PDA

Zobacz pełną wersję : Słupki z klinkieru i siłowniki?



MariuszB34
30-04-2014, 21:39
Witam
Ruszam z budową ogrodzenia ze słupków klinkierowych,wyszło szybciej niż myślałem i nie zdążyłem sprawdzić,popytać w jakim miejscu muszę wypuścić peszel. Będą dwie bramy uchylne,chyba tak się nazywają jak są z dwóch części ;) Przewody elektryczne powinienem wypuścić na której warstwie cegieł?
Pozdrawiam

End_riu
01-05-2014, 09:58
W każdym ze słupków

Kubencki
01-05-2014, 10:17
Przewody musisz wypuścić w zasadzie 4 (5 jeśli chcesz lampę sygnałową). Dwa przewody wypuszczasz od strony wewnętrznej ogrodzenia na między 4-5 warstwą cegieł. Będą one zasilały siłowniki. Wysokośc wypuszczenia warto ustalić z wykonawcą części metaloplastycznej aby przygotował w bramie odpowiednie mocowania do siłowników. Dwa pozostałe przewody wypuszczasz w osi bramy, na wysokości 50-60cm od podłoża. Będą one służyły do podłączenia fotokomórek. Przekroje kabli ustal z monterem napędu.

MariuszB34
01-05-2014, 13:04
W słupek gdzie będzie sterownik wpuściłem 3 peszle. Jeden na fotokomórkę od wewnętrznej strony na 4 warstwie. Drugi na siłownik na 3 warstwie od wewnętrznej strony i niżej po pierwszej na sterownik. W słupku po drugiej stronie tylko fotokomórka i siłownik. Dobrze będzie tak jak zrobiłem?
Pozdrawiam

Kubencki
01-05-2014, 13:38
Będzie dobrze. Jeśli dobrze rozumiem to peszle na siłowniki wypuściłeś od strony podwórka, a peszle na fotokomórki od strony osi ogrodzenia. Jeśli tak to będzie dobrze (fotokomórki muszą na siebie "patrzeć" ).

MariuszB34
01-05-2014, 19:39
Zgadza się,peszel do siłowników od podwórka,fotokomórki będą siebie widziały a dodatkowo w co drugi słupek niżej siłowników wstawiłem peszel do sterownika. Mam dwie bramy dwu skrzydłowe które dzieli małe bo około 1 m przęsło. Bramy lepiej by było gdyby otwierały się w stronę ulicy bo podjazd jest za krótki i nie ma możliwości pozostawienia samochodu i zamknięcia bramy ;) Jeśli są dwie bramy muszę mieć oddzielny sterownik do każdej? Lampka sygnałowa nie jest mi potrzebna ale przydało by się światło przed wjazdami ,to chyba mogę zrobić później?
Pozdrawiam

Kubencki
01-05-2014, 19:47
Lampkę można dodać zawsze. Jeśli chodzi o sterowanie dwóch bram jednym sterownikiem to nie powiem, niestety nie siedzę aż tak w temacie napędów. Myślę jednak że da się to zrobić.

MariuszB34
01-05-2014, 20:10
Zawiasy do bramy wstawiłem na środku słupka,szczerze nie myślałem że aż tak szybko wyjdzie praca przy ogrodzeniu i nie zdążyłem rozejrzeć się w temacie otwierania bramy na zewnątrz. Jakiego typu siłowniki to potrafią?
Pozdrawiam

Kubencki
01-05-2014, 20:22
Wstawiałeś już zawiasy? Mogłeś zastosować zawiasy kręcona do słupka z regulacją. Bardzo pomocne jeśli fundament ogrodzenia jest słaby. Sa oczywiście siłowniki otwierające bramę na zewnątrz. Musisz skontaktować się z firmą oferującą takie usługi. Gdybyś mieszkał bliżej Piły podałbym kontakt do firmy z która współpracujemy w temacie napędów.

MariuszB34
03-05-2014, 07:40
257739
Tak to wygląda

autorus
03-05-2014, 09:02
Całkiem fajnie to zrobiłeś. Ja nie dawałem w ogóle fotokomórek. Wole mieć kontrolę nad zamykaniem :) Ustawione jest tak, ze jedne przycisnięcie pilota otwiera, drugie przyciśniecie zamyka. Jesli podczas otwierania wcisnę przycisk to brama sie blokuje, to chyba funkcja furtki. Jak mam pilota to ze zwykłej furtki nie chce mi się korzystać.

Kubencki
03-05-2014, 12:58
Wiązkę na fotokomórki dałeś po stronie przeciwnej do kierunku otwierania bramy? Jeśli nie to trzeba będzie w fudze przenosić kabel.

Zawiasy mogłeś dac do ocynku, mniej problemów w przyszłości. Ogólnie polecam stosowanie zawiasów regulowanych.

MariuszB34
03-05-2014, 18:00
Nie było czasu na ocynkowanie zawiasów ale reszta będzie już ocynkowana. Przy otwieraniu na zewnątrz to wydaje mi się że kabel na fotokomórkę jest w dobrym miejscu ?Jeśli dał bym odwrotnie kolidowało by z bramą bo przy ruchu przecinało by fotokomórki?

Kubencki
03-05-2014, 18:20
Jeśli otwierasz na zewnątrz to jest ok.

dembi
04-05-2014, 09:59
Z tego co mi wiadomo, to brama i furtka nie może otwierać się na zewnątrz działki.

rafal194
04-05-2014, 12:49
Zgadza się .Ale jeżeli mieszkasz na jakimś osiedlu i nie otwierasz bramy na pół dnia to nikomu to nie przeszkadza.Ważne jak jest automat aby była lampa sygnalizacyjna od razu.

MariuszB34
04-05-2014, 16:53
Lampka sygnalizacyjna jest wymagana do bramy z siłownikami?

dembi
04-05-2014, 17:48
Rafal194 - nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Brama i furtka nie może otwierać się na zewnątrz działki - tak stanowi prawo (dziennik ustaw nr 75 paragraf 42).
Nie ma tam żadnych odstępstw.

rafal194
04-05-2014, 18:28
Chyba potwierdziłem twój post że tak jest.Ale jeżeli mieszkamy na ulicy jak mojej gdzie jest 5domków to niech sobie sąsiad otworzy tą bramę na 5min czas wyjazdu na zewnątrz.Mam dwóch sąsiadów takich.Tym bardziej jak ma problem jak użytkownik ze nie mieści mu się samochód.

Współczuje mieć ciebie za sąsiada.


Lampka sygnalizacyjna jest wymagana do bramy z siłownikami?
Nie ale jak koniecznie chcesz na zewnątrz to niech ewentualna osoba w pobliżu bramy wie ze będzie się ona otwierała,chociaż w dzień jej nie widać.

MariuszB34
04-05-2014, 18:54
Przed domem zaraz za ogrodzeniem jest trawnik a dopiero później chodnik,jeśli brama będzie otwarta nie będzie sięgać chodnika. Nie zamierzam mieć otwartej bramy bo mieszka ze mną piesek który tylko czeka aby wymknąć się z podwórka;)

MariuszB34
04-05-2014, 20:28
Szczerze to nie byłem świadom prawa co do strony w którą otwiera się furtka i brama :( Teraz nie wiem ja mam rozwiązac ten problem.Jedną Bramę mogę zrobić przesuwaną i tam tylko zostawiać samochód a drugą otwieraną do środka,problem wtedy by był taki że musiał bym pilnować żeby brama dwu skrzydłowa była zamknięta bo przęsło miedzy bramami ma coś około 1 metra:(