PDA

Zobacz pełną wersję : Czym doczyścić dachówkę?



nela29
30-04-2014, 23:53
Cześć,
Moja dachówka leży już trochę lat na dachu, jest to dachówka Braasa, kolor ceglasty. Drzewo sieje obok jak szalone, dachówka jest więc brudna, jakieś glony itp. Pytanie czym najlepiej to doczyścić?

yendrek3
01-05-2014, 00:26
sa jakies srodki do czyszczenia dachowek ale tu dokladnie nie poradze. sorrki

Jan P.
01-05-2014, 13:33
Myjka. Można zamontować siatkę miedzianą na glony. Jan

aiki
01-05-2014, 17:37
A tam stalowe rynny i zonk?

Jan P.
01-05-2014, 19:38
siatkę montuje się przy gąsiorach. Jan

awieuro
01-05-2014, 21:35
Cześć,
Moja dachówka leży już trochę lat na dachu, jest to dachówka Braasa, kolor ceglasty. Drzewo sieje obok jak szalone, dachówka jest więc brudna, jakieś glony itp. Pytanie czym najlepiej to doczyścić?
Jak masz sporo glonów i porostów to należy dach spryskać preparatem np isola bio ren. Po paru dniach umyć myjką z dodatkiem zmiękczacza pod małym ciśnieniem. Jak wyschie zaimpregnować. Można bez impregnacji ale wtedy znów szybko będzie brudny i porośnie.
Pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
02-05-2014, 15:12
Przy zastosowaniu tego środka Isoli deszcz wystarczy. Nie powinno się stosować myjek ciśnieniowych szczególnie do dachówki cementowej. "awieuro" jaki środek sugerujesz do impregnacji?
Janie z całym szacunkiem ale jak miedź to wszystko z miedzi co najwyżej rynny z pvc. Jony miedzi dopłyną do rynny i z czasem zrobią spustoszenie. Pozdrawiam.

awieuro
02-05-2014, 16:40
Przy zastosowaniu tego środka Isoli deszcz wystarczy. Nie powinno się stosować myjek ciśnieniowych szczególnie do dachówki cementowej. "awieuro" jaki środek sugerujesz do impregnacji?
Janie z całym szacunkiem ale jak miedź to wszystko z miedzi co najwyżej rynny z pvc. Jony miedzi dopłyną do rynny i z czasem zrobią spustoszenie. Pozdrawiam.
Napisałem o kompleksowej technologii mycia dachu. Dzięki zastosowaniu isoli utracone zostaje połączenie mchu z dachem, dzięki czemu pod małym ciśnieniem możemy ładnie dach umyć(deszcz tak nie domyje) Możemy też szczotką szorować ale to nie na moje nerwy;) Po wyschnięciu ładny efekt wizualny daje preparat Hydro Block.
Pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
02-05-2014, 17:44
Możesz coś więcej o tym Hydro Bloku? Czy to dział podobnie jak woskowanie karoserii? Pozdrawiam.

Jan P.
02-05-2014, 19:27
Nela nic nie pisała o rynnach stalowych. Jan

awieuro
03-05-2014, 20:13
Możesz coś więcej o tym Hydro Bloku? Czy to dział podobnie jak woskowanie karoserii? Pozdrawiam.
Hydro block wydobywa pierwotny kolor dachówki, odcina wsiąkanie wody w dachówkę przez co mech trudniej porasta(wiadomo mech potrzebuje wody), daje efekt jak tłusta powierzchnia (woda ciurkiem spływa i pozostają tylko pojedyncze krople) chociaż tłuste to nie jest. Przy dużych powierzchniach dobrze pryskać opryskiwaczem ale od razu wetrzeć pędzlem. Sprawdza się przy naprawach kominów. Po wykonaniu pełnej fugi w kominach z dziurawki jest dodatkowym zabezpieczeniem.
Pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
03-05-2014, 22:05
Dzięki. Czy to nazwa handlowa? Pozdrawiam.

awieuro
22-05-2014, 21:17
Najlepiej wygoglować

abc250693
23-05-2014, 14:09
Ja widziałem kiedyś jak myli dach z dachówki cementowej chyba braasa. Myli go zwykłym karcherem podciśnieniem, ale do karchera była podłączona ciepła woda. Niby wszystko ładnie i dokładnie schodziło.

syberia
23-05-2014, 20:47
A u mnie jak zrobili dach z braas tegalit dachówka po robocie była trochę brudna szczególnie koło komina , czekałam aż deszcz umyje , ale nie umył , potem jak przyszli konczyć płaski daszek to się spytałam czy tak już zoztanie i czy nie mają zamiaru tego dachu trochę ogarnąć*to się popayrzyli na mnie jak na wariatkę :/

abc250693
24-05-2014, 14:49
A u mnie jak zrobili dach z braas tegalit dachówka po robocie była trochę brudna szczególnie koło komina , czekałam aż deszcz umyje , ale nie umył , potem jak przyszli konczyć płaski daszek to się spytałam czy tak już zoztanie i czy nie mają zamiaru tego dachu trochę ogarnąć*to się popayrzyli na mnie jak na wariatkę :/

Ale 2 mocne deszcze i brudu od cięcia dachówki już nie będzie. Szkoda tracić czas na czyszczenie czegoś co i tak samo zejdzie. Na ogół to jest kurz od cięcia dachówki, no chyba że murowali komin lub coś tam z nim robili. To majstrowie co tynkowali/murowali, którzy kładli strukturę na kominach i bokach ścian itp. Powinni zabezpieczyć dachówkę przed zaprawą itp. Ja znam takich tynkarzy/murarzy co nie paczą co robią i chlapią tą zaprawą gdzie bądź. A później właściciel obwinia dekarza o burdel na dachu.

Andrzej Wilhelmi
24-05-2014, 16:10
To jest kwestia jak szanuje się klienta i własny wizerunek. Czasami cięcia dachówek na dachu powoduje wtapianie się gorącego pyłu w sąsiednie dachówki. Deszcz raczej kurzu od cięcia nie umyje zrobi to dopiero topniejący śnieg. Wyznaję zasadę, że każdy po sobie sprząta na budowie. Ja nigdy nie oddałbym brudnego dachu i nie wyczyszczonych rynien, no ale ja jestem innej daty. Pozdrawiam.

stomatologiawidzew
11-07-2014, 16:01
Panie Wilhelmi,
Jest Pan innej daty a dachy po pana usłudze ciekną - jak za dawnych czasów. I niech Pan wreszcie zacznie odbierać telefony. Wiem, wiem za pana czasów nie było telefonów. Czekam jeszcze tydzień.

JendrzejJawor
12-07-2014, 22:57
Taa, najlepsza to będzie drabina i karcher z jakiś środkiem (w sklepie powinni coś doradzić). A swoją drogą to jak się sprawuje dachówka?