie są wielkich rozmiarów, więc...).

Wiem że temat wielokrotnie poruszany, ale tutaj podałem konkretne wymiary, więc liczę na pomoc kogoś kto robił coś takiego o zbliżonych rozmiarach.

Witam,

profil pionowy powinien być o przekroju 40x40 mm, natomiast poziomy 60x40 mm. Wtedy będziesz miał pewność, że Twój profil się nie powygina.

Pozdrawiam
Krzysztof Krysiński

bartus01
18-05-2014, 21:52
Witam,

Proszę o informacje znających sie na rzeczy:

Czy do słupka ogrodzeniowego 50x50x3 spawać czy mocować na jakieś uchwyty profile poziome 40x27x2 ? Max. długość profila poziomego 2,9, reszta ca 2,5 metra.
Profili poziomych będzie trzy na jedną odległość miedzy słupkami. Do profili bedą kręcone sztachety modrzewiowe.

Drugie pytanie- czy kręcić je wkrętami samowiercącymi czy zastosować śruby zamkowe z nakrętkami z teflonem ?

Dziękuje z góry za podpowiedzi..

Kubencki
19-05-2014, 08:45
Mocuj uchwytami. Spawów nie zabezpieczysz dobrze przed korozją i wyjdzie to kiepsko z czasem. Ocynk nie jest drogi, warto ocynkować słupki, uchwyty i profile poprzeczne. Sztachety mocowałbym na śruby zamkowe ze względów na estetykę.

bartus01
19-05-2014, 21:17
Mocuj uchwytami. Spawów nie zabezpieczysz dobrze przed korozją i wyjdzie to kiepsko z czasem. Ocynk nie jest drogi, warto ocynkować słupki, uchwyty i profile poprzeczne. Sztachety mocowałbym na śruby zamkowe ze względów na estetykę.

Szukałem dzis w sklepach takich typowych mocowań pod taki montaż..... i nic nie znalazłem . Ma ktoś doswiadczenie gdzie to kupic .......;)

Kubencki
19-05-2014, 21:44
Zleć warsztatowi metaloplastycznemu do wykonania. Powinno kosztowac grosze + ocynk i malowanie.

bartus01
20-05-2014, 20:31
Zleć warsztatowi metaloplastycznemu do wykonania. Powinno kosztowac grosze + ocynk i malowanie.

dzieki , tak trzeba bedzie zrobić ...